Results 1 to 10 of 10

Thread: Смяна на крушките на алфа 147

  1. #1

    Default Смяна на крушките на алфа 147

    Днес се мъчих да смена предната лява крушка за късите светлини но ударих на камък нещо ... Бяха ми разправяли , че някъде ги сменят набързо само като си платиш крушката ... Някой знае ли къде ги сменят ? А ако кажете къде сменят и тасове ... че съм доста ударен в ръцете .

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Благоевград
    Posts
    69

    Default

    Тасовете някой гумаджия ще ти ги смени,но ще иска сигурно заплащане. То те са на щипки,дърпаш и трябва да излезнат. Трябва да огледаш само дали не са вързани със свински опашки,ако са вързани,режеш и пак дърпаш. Крушката също не е от най-трудните неща за смяна. Махаш капачето на фара,вадиш буксата с крушката и я сменяваш.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Коя година е колата, че при фейса си има особености. Там трябва да бръкнеш и да мръднеш една метална пластинка за да освободиш крушката от леглото. От ляво ако ти се провира ръката е сравнително лесно, но от дясно се развива казанчето на антифриза и се избутва колкото може нагоре за да се освободи място.

  4. #4
    сипва и кара
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    Значи тасовете и сам може да си смениш, те са лесни. Но светлините, или ако има и фарче за мъгла вече става сложно.
    Ако си с ксенон даже ти предлагам изобщо да не се захващаш, аз ходих при Бобо и си спомням, че беше зорна работа, сваля ми половината калник чак.

  5. #5
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by e01 View Post
    сваля ми половината калник чак.
    А другата половина от калника на колата ли остана ?
    Колега, ако е преди фейса, крушката се сменя като всяка крушка просто е гнИеч и ако си с по-дебели пръсти ще падне псуване. Ако имаш телефон с хубава камера снимай вътре да видиш как се държи пластинката, махни буксата първо, виж на снимката в каква посока трябва да бутнеш пластината, за да отпусне крушката и готово ! Не е ядрена физика, иска се търпение !
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  6. #6

    Default

    2001 е колата , но правих струвах и накрая останах само с псуването но не успях да е сменя ... Нямам нерви вече да се мъча , ако някой знае къде ще ми е сменят да казва нещо пробвано .

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    От къде си? Ще ти я сменя без пари, само да си някъде наблизо.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    От къде си? Ще ти я сменя без пари, само да си някъде наблизо.
    От Пловдив съм - изгрев

  9. #9
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Coutinho View Post
    От Пловдив съм - изгрев
    Аз ще я сменя! Пиши на лични да ти да телефон!
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  10. #10

    Default

    В крайна сметка ми е направиха в един салон тук в Пловдив за около 1 минута може би и по малко , крушката си е носих а пича не ми взе никакви пари ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •