Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 127 of 127

Thread: Смяна ангренажен ремък 166 2.5?

  1. #121
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Драмата е голяма и по-добре да не коментирам.

    Интересно ми е обаче , че явно дебитомера на спектроматик е достатъчно добър за да може колата да достигне прекъсвач на 4та.
    Още по интересно би било ако колегата има лаптоп и кабел - за да измери какви напрежения стига този дебитомер. Или поне да каже субективно дали след 5000 оборота колата набира бързо до прекъсвач ; или е бавно ; или се мъчи.
    Все пак SM 280 217 531 e 98 лв , а оригинален върви от 200 евро в чужбина до 650 лв у нас.
    ...

  2. #122
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    160 евра е в е-беи де.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  3. #123
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    160 евра е в е-беи де.
    Не споря че го има и по-евтин ако потърсиш , само че в немския ebay рядко предлагат доставка до България. От UK или Италия е няколко евро по-скъп и като сложиш и доставката е пак по-добре от цените тук.
    Така или иначе колегата има спектроматик - ако му тества напреженията и ни каже резултатите ще е полезно.
    ...

  4. #124

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Прекъсвача го стигам и на четвърта предавка.Максимална скорост 235.Можеше и още сигурно но доста натоварено.
    В профила ти пише, че си на 53 години - "евала" пример даваш на младите и надъхани алфаджии с тези две изречения, а на по-зрелите и трезвомислещите няма да коментирам какво впечатление правиш...
    Това ВиК хубаво, че е временно, но го наглеждай отвреме-навреме, особено след описвания стил на каране, да не вземе да се стопи в тая жега, че тогава вече ще стане непоправима беля.

  5. #125
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    В профила ти пише, че си на 53 години - "евала" пример даваш на младите и надъхани алфаджии с тези две изречения, а на по-зрелите и трезвомислещите няма да коментирам какво впечатление правиш...
    Това ВиК хубаво, че е временно, но го наглеждай отвреме-навреме, особено след описвания стил на каране, да не вземе да се стопи в тая жега, че тогава вече ще стане непоправима беля.
    Темата е за смяна на ангренажен ремък и премеждията по смяната му не за моите лични качества и възраста ми.От опит знам че често при ремонт по мотора за да разбереш как върви колата е добре да я пробваш и след това ако всичко е наред да караш спокойно.Пътувам много и дори на магистрала спазвам разрешената скорост.Но ако не бях тествал и сега щях да си остана с тези псевдо ремонти и гофрета във филтъра.Не съм си купил кон за да се возя в каруца . Жалкото е че плащаш по сервизи и често получаваш среден пръст дори без вазелин.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  6. #126

    Default

    Принципно 2.5 и с бошовски дебитомер от 2.0 си стига до прекъсвача, разликата идва оттам че с 531 го няма тва "мислене" около 5к обм нагоре, чуствително по добре се усеща......
    Пак принципно не коментирам качествата на въпросния дебитомер, но за да е абсолютно сигурен всеки дали това отчита правилно - в движение на трета, с закачена диагностика и се гледа максимума дето може да покаже......ся верно че има и начини пред сервиза и гаража, но лично аз предпочитам този.....
    https://www.youtube.com/watch?v=TAmcGKsCok0
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #127
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно 2.5 и с бошовски дебитомер от 2.0 си стига до прекъсвача, разликата идва оттам че с 531 го няма тва "мислене" около 5к обм нагоре, чуствително по добре се усеща......
    Пак принципно не коментирам качествата на въпросния дебитомер, но за да е абсолютно сигурен всеки дали това отчита правилно - в движение на трета, с закачена диагностика и се гледа максимума дето може да покаже......ся верно че има и начини пред сервиза и гаража, но лично аз предпочитам този.....
    https://www.youtube.com/watch?v=TAmcGKsCok0
    Благодарност за Ники. Днес загуби доста време заради мен но след тестовете които направи вече категорично мога да твърдя че Спекроматик не може да замести дебитомера на Бош.при 7к 120 кг.ч по малко въздух.По слабо ускорение и необходимост от още 300 м. трасе за достигане на тези обороти.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •