Доста страсти се разгоряха покрай този пуст Спринт.
Май съм на път да си сбъдна една мечта. Мечтах си за Спринт като на Иво (MrX) доста преди да имам GT или да си мисля за каквито и да е други стари коли.
Още го помня с броните и големите AZEVки на Италфеста в Стара Загора.
Винаги съм искал и някоя по бързичка Алфа (ако може боксерна) ,но пък нямам нито време, нито място да се занимавам с прехвръляне на двигатели и модификации. Точно поради тази причина на дневен ред не стоеше конверсия към 1.7 16 клапана.
Поне не до момента, в който Пешката не се появи с идеята да се заеме с конверсията към 16 клапана.
Аз не се отнесох много сериозно докато пак той не ми звънна с новината, че има работещ 16 клапанов боксер и ме чака да го чуя.
Чух го. Е, не е съвсем идеален, но се надявам да стане след ревизията, която му предстои.

С новия мотор от 145ца идват и някои проблеми на първо четене.
Нужен е всмукателен колектор, както и изпускателен от 33ка. Всмукателният е по-висок при 145/6 и не се събира под капака. Въпреки това, в интернет видях един Алфасуд с точно такъв колектор под капака. Предполагам са му скъсили рънърите.

Голямата дилема е по окачване/полуоски.
В миналото моя Спринт е конвертиран към окачване от 33ка 1.5 , 2ра серия. Дисковете отпред са външни. Стабилизиращата щанга е захваната отстрани на носача. До колкото разбрах от Боби така са по-старите боксерни Алфи. На 33 16в щангата била по-тънка и захваната отгоре на носача.

Вариантите ми са два:
1. Оставам си с настоящото окачване и полуоски като сменям двигателя и на предния тампон се прави подложка, за да го повдигне мотора от оригиналната греда за 8 клапана.
2. Сменям гредата пред мотора с такава от 33 16 клапана, но ще ми трябват и полуоски, носачи и амортисьори от 33 16клапана т.е. кола донор. Тук недостатък е по-тънката стабилизираща щанга отпред.

Боби ме увери, че вариант едно е изпитан и при него работи чудесно. Мотора е захванат солидно за гредата и няма проблеми.
За момента остава този вариант. По-евтин е и стабилизиращата щанга ще е по-дебела.

Най-вероятно мотора ще го сменяме пролетта, защото купето не е готово, та има време за размисли и подготовка.
Рибата в морето, олиото вече цвърчи в тигана. Малко такава е работата за момента, но би трябвало да стане.

Ей, така от нищото и си отворих супер много работа J