Здравейте колеги, от както взех колата преди година имам любопитен проблем, който не мога да установя на 100%.

Алтернаторът зарежда, но не както ми се иска. Волтажът сутрин преди да съм пуснал 200 консуматора е що-горе ОК (13., но когато загрее колата, пуснат се всички перки на климатика, охлаждащите, фарове, радио и т.н. напрежението пада до 13.2 в движение и 12.6 на място. Знам, че шестаците заради бавния си празен ход често имат леееко занижен волтаж, но този не ми се струва ОК.

Ясно е, че всеки би казал "ми пич алтернаторът ти е фира, ремонтирай го". Да де, обаче го свалях преди няколко месеца, изглежда като нов, има четки, всичко е перфектно. Носихме го на стенд и там държи заветните 14.4, като го товариха с 2 големи перки.

Мисля да го сваля пак и да гледам внимателно този път. Дайте предположение - реле регулатор, диоден блок ? Нещо друго. От приятел имам 2 счупени (преебани шайба и намотка, които не ме късаят) алтернатора от либра със същата електроника и спокойно мога да взема каквото е нужно, но ще съм благодарен за насоки.

Благодаря предварително!

П.П. Може ли някой друг с V6 автомат да си замери тоците на рпазен ход при загряла кола с климатик и фарове как са, да не се окаже, че търся проблем а си е особеност на колата.