Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 127

Thread: Смяна ангренажен ремък 166 2.5?

  1. #16
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Добро правило е това никога да не се предприемат едновременно повече от една промяна на неща, които биха могли да влияят като фактори на едно и също нещо.
    Неспазването на това правило, често пъти създава главоболия.
    Според теб ,след смяна на ангренажа бегом до магистралата за тест и после обратно за смяна на свещите.Пак сваляне на капаци и пак затваряне и отново на магистралата.Ако бях решил да сменя и бобините отново същата процедура.Весело ще стане.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Според теб ,след смяна на ангренажа бегом до магистралата за тест и после обратно за смяна на свещите.Пак сваляне на капаци и пак затваряне и отново на магистралата.Ако бях решил да сменя и бобините отново същата процедура.Весело ще стане.
    Само споделих нещо, което съм научил от повече от 30 - годишна борба с всякаква техника.

    Всеки решава какво да прави.

    Това е демократична страна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само споделих нещо, което съм научил от повече от 30 - годишна борба с всякаква техника.

    Всеки решава какво да прави.

    Това е демократична страна.
    Прав си, но това не е валидно за V6 моторите който са скрили половината си цилиндри като охлюв в черупката си.За това когато се сменя ремъка се сменят и свещите ако вече са си направили километрите.Този мотор вече 130 хил. е с този комплект свещи и им беше време.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  4. #19
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default Получен отговор за свещите

    "По истински от тези свещи няма и не може д аима. Гарантирам за оригинални японски свещи . Почти 5 години продаваме и то количества и досега никакви ама никакви оплаквания ! Нямам на идея какво и как са правили в сервиза , но нека се провери всичко. Ние си маркираме по свой начин свещите и няма проблем ако се съмняваш да ни ги пратиш да ги тестваме , но пак казвам абсолютно невъзможно е да е от свещите които сме ти пратили. Провери всичко преди да ни ги пратиш обратно за тест да не се вкарваш само в преразход. Ако е необходимо пиши за съвет или каквато и да е помощ от наша страна . Няма проблем с каквото може сме насреща."

    Ето това получих от моето запитване до кристоф.
    Сега да видим и Енцо сервиз в понеделник.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Вместо да си хвърляме тук по два лева не е ли по добре като оправя този проблем ,да се чуем с теб и да дойда да го проверим на място дебитомера.От постовете ти знам че имаш .......531 за тестване за да съм сигурен къде е ключа от бараката.
    Заповядай по всяко време, имам два който взех нови и ги ползвам само за колата дето суркам на писта......дебитомера или сензора се прехвърля за нула време......
    И пак искам да ти кажа че е много малко вероятно изведнъж 1-2-3 да спрат да работят.....

    ---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Точно заради петите отидох при тях.
    Ти видя пети, или просто са ти казали че имат......съжалявам ако поставям под съмнение работата на сервиз който ти е препоръчан от други доволни от него юзъри тука, но материята с шестаците е малко нетрадиционна, има доста неща дето да се объркат, и надаявам се всеки може да разбере съмненията ми.......
    А принципно дори и с пети понякога зацепването може да не стане от раз, да не говорим без......последно презацепвах втори път 3.0 щото ми избяга малко при 3-4 оборота на вала, и го правих наново.......и това при свален двигател, ако знаеш каква забава е при закачен към колата двг.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 28-07-2013 at 11:19.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Ти видя пети, или просто са ти казали че имат......съжалявам ако поставям под съмнение работата на сервиз който ти е препоръчан от други доволни от него юзъри тука, но материята с шестаците е малко нетрадиционна, има доста неща дето да се объркат, и надаявам се всеки може да разбере съмненията ми.......
    А принципно дори и с пети понякога зацепването може да не стане от раз, да не говорим без......последно презацепвах втори път 3.0 щото ми избяга малко при 3-4 оборота на вала, и го правих наново.......и това при свален двигател, ако знаеш каква забава е при закачен към колата двг.....
    Още при първия телефонен разговор с тях това попитах."Имат ли пети" чак след това уточнихме времето и деня за смяна.а какво са правили незнам.Обясних им че искам да се направи проверка на предишното зацепване .Когато ми се обадиха че всичко е готово и отново попитах как е била зацепена преди това ме учуди отговора ."Белезите съвпаднаха" ,макар че очаквах да чуя нещо от сорта "петите влязоха без проблем при зацепен ремък".Утре сутринта ще звъня за да им кажа отговора от Монтана.Но това което пишеш за едновременното отказване на три цилиндъра и мен ме кара да мисля че проблема е или в зацепването на ремъка или проблем с кабелите при монтажа и демонтажа при този ред на цилиндрите.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  7. #22
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Aко никога не са сваляни шайбите на разпределителните валове можеш да провериш дали е зацепена правилно.
    Шайбите си имат белези които идват един срещу друг при ГМТ.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #23
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Aко никога не са сваляни шайбите на разпределителните валове можеш да провериш дали е зацепена правилно.
    Шайбите си имат белези които идват един срещу друг при ГМТ.
    Само че това няма как да го знаеш ако не си първи собственик и не си присъствал при всяка смяна на ангренажен ремък.Именно поради този факт исках проверка на предишното зацепване на ремъка.Имаше идея замисляне в колата при натискане педала на газта и за това исках да изчистя нещата едно по едно.Проблем бе че при диагностиките не се откриват записани грешки.Същото бе и при приемане на колата в сервиза.Сега грешки дал господ.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  9. #24
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Добро правило е това никога да не се предприемат едновременно повече от една промяна на неща, които биха могли да влияят като фактори на едно и също нещо.
    Неспазването на това правило, често пъти създава главоболия.
    Ако си виждал как се сменят свещи на задния ред цилиндри и колко се разглобява едва ли щеше да напишеш такова мнение.
    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Още при първия телефонен разговор с тях това попитах."Имат ли пети" чак след това уточнихме времето и деня за смяна.а какво са правили незнам.Обясних им че искам да се направи проверка на предишното зацепване .Когато ми се обадиха че всичко е готово и отново попитах как е била зацепена преди това ме учуди отговора ."Белезите съвпаднаха" ,макар че очаквах да чуя нещо от сорта "петите влязоха без проблем при зацепен ремък".Утре сутринта ще звъня за да им кажа отговора от Монтана.Но това което пишеш за едновременното отказване на три цилиндъра и мен ме кара да мисля че проблема е или в зацепването на ремъка или проблем с кабелите при монтажа и демонтажа при този ред на цилиндрите.
    За свещите : човека вероятно ги купува от ebay или нещо подобно. Аз съм купувал от ebay.co.uk свещи ngk iridium и си бяха ок.
    Обади се на тези от сервиза от друг телефон и ги питай дали имат пети за 3.2. Ако ти кажат "да" е ясна работата.
    ...

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колега, връщай колата в сервиза и не се тормози. "Колата вървеше сега не върви" и това е.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Ако си виждал как се сменят свещи на задния ред цилиндри и колко се разглобява едва ли щеше да напишеш такова мнение.
    Сега ако трябва да се върнат старите свещи или да се разменят с тези на другата глава(доколкото разбирам натам отиват нещата), според теб трудът по-малко ли ще е?
    А за главоболията, загубата на време, празните надежди........ да говорим ли ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега, връщай колата в сервиза и не се тормози. "Колата вървеше сега не върви" и това е.
    Че тя колата е в сервиза.След като отидох да я взема и казаха че било добре да почистим дюзите решиш първо да я карам няколко дни с добавка за почистване. Казаха по магистралата да карам но за мен и първокласните пътища не са проблем да я понатисна. Та отидох да заредя точното количество бензин за добавката тръгнах. Доста мудно но когато вече бе на около 160 км/ч на пета педала опря в пода и това беше максимума.Реве бучи и не върви.Обърнах и в сервиза.Четене и това бе казано.Първия ред цилиндри над 3200 оборота ги няма .спират тръгват и такива неща.НАЙ ВЕРОЯТНО БИЛО ОТ НОВИТЕ СВЕЩИ.Ама нещо на мене ми говори за неправилно зацепени валове на тази група цилиндри или премачкани кабели .Все пак отиват 15 кабела в този капак а е зор свалянето и качването му обратно.Та колата е в сервиза .Утре ще звъня за да им дам заключението за свещите да не стане пак да сменят и да ходя напразно до Пазарджик защото времето ми е ценно.Ако след като отида има същия проблем ще мешаме капи.Зная как закарах колата и какво получих.

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сега ако трябва да се върнат старите свещи или да се разменят с тези на другата глава(доколкото разбирам натам отиват нещата), според теб трудът по-малко ли ще е?
    А за главоболията, загубата на време, празните надежди........ да говорим ли ?
    А според теб как така се получава три свещи да не работят на този ред цилиндри а на другите да работят?Свещите ли са виновни.Ако са калпави защо на този ред само да са калпави.Сменян е ремък и не съм им светил за да знам как е зацепен.Нито знам ако наистина са го правили с пети какво е ставало с инсталацията.Опъвали ли са кабелите при демонтажа и монтажа.Какво е разкичвано и какво не е .Съгласен съм с колегата че операцията по смяна на свещите е пипкава и за мен сега бе момента да се направи.Останалото е коментар който нищо няма да помогне за отстранямане на проблема.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  13. #28
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сега ако трябва да се върнат старите свещи или да се разменят с тези на другата глава(доколкото разбирам натам отиват нещата), според теб трудът по-малко ли ще е?
    А за главоболията, загубата на време, празните надежди........ да говорим ли ?
    Въобще не е проблема в свещите. От 6 броя точно 3те дефектни ли ще ги сложиш в единия ред цилиндри ? И ще са "дефектни" само след 3000 оборота нали ?
    ...

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    А според теб как така се получава три свещи да не работят на този ред цилиндри а на другите да работят?Свещите ли са виновни.Ако са калпави защо на този ред само да са калпави.Сменян е ремък и не съм им светил за да знам как е зацепен.Нито знам ако наистина са го правили с пети какво е ставало с инсталацията.Опъвали ли са кабелите при демонтажа и монтажа.Какво е разкичвано и какво не е .Съгласен съм с колегата че операцията по смяна на свещите е пипкава и за мен сега бе момента да се направи.Останалото е коментар който нищо няма да помогне за отстранямане на проблема.
    Не, че е невероятно да се получи такова подвеждащо съвпадение заради калпави свещи, но то просто е по-малко вероятно да се случи сравнено с други неща, като неправилно зацепване на ангренажа.
    Поради това аз клоня към мнението, че не свещите са виновни. Може и да е в резултат от друга грешка, допусната в процеса на цялата манипулация.

    Съзнавам, че с моите теории за разни правила, по никакъв начин не ти помагам. На твое място и аз бих се нервирал от подобни философски раздъждения, направени пост-фактум.

    Позволявам си да го правя, защото мисля, че и от най-неприятната ситуация може да се извлече някаква полза. Т.е - колегите да си имат едно наум, в подобни ситуации.

    Както и да е - не е твоя работа да умуваш относно това кой и как ще си върши работата.
    Хората на които си поверил работата следва да намерят и решението.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Въобще не е проблема в свещите. От 6 броя точно 3те дефектни ли ще ги сложиш в единия ред цилиндри ? И ще са "дефектни" само след 3000 оборота нали ?
    Съгласен съм с написаното.На времето имах една нова 164 от магазин.2.0 ТС .Едната гума към смукателните колектори се беше сцепила и реших да ги сменя и четирите.Цената беше 60 кинта на парче в дин експрес.Та купих и при майстора.Приятел ми е от времето когато се занимавах с монтьорлък по време на следването ми.Смени ги и хайде на магистралата.На 190км/ч същата работа като сега.Прибрах се вдигнах капака и гледам.Оказа се незатегната маса .Болчето фиксиращо обувката към корпуса хлабаво .От вибрациите на мотора вибрира и се губи маса.Та всичко е възможно дори и при добро желание на човек.Плащам си винаги та не е заради парите.Грешки стават колкото и да се старае човек.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •