Results 1 to 2 of 2

Thread: Купих си Алфа 147 Селеспийд

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default Купих си Алфа 147 Селеспийд

    За добро или лошо си купих една алфа 147 2.0 TS

    Имам 2 питания:

    Като я закачих на диагностика изкара тия 2 грешки от първата картинка.

    Покарах я 20-30 км и светна лампата на таблото и пак е записала тия грешки.
    Доколкото разбирам е свързано с ламбдите и богата смес?

    Втория въпрос е свързан с автоматика. Преди да я взема нямаше никакви грешки записани за него, имаше само едно прищракване като включваше на 3 та при каране с повече газ.

    По едно време изписа на дисплея Selespeed failure и колата включваше само на 1 и 2 независимо дали е в автоматичен или ръчен режим. Загасих и я запалих и след това си работеше нормално и нямаше грешки записани след това като я закачих на лаптопа.
    Какъв е бил проблема?

    Имам желание да му сваля целия робот на скоростите и да му направя профилактика.

    Показал съм на картинките всички данни които изкара FES.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails dvigatel gre6ki.jpg   selespeed.jpg   selespeed2.jpg   sele3.jpg   selespeed4.jpg  


  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    May 2013
    Location
    Несебър
    Posts
    22

    Default

    Колега да ти е честита.Не се съмнявай в избора си.
    Когато взех моята бе ,като коледна елха по таблото.То не абс,вдц,аср и тем подобни.Впоследствие и ма мен ми направи номера със селеспийда.СПОКО.
    За всичко си има лек.Първо смени ремъци и масла и незабравяй и вариатора.Въздушен филтър не подцявай и него.За селеспийда смени маслото само с тутела спийд.
    До колкото забелязах имаш проблем с температурен датчик на мотора.Всички тук ще ти помогнат,но може и да те объркат.Слушай сърцето си и действай.Алфичката после ще ти се отблагодари Можеш да разчиташ на мен с моят скромен опит.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •