Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 127

Thread: Смяна ангренажен ремък 166 2.5?

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Въобще не е проблема в свещите. От 6 броя точно 3те дефектни ли ще ги сложиш в единия ред цилиндри ? И ще са "дефектни" само след 3000 оборота нали ?
    В това сме на едно и също мнение.
    Но на мен ми са се случвали такива абсурдни съвпадения.
    Никога не можеш да бъдеш на 100% сигурен освен ако не си пипал свещите паралелно с другите манипулации.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Че тя колата е в сервиза.След като отидох да я взема и казаха че било добре да почистим дюзите решиш първо да я карам няколко дни с добавка за почистване. Казаха по магистралата да карам но за мен и първокласните пътища не са проблем да я понатисна. Та отидох да заредя точното количество бензин за добавката тръгнах. Доста мудно но когато вече бе на около 160 км/ч на пета педала опря в пода и това беше максимума.Реве бучи и не върви.Обърнах и в сервиза.Четене и това бе казано.Първия ред цилиндри над 3200 оборота ги няма .спират тръгват и такива неща.НАЙ ВЕРОЯТНО БИЛО ОТ НОВИТЕ СВЕЩИ.Ама нещо на мене ми говори за неправилно зацепени валове на тази група цилиндри или премачкани кабели .Все пак отиват 15 кабела в този капак а е зор свалянето и качването му обратно.Та колата е в сервиза .Утре ще звъня за да им дам заключението за свещите да не стане пак да сменят и да ходя напразно до Пазарджик защото времето ми е ценно.Ако след като отида има същия проблем ще мешаме капи.Зная как закарах колата и какво получих.

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:07 ----------



    А според теб как така се получава три свещи да не работят на този ред цилиндри а на другите да работят?
    Принципно как точно се установи това - сори ако е казано преди, но все пак.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно как точно се установи това - сори ако е казано преди, но все пак.....
    Нищо не е установявано за работата на свещите.След като я четоха това бе казано.Първи ред цилиндри спират над 3200 обората.Когато си на празен ход правят опити да заработят.
    и коментара бе че най вероятно причината е в материалите на клиента.
    На въпроса ми какво ще правим отговора бе.Оставяш я и в понеделник ще сложим старите свещи.Те си бяха добри.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  4. #34
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ако не се оправи, залагам на това, че някой от разпределителните валове е объркан с един зъб. Все пак са четири, ако са го рисували не е много трудно да объркаш с маркера някой зъб по ремъка. Ако е зацепван с пети, пак не е невероятно да не го уцелиш. То затова се върти и се налагат пак. Лошото е, че ако нямат пети сега ще има едно гадаене на принципа проба-грешка, което хич не е здравословно:/

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако са объркали сфазирането на ангренажа, това някак не се връзва със заключенията от диагностиката, че в диапазона 1000 - 3000 няма проблеми а преди и след него половината цилиндри умират.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default Току що по пощата от кристоф.

    : Запалителни свещи NGK Laser Platinum PFR7B Ако разбираш от коли опитай се да присъстваш ( ако позволяват) когато отворят пак колата и виж как са си свърчили работата. Казвам го защото не доумявам как може с едни и същи свещи на практика колата да работи различно. Долавям че нещо може да не е направено както трябва без разбира се да обвинявам момчетата в сервиза , но на практика е невъзможно да се случи това и причината да са свещите. Нямам дори една дефектирал асвещ досега а камо ли цели 6 на веднъж. Ще се опитам да получа допълнителна информация от колеги как би могло това да се е получило н абаза техен опит но няма да е по рано от вторник. Между другото повечето които си купват свещи сами си ги сменят и пак няма проблем. А е нормално да се предполага че при смяна от неопитен човек може да се монтира свеща не както трябва , да се чукне леко отдолу по електрода и така да се промени GAP и т.н. но в сервиз се предполага че всичко е професионално , макар практиката моята лична да ми говори точно обратното както и да ти звучи това!



    Лошото е това че съм на работа от 12 часа .Мога да се освободя след 14.30 и да отида както и мисля да направя.Другия вариант е да отида до сервиза и да се върна на работа ,после пак да пътувам до Пазарджик.Хем да ми покажат петите.Ще го измисля някак.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  7. #37
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Вече съжелявам че се отказах от смяната на ремък в Един Пловдивски сервиз.Обслужват само немски возила от високи класове.Шеф им е приятел на брат ми и за това цената която ми каза бе по ниска от тази в Енцо.Когато му карах колата да я чете и го попитах за неравномерната работа на мотора каза че според него това е ванусите.е да ама не.Знам че вариатори при този мотор няма.И дори факта че веднага уреди пети, от динекспрес до колкото чух, ме разколеба.Знам че е проблемно свалянето на капаците, достъпа до валовете на 123 цилиндър и предпочетох да се доверя на хора който са го правили.Та затова реших да е в ЕНЦО.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  8. #38
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Лошото е това че съм на работа от 12 часа .Мога да се освободя след 14.30 и да отида както и мисля да направя.Другия вариант е да отида до сервиза и да се върна на работа ,после пак да пътувам до Пазарджик.Хем да ми покажат петите.Ще го измисля някак.
    Колега, няма смисъл да им даваш зор, никой няма сметка да ти издаде развалена кола и да ходиш да го разнасяш после. Непоправими неща няма, всеки греши Не грешат само тези дето по цял ден си чешат камбаните. Теб те интересува да си вземеш автомобила работещ, зареди се с търпение и ги остави да си оправят нещата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #39

    Default

    Колега, съжалявам, че се е получило така при теб. Все пак вярвам, че нещата ще се разрешат по най-добрия начин. Виждаш, че сервиза им не е някой квартален гараж, хората си държат на името. Само не влизай в излишни спорове, веднъж ядох дървото по този начин. Успех!

  10. #40
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Колега, съжалявам, че се е получило така при теб. Все пак вярвам, че нещата ще се разрешат по най-добрия начин. Виждаш, че сервиза им не е някой квартален гараж, хората си държат на името. Само не влизай в излишни спорове, веднъж ядох дървото по този начин. Успех!

    Нямам намерение да се карам но ще отида сутринта за да видя работи ли се по колата ми и какво мислят да правят.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  11. #41

    Default

    Хората в сервиза са коректни.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Все още няма развитие по темата.Сутринта се сложиха старите свещи.Тествах по стария път за София.Голямо движение и не може да се развие скорост.Но на ниски предавки след 5000 оборота забива муцуната.Обратно в сервиза.Има штуцер за газта на 4 ти цилиндър който се е разлепил от всукателната тръба и се държеше само на резбата си ,предположи се че взима въздух .Както и за вакума на газта който имаше напукване на вътрешния слой.Та до Пловдив да ги направи газаджията.Обратно към Пазарджик по магистралата.Максимална скорост 190 км с педал до ламарината.В ЕНЦО се оказа че штуцера отново се е отлепил.Явно поксиполът не държи.при четене дала грешки на 456 цилиндри този път.Утре на студено отново диагностика и евентуално сменяне на бобини.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пробите на газ или на бензин ги правихте? Според мен не може заради един щуцер на който не му уплътнява идеално резбата да смуче толкова въздух, че да забива така. Ако сте пробвали само на бензин, пробвахте ли дали не смуче въздух през самия изпарител в случай, че има пробив в него?
    Мисля, че смяната на бобините също няма да се окаже решението.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Все още няма развитие по темата.Сутринта се сложиха старите свещи.Тествах по стария път за София.Голямо движение и не може да се развие скорост.Но на ниски предавки след 5000 оборота забива муцуната.Обратно в сервиза.Има штуцер за газта на 4 ти цилиндър който се е разлепил от всукателната тръба и се държеше само на резбата си ,предположи се че взима въздух .Както и за вакума на газта който имаше напукване на вътрешния слой.Та до Пловдив да ги направи газаджията.Обратно към Пазарджик по магистралата.Максимална скорост 190 км с педал до ламарината.В ЕНЦО се оказа че штуцера отново се е отлепил.Явно поксиполът не държи.при четене дала грешки на 456 цилиндри този път.Утре на студено отново диагностика и евентуално сменяне на бобини.
    Добре, че не е 12 цилиндъра колата Имат ли пети или нямат пичовете от сервиза.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #45
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ама ти на газ ли ги правиш пробите? С това трябваше да започнеш, оправи си колата на бензин и после при газаджията за нови настройки. Нищо чудно при новата центровка да се шашка нещо, абе при проблем я забравете тая газ и я правете последно!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •