Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Смяна на тампони стаб.щанга-къде в Пловдив

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Смяна на тампони стаб.щанга-къде в Пловдив

    Здравейте,
    Наскоро смених тампоните на стабилизиращата щанга в сервиз, но след 2-3хиляди пак имат луфт.В случая ме съмнява, че не са сменени качествено и ми се иска да ги сменя сам, но след изчетеното смятам,че явно няма да се оправя без подемник или канал.В тази връзка ми трябва някой добър майстор, който няма да претупа работата.В форума на Ланча четох доста мнения за поставяне на планка под тампона или увивали тампоните с гумена лента, като по този начин карали много повече дори и старите тампони.Някой е пробвал ли е подобни номера, че не ми се иска да ги сменям на 2-3хиляди.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Аз лично за 3г. съм ги сменял 3-4 пъти, като 2 пъти в сервиз и 2 пъти сам и понеже ми писна накрая сложих ладови! Знам че много хора ще ме оплюят сега, но вече съм навъртял доста километри и сега си карам без да дрънкам на тихичко и си свиркам.
    Като си ги сменях сам не съм ползвал нито канал нито подемник! Не е много лесно но се получава!
    Вдигаш колата и от двете страни, махаш гумите, откачаш биалетките за да освободиш щангата, развиваш 4те болта които държат планките на тампоните, вадиш старите, почистваш и слагаш новите което е трудната част от заниманието! Когато стигнеш до: е са ти ебах м...ката значи си готов!
    Когато стягаш тампоните гледай да центрираш щангата, защото после може при пълен ляв или десен (не помня точно) да ти стърже биалетката в един баланс на лявата полуоска!
    Това става когато планките са ти разкапсоловани иначе не става!
    Казваш че си ги сменял вече няколко пъти, така че планките ти трябва да са разкапсоловани така че действай
    Last edited by ivomanev; 06-07-2013 at 01:11.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Аз лично за 3г. съм ги сменял 3-4 пъти, като 2 пъти в сервиз и 2 пъти сам и понеже ми писна накрая сложих ладови! Знам че много хора ще ме оплюят сега, но вече съм навъртял доста километри и сега си карам без да дрънкам на тихичко и си свиркам.
    Като си ги сменях сам не съм ползвал нито канал нито подемник! Не е много лесно но се получава!
    Вдигаш колата и от двете страни, махаш гумите, откачаш биалетките за да освободиш щангата, развиваш 4те болта които държат планките на тампоните, вадиш старите, почистваш и слагаш новите което е трудната част от заниманието! Когато стигнеш до: е са ти ебах м...ката значи си готов!
    Когато стягаш тампоните гледай да центрираш щангата, защото после може при пълен ляв или десен (не помня точно) да ти стърже биалетката в един баланс на лявата полуоска!
    Това става когато планките са ти разкапсоловани иначе не става!
    Казваш че си ги сменял вече няколко пъти, така че планките ти трябва да са разкапсоловани така че действай
    Колегa и кaзвaш доволен си от тези лaдови тaмпони? Колко време изкaрвaш с тях? И според теб струвa ли си, че дa знaм дaли дa слaгaм и aз лaдови или оригинaлни...
    Last edited by grenlould; 09-07-2013 at 03:58.



  4. #4
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    И ние сложихме на вуйчо на 156цата ладови тампони и вече близо 10 хил. километра няма проблем.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Тези тампони на 2 части ли се разделят за да се сложат?
    Аз досега си мислех че трябва да се свали магарето и щангата за да се сменят.

    Иначе аз за момента съм взел кардинално решение- махнах биалетките и вързах щангата към купето с една опашка да не трака.

    Най после да се возя в тишина без да потраквам от всяка неравност.

  6. #6
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Колеги днес смених задните тампони на стабилизиращата щанга,купих 2 тампона от Самара 14мм вътрешния отвор на тампона цена 3 лева тампон!Аз ги смених по следния начин,вдигате едната страна на крик развивате двата болта планката се освобождава от купето,след това разпробивате от горната страна на планките с 14 мм бургия за да се разделят двете планки!Тези тампони от самарата външния диаметър е малка по-голям и трябва да се намали малко,аз го сторих на шмиргела около 1.5 мм се сваля от тампона.Монтирате по обратен ред и тропането изчезва,дано съм помогнал!
    Бързай бавно!!!

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    При Гено в Царацово !!!
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8

    Default

    за горните или долните носачи

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by tott View Post
    за горните или долните носачи
    За стабилизиращата щанга

  10. #10
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    При Гено в Царацово !!!
    Сигурен ли си, че Гено слага от Лада?!

    Да от лада карат доста не знам за кой път вече трябва да го напиша в някоя от всичките подобни теми!!!

    Ако може Чистачо или Тонов да разчистят ония мнения със свинските опашки, че напраоооооо онемях.........

    Колегата пуснал темата беше с полиуретан който не беше смазан при монтажа и затова са свършили толкова бързо.......... Кат му се разбият новите да напише колко са изкарали........



    Ииииии в Пловдив се монтират само оригинални части!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #11
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Тия щуротий за слагане на ладови тампони съм си ги избил от главата,последния път клиент си беше купил такива за по-убави.....ми те тия дето са ги правили за каучук май не знаят. Това на пепел стана още докато го моделирах щото да не говорим ,че и профила им хич не е подобен дори.Иначе Пауърфлекса вече 5 години не ме е притеснил,дори и не съм го смазвал от монтажа насам.
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Сигурно има разлика от ладови до ладови, от москвичови до москвичови, ако си попаднал на някакви ляти в неизвестен гараж, няма как да си доволен. Като чета из форума има доста доволни колеги и с ладови и с москвичови тампони, но явно също и монтажа е от голямо значение. В крайна сметка е важно да се получи максимална дълготрайност, пък защо не и почти без пари дет' се вика поне за тампоните, щом се оказва възможно.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post



    Ииииии в Пловдив се монтират само оригинални части!!!
    Откога тва? Или може би важи само за 156 ?

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Тия щуротий за слагане на ладови тампони съм си ги избил от главата,последния път клиент си беше купил такива за по-убави.....ми те тия дето са ги правили за каучук май не знаят. Това на пепел стана още докато го моделирах щото да не говорим ,че и профила им хич не е подобен дори.Иначе Пауърфлекса вече 5 години не ме е притеснил,дори и не съм го смазвал от монтажа насам.
    Точно за тва се чудя що Вовата те намеси!


    Колегата пуснал темата е карал първо със Паларфлекс и ги е сменил (защо ли!) с полиуритан от Ферариста който не е бил смазан затова е свършил бързо!

    Който се интересува дали карат тия от Лада да си потърси, имаше няколко подобни теми в които съм описал как се монтира и издържа.......

    На колегата пуснал темата му давам 1г. ГАРАНЦИЯ ако му се разбият нека пише, ще ги сменя за моя сметка!

    Две снимки единия е гумен другия силиконов.

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Откога тва? Или може би важи само за 156 ?
    Тва беше метафора........
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SNC00114.jpg   SNC00115.jpg  

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #15
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Бе нека и аз да напиша по някоя глупост от време на време,иначе у смазката му е майката .Ама не океански греси....друго,по-устойчиво на вода и триене.
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •