Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Грешки P0404 и P0101

  1. #1
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default Грешки P0404 и P0101

    Момчета от скоро почнах да усещам пак как около 3000 оборота колата губи мощност и съответно набира по-слабо.Като натисна педала до долу когато стане това и се изстрелва,а това става винаги като стигне около тия обороти.Преди месец и нещо пак беше така и ходих при един човек който само с дизели се занимава.Оправия и каза, че имало сцепен маркуч, който са оправили + чистене не егр-а(имаше си грешка за него).Както и да е колата тръгна-имаше пак леееко замисляне но вече като стигне до към 4000-4500 оборота което не ми беше фатално тъй като едвам се усещаше, а тия обороти ги стигам само когато изпреварвам евентуално.Днес реших да видя да нямам спукан маркуч но преди това си взех лаптопа и кабела и отидох в колата все пак да видя...и ето ти на тези две грешки и спрях да се занимава изобщо с тия маркучи.
    Та въпросът е какъв може да е проблема?Аз клоня към егр-а май ама не знам.Може ли егр-а да прави този проблем ако има цепнатина по маркучетата му.Тествах го иначе и стои отворен на около 35% при спокойно каране и като натисна педала по-рязко се затваря явно защото показва 1% тогава.
    Има ли вариант тоя егр да се отваря някак си и да губи налягане при тия обороти.Сам съм и ми е трудно да гледам лаптопа в момента като го направи затова питам тук понеже проблемите им са май общи и се повтарят при всички от нас (или повечето айде-може да има и щастливци ).
    Прави го на всички скорости и винаги, а не на моменти.
    Просто след 3000-3500 оборота набира но стрелката на оборотите се движи определено по-бавно от колкот от 2000 до 3000 оборота и това се усеща.
    Ето идна снимка на показанията на дебитомера но занижените стойности до колкото разбрах от майстора тогава се дължели на проблема с егр-а.

    http://media.snimka.bg/s1/2359/030962651-big.jpg?r=0
    Last edited by mitkomeg; 10-07-2013 at 14:52.

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Момчета от скоро почнах да усещам пак как около 3000 оборота колата губи мощност и съответно набира по-слабо.Като натисна педала до долу когато стане това и се изстрелва,а това става винаги като стигне около тия обороти.Преди месец и нещо пак беше така и ходих при един човек който само с дизели се занимава.Оправия и каза, че имало сцепен маркуч, който са оправили + чистене не егр-а(имаше си грешка за него).Както и да е колата тръгна-имаше пак леееко замисляне но вече като стигне до към 4000-4500 оборота което не ми беше фатално тъй като едвам се усещаше, а тия обороти ги стигам само когато изпреварвам евентуално.Днес реших да видя да нямам спукан маркуч но преди това си взех лаптопа и кабела и отидох в колата все пак да видя...и ето ти на тези две грешки и спрях да се занимава изобщо с тия маркучи.
    Та въпросът е какъв може да е проблема?Аз клоня към егр-а май ама не знам.Може ли егр-а да прави този проблем ако има цепнатина по маркучетата му.Тествах го иначе и стои отворен на около 35% при спокойно каране и като натисна педала по-рязко се затваря явно защото показва 1% тогава.
    Има ли вариант тоя егр да се отваря някак си и да губи налягане при тия обороти.Сам съм и ми е трудно да гледам лаптопа в момента като го направи затова питам тук понеже проблемите им са май общи и се повтарят при всички от нас (или повечето айде-може да има и щастливци ).
    Прави го на всички скорости и винаги, а не на моменти.
    Просто след 3000-3500 оборота набира но стрелката на оборотите се движи определено по-бавно от колкот от 2000 до 3000 оборота и това се усеща.
    Ето идна снимка на показанията на дебитомера но занижените стойности до колкото разбрах от майстора тогава се дължели на проблема с егр-а.

    http://media.snimka.bg/s1/2359/030962651-big.jpg?r=0
    Щом говориш за маркучета на ЕГР-а предполагам колата ти е 2.4 136 коня,ако е така ти препоръчвам да му сложиш тапа на тръбата където влиза в колектора,и да забравиш за всички проблеми.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Да точно такъв е двигателя.Пропуснал съм да спомена.Да го затапя ама няма ли да окаже влияние на работата на двигателя.Тоя който я прави ми каза тогава, че има вариант да се затапи но на тоя мотор не искал да го прави.Каза по-добре да си работи.Та последно при този мотор няма проблем да се направи, а за другите има-така ли?Всъщност да те на другите май не се управляват с вакум и при тях може и да има значение ако не се премахне софтуерно.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Да точно такъв е двигателя.Пропуснал съм да спомена.Да го затапя ама няма ли да окаже влияние на работата на двигателя.Тоя който я прави ми каза тогава, че има вариант да се затапи но на тоя мотор не искал да го прави.Каза по-добре да си работи.Та последно при този мотор няма проблем да се направи, а за другите има-така ли?Всъщност да те на другите май не се управляват с вакум и при тях може и да има значение ако не се премахне софтуерно.
    Aз пък ти казвам да го затапиш,нищо няма да и стане на колата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Aз пък ти казвам да го затапиш,нищо няма да и стане на колата
    Ще стане! Ще вземе да върви тогава

  6. #6
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Затапвай го, проблеми няма да имаш, на моята от 2 години е затапен и проблеми няма. Единствено малко по-бавно загрява.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  7. #7
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    ОК, за затапването ще го зататапя! Но защо се зацапва толкова бързо.Чистен е преди месец-месец и нещо и едва ли съм минал повече от 1000 километра.Сещам се, че каза тогава човека, че е мерил и дюзите и едната имала само малко отклонение от останалите но каза не е проблем карай си не се притеснявай.
    Някъде из форума има ли схеми на нужните планки или да импровизирам? Във фиат форума видях такива ама не знам дали стават за нашите параходи.

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    ОК, за затапването ще го зататапя! Но защо се зацапва толкова бързо.Чистен е преди месец-месец и нещо и едва ли съм минал повече от 1000 километра.Сещам се, че каза тогава човека, че е мерил и дюзите и едната имала само малко отклонение от останалите но каза не е проблем карай си не се притеснявай.
    Някъде из форума има ли схеми на нужните планки или да импровизирам? Във фиат форума видях такива ама не знам дали стават за нашите параходи.
    Цапа се,щот са ни много хубави горивата.Планката е същата като на Браво 1.9 ЖТД например,така че ако я имаш начертана от Фиат форума действай
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Аз си я направих от едно кенче изрязах го с обикновенна ножица.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  10. #10
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Аз си я направих от едно кенче изрязах го с обикновенна ножица.
    Не давай тъпи идеи!

  11. #11
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Да това ако си го направил отиди си намери някой да ти направи една хубава планка по-дебела, че товя ако не е прегоряло още скоро може да и да прегори.
    Днеска вдигнах капака да свалям егр-а първо да му дам последен шанс да го изчистя и после да го затапвам иии като вдигнах капака веднага ми се наби на очи една цепнатина около 5см. от горната страна на маркуча между кулера и колектора.Грейнах просто.За да видя дали е от това 100% го увих яко с шведска лента и отгоре върху цепнатината го стегнах с две скоби яко и тръгнах да пробвам иии сега направо се забиват в червеното оборотите.Като слязох от колата вдигнах капака пак да видя какво е станало да не го е издухало налягането тва мое изпълнение и не беше ама под шведската лента имаше леко протекло някакво масло около 5мм само и като го пипнах с пръста беше яко черно-доста по-черно от това в двигателя та не знам може и да се изцапало и от кулера.Та сега ще търся вариант за да го сменя с нещо тоя маркуч и ще наблюдавам за това масло.
    Но все пак тия грешки не знам дали няма нещо общо с тая цепнатина.Егр-а ще го пробвам и затапен но днес не успях.
    Last edited by mitkomeg; 11-07-2013 at 20:34.

  12. #12
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Не давай тъпи идеи!
    А ти недей да говориш за работи, без да знаеш ! Не е нужна по-дебела планка, понеже там няма кой знае какво налягане, а и от 2 години съм така и ламаринката е здрава !
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  13. #13

    Default

    то налягане няма ама има висока температура
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    А ти недей да говориш за работи, без да знаеш ! Не е нужна по-дебела планка, понеже там няма кой знае какво налягане, а и от 2 години съм така и ламаринката е здрава !
    Пак ще се повторя Не давай тъпи идеи!!!

  15. #15
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Не можах да намеря отговор на един въпрос:
    Кога и при какви обстоятелства компютъра записва грешка с ЕГР-а?
    Извинявам се ако има писано някъде но не открих!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •