Results 1 to 10 of 10

Thread: Дилема за избор на ГИ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default Дилема за избор на ГИ

    Здравейте колеги,решил съм да слагам газов инжекцион,и се колебая относно избора на марка.Става въпрос за 156 SW Selespeed.Монтажа ще е в Русе,и за сега съм се спрял на три вида:
    1.ГИ Agis,тороидална бутилка и зареждане до капачката на резервоара-920лв.Майстора ми каза,че слага бърза рейка,монтирал е на други алфи,и нямало проблем до сега.

    2.ГИ BRC,тороидална бутилка,за зареждане до капачката на резевоара,майстора ми каза,че нямало място,всичко било комплект италианско,но за рейката не можа да ми обясни каква е,или не ми се приказваше нещо-около 1250лв.

    3.ГИ Tomasetto,компа и софтуера не били български,нито полски,на въпрос за рейката ми каза,че за моята алфа,трябвало да е бавна рейката,щяла да работи по-добре,тороидална бутилка и евентуално зареждане до капачката на резервоара-1250лв.Според всички,майстора е най-добър в града.
    Аз клоня към Agis,заради по-ниската цена,а из нета отзивите са добри,макар и малко.Това,че не знам майстора дали е добър,а и не е точно в Русе,на около 30км.За Tomasetto ми се струва,че е доста завишена цената,но пък хвалят майстора,за BRC също има добри отзиви за майстора,но пък за самата уредба има доста противоречиви отзиви из нета.Вие какво ще ми препоръчате?

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ReDDevil View Post
    Здравейте колеги,решил съм да слагам газов инжекцион,и се колебая относно избора на марка.Става въпрос за 156 SW Selespeed.Монтажа ще е в Русе,и за сега съм се спрял на три вида:
    1.ГИ Agis,тороидална бутилка и зареждане до капачката на резервоара-920лв.Майстора ми каза,че слага бърза рейка,монтирал е на други алфи,и нямало проблем до сега.

    2.ГИ BRC,тороидална бутилка,за зареждане до капачката на резевоара,майстора ми каза,че нямало място,всичко било комплект италианско,но за рейката не можа да ми обясни каква е,или не ми се приказваше нещо-около 1250лв.

    3.ГИ Tomasetto,компа и софтуера не били български,нито полски,на въпрос за рейката ми каза,че за моята алфа,трябвало да е бавна рейката,щяла да работи по-добре,тороидална бутилка и евентуално зареждане до капачката на резервоара-1250лв.Според всички,майстора е най-добър в града.
    Аз клоня към Agis,заради по-ниската цена,а из нета отзивите са добри,макар и малко.Това,че не знам майстора дали е добър,а и не е точно в Русе,на около 30км.За Tomasetto ми се струва,че е доста завишена цената,но пък хвалят майстора,за BRC също има добри отзиви за майстора,но пък за самата уредба има доста противоречиви отзиви из нета.Вие какво ще ми препоръчате?
    Всичко е късмет... Аз лично бих махнал от сметките Томасетото... Нещо дават ядове редуктор изпарителите им понякога...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3

    Default

    Само на "Фобос", колега

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    BRC 24 sequent ти препоръчвам, но попитай майстора дали този модел ти е предложил. Ако е този модел трябва да знаеш, че монтажа а и последващата настройка са уникално опростени. Много дабра съвместимост с компютъра на колата. Важно е двигателя да ти работи мн.добре на бензин, предполагам знаеш това.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Фобос отпада като вариант,защото май никой не работи с тях в Русе,остава да разпитам по-подробно за BRC.А за Agis,някой няма ли впечатления,майстора каза,че правил варненска алфа с такъв инжекцион и бил доволен човека,ако е колега от форума да не се скатава

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Става, работи прилично, само да не е М210

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Колега, не се колебай да сложиш български компютър и софтуер, което доста понижава цената. Алфите перфектно понасят АГУ. Моя инжекцион е 800 лв. Карам го вече 25 000 км. и работи като часовник.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Става, работи прилично, само да не е М210
    Emzo,можеш ли да ми кажеш точно за кой модел на Agis да питам?Може би имаш в предвид адаптивния,май беше със около 100лв. по-скъп?

    Всъщност,сега видях на сайта,предлагат Agis M210,Agis P13 и Agis OBD/CAN.Agis P13 по-добър ли е?
    Last edited by ReDDevil; 21-06-2013 at 20:19.

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    P13 е по-добре.
    Между другото на сайта на ACON, АГИС де, няма П13 явно тука сме 1 крачка по-напред.
    Забрави за ОБД адаптация.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Благодаря за отговора,наистина няма P13 на сайта на производителя,много странно...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •