Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Грешки P0404 и P0101

  1. #16
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Когато не работи коректно

  2. #17
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Когато не работи коректно
    Предполагам, че си прав но как разбира, че той не се затваря както трябва когато се управлява от вакуми, а не е ел. Не вдявам много от тия неща но искам да си го обясня някак.

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    А ти недей да говориш за работи, без да знаеш ! Не е нужна по-дебела планка, понеже там няма кой знае какво налягане, а и от 2 години съм така и ламаринката е здрава !
    Момчета не се карайте,всичко е до стил на каране,аз съм слагал много ламаринки от кутия Селения,но имам 2-3-ма клиенти които ги прегарят за няма и година,сега започнах да слагам алуминиева ламарина/от преден капак на Волво/

    П.С.С две думи няма проблем да се кара с ламаринка,но нека не е от кутиика от бира,а поне от кутиика от Селения например

    ---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:38 ----------

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Предполагам, че си прав но как разбира, че той не се затваря както трябва когато се управлява от вакуми, а не е ел. Не вдявам много от тия неща но искам да си го обясня някак.
    ПО дебитомера,следи исканото и реалното количество въздух което влиза в мотора.когато има голяма разлика писва че ЕГР не в час,за това ктао се затапи пак ще имаш тази грешка в ЕКУ-то постоянно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Аха мери! Тя сега не се появява постоянно.Един или два пъти в месеца и след като я видя я изтривам и проверявам следващите няколко дена но я няма.Чудех дали спукания маркуч след турбото може да повлияе така, че да я набие тая грешка за това питах.

    п.с.
    Така, егр-а е затапен вече с алуминиева планка около 3-4мм. Затапихме го от горната страна от към смукателния колектор.Иначе го извадих целия егр и имаше чернилка по стените и самото клапанче но не и наслоена такава ама си уплътнява добре.Въпреки това с един спрей за карбуратори го напръсках яко и си светна направо лъсна отвътре и си се движи като го натиснах с отверката безпроблемно и си се затваря после. И опасенията ми, че ще почне да пуши се оказаха напразни.И преди и сега не пуши изобщо.Сега като я покарам така ще видя има ли разлика от преди-поне от пробата която направих(2-3 км) разлика не усещам във вървежа.
    Между другото сега ме е яд, че не снимах и колектора като правих маркуча на турбото. Няма нищо общо с тия снимки на които попаднах като търсих инфо за работата и следствията от ЕГР-а. От вътре по стените има само някакви отлагания от масло по стените.Стои едно лигаво като желе почти... не знам как да го опиша но предполагам разбрахте.Като имам предвид и, че е много тънък слой...нещо от рода на 1-2мм.Това е до където мога да бръкна с пръст но като гледам с фенера и навътре е все същото.
    Иии въпреки тези две интервенции на около 4000 оборота си остана лекото губене на мощност след което пак поема.Това като чета не е само при мене обаче-и при други го има тоя ефект.Даже и във фиат форума се оплакват от това-където пък споменават и някаква софтуерна грешка, че по описанията на колегата приличало на това.
    Last edited by mitkomeg; 13-07-2013 at 16:10.

  5. #20
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Е няма ли начин да се излъже ЕКУ-то, че егр-а работи и да няма занижени стойности на дебитомера?Защото сега като гледам ефект има в ниските обороти само(да кажем до около 2000-2500)...качат ли се почва едно разминаване прилично в исканите и достиганите стойности. Варианта с чип ми е ясен.
    Извинявайте ако въпроса ми е тъп но начинаещите сме така

  6. #21
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Да попитам и аз - от няколко месеца съм със затапен ЕГР с ламаринка. Чак сега я закачих на компютъра и видях, че е записало грешка P0404. Нямам никакви проблеми с вървенето и поведението на колата. Въпросът ми е проблем ли е да си карам с тази грешка и може ли това да повлияе на нещо друго? Ако всичко си е ок за момента няма да се занимавам да се изключва софтуерно. Колата е 2.4 140к.с..
    Мислех че имам и друг проблем (с термостата) защото колата загрява бавно,но прочетох по-горе, че със запушен ЕГР това е нормално.

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Да попитам и аз - от няколко месеца съм със затапен ЕГР с ламаринка. Чак сега я закачих на компютъра и видях, че е записало грешка P0404. Нямам никакви проблеми с вървенето и поведението на колата. Въпросът ми е проблем ли е да си карам с тази грешка и може ли това да повлияе на нещо друго? Ако всичко си е ок за момента няма да се занимавам да се изключва софтуерно. Колата е 2.4 140к.с..
    Мислех че имам и друг проблем (с термостата) защото колата загрява бавно,но прочетох по-горе, че със запушен ЕГР това е нормално.
    Карай смело
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •