Results 1 to 4 of 4

Thread: проблем с бензиновата(горивна)помпа

  1. #1

    Default проблем с бензиновата(горивна)помпа

    здарвейте на всички почитатели на италианските коли.имам Алфа Ромео 156 2.0/16V TS.проблема е следният.преди няколко дни взе да намирисва на бензин в купето.ходих на майстор,гледаха и казаха че е пукната капачката на бензиновата помпа,пластмасовата част която е най отгоре-http://www.axm-auto.com/prod_img/1324564046_60682368.jpg.,трябва или да се залепи с неща(лепило,смола ли незнам),или капачка втора ръка,или пома втора ръка или най хубаво нова помпа,ама там малко режали глави-била скъпичка.някой ако се е сблъсквал с този проблем да сподели(откъде е намерил помпа-втора ръка или нова и съответно цената им).предварително благодаря

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    7

    Default

    Колега,предо около месец и аз имах същия проблем и го реших като купих едно двукомпонентно лепило казва се сънфикс,не е скъпо,4-5лв.и обилно замазах навсякаде около пукнатината.за сега нямам проблеми,и се надявам да издържи

  3. #3

    Default

    здарсти Павка.Забравих да пиша,че миналата година имаше пак същият проблем.от сервиза казаха че са го залепили,ама сега пак се пукнала.та се наложи направо да си купувам нова помпа.вече си я поръчах заедно със гаиката и уплътнението,нараво сърцето ме заболя като трябва да давам толкова пари.Ама кво да се прави,като искаш да караш хубава кола,трябва да се правят жертви.

  4. #4
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    По този проблем,съм имал доста ядове,и съм пробвал,всякакви лепила и трикове,всички от тях работят малко или повече време и пак се почва отначало.Най добрият вариант е да се ползва въпростният капак от друга изгоряла помпа.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •