Results 1 to 13 of 13

Thread: Добавка масло

  1. #1

    Default Добавка масло

    Здравейте,

    Търся препоръки за моята Alfa 145 1.4 TS. Трябва ми добра добавка независимо цената. Чух за една руска универсална добавка която е доста похвалена , но от шофьори на други марки автомобили. Аз поне похвала от италиански собственик не видях. Ако някой може да ми препопръча нещо което е пробвано с италиански двигатели ще бъда много благодарен

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by coalito View Post
    Здравейте,

    Търся препоръки за моята Alfa 145 1.4 TS. Трябва ми добра добавка независимо цената. Чух за една руска универсална добавка която е доста похвалена , но от шофьори на други марки автомобили. Аз поне похвала от италиански собственик не видях. Ако някой може да ми препопръча нещо което е пробвано с италиански двигатели ще бъда много благодарен
    Какъв резултат търсиш? Има много добавки с различна цел.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Намаляване разхода на масло, главно това търся. Честно казано много ми дърпа. Не съм такъв човек че да я карам в червената скала, сменил съм всичките гарнитури, турбини и свещи (свещите 2пъти) Накрая сложих дизелово масло на Тотал и малко се опоправиха нещата. Но само ме чака да излезна извън града и 1 литър го няма. Чух че тези добавки уплътняват двигателя, слагат му някакво покритие което намалява триенето и запълва ако някъде има пукнатина или каквото и да било. Но не съм сигурен, че са универсални тези добавки.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by coalito View Post
    Намаляване разхода на масло, главно това търся. Честно казано много ми дърпа. Не съм такъв човек че да я карам в червената скала, сменил съм всичките гарнитури, турбини и свещи (свещите 2пъти) Накрая сложих дизелово масло на Тотал и малко се опоправиха нещата. Но само ме чака да излезна извън града и 1 литър го няма. Чух че тези добавки уплътняват двигателя, слагат му някакво покритие което намалява триенето и запълва ако някъде има пукнатина или каквото и да било. Но не съм сигурен, че са универсални тези добавки.
    Преди всички добавки, слагай масло Кастрол 15W50 GTX - проверено от мен на няколко туинспарка

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    15W50 wow това не е ли малко силничко за 1.4 бензинче аз съм със Selenia 10w40 gold в момента
    Last edited by coalito; 18-06-2013 at 12:18.

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by coalito View Post
    15W50 wow това не е ли малко силничко за 1.4 бензинче аз съм със Selenia 10w40 gold в момента
    Туинспарковете бягайте на гъсти масла да не вадите бутала и валове. Това го повтарям без умора

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Туинспарковете бягайте на гъсти масла да не вадите бутала и валове. Това го повтарям без умора
    Склонен съм да се съглася с теб имайки впредивд как ми се подобри работата на мотора след като му шибнах дизеловото масло

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    http://xado.unacs.bg/prisadka-za-benzinov-dvigatel.html
    пробвана на 1.6, TS както казва народа ще ма споминаш, в момента карам с 5w40.
    Тия /3*23=69/ са нищо за постигнатия ефект и спестените разходи....
    Last edited by toto99; 18-06-2013 at 13:38.

  9. #9

    Default

    А какво ви е мнението за това http://store.emk-33.com/product/3259...fikator-2.html

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by coalito View Post
    А какво ви е мнението за това http://store.emk-33.com/product/3259...fikator-2.html
    Не върши работа при остарели гумички и износени сегменти (ако вече буталата са започнали да поклопчат)

    ---------- Post added at 10:53 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

    Quote Originally Posted by toto99 View Post
    http://xado.unacs.bg/prisadka-za-benzinov-dvigatel.html
    пробвана на 1.6, TS както казва народа ще ма споминаш, в момента карам с 5w40.
    Тия /3*23=69/ са нищо за постигнатия ефект и спестените разходи....
    А дали помага при износени гумички?

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Въпроса е безсмислен, добавка за метал, не действа за гумички.

  12. #12
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Xado е добра добавка,пробвах я на моя мотор преди да го разглобя,имаше леееко подобрение,но при мен нещата бяха много зле.Както казаха колегите ако е от гумичките нищо няма да постигнеш с тази добавка.Ресурс също е добра марка и помага(пробвано на 1,8 ХГТ Пунто).Както каза колегата по-горе пробвай с 15w50.Карал съм с такова масло на италианска кола и няма проблем.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  13. #13

    Default

    Със сигурност Селения Голд не е маслото за 10++ годишен туинспарк. Колегата ти каза 15w-50. Подкрепям абсолютно! Само че аз карам с YACCO VX300 15W-50 - то за разлика от Кастрола е полусинтетика с магнезий (щото много хора се стресират, като чуят "минерално" масло). Та най-лесното е да пробваш с по-вискозно масло и да видиш дали ще го яде. А колкото до добавките... ще чуеш колкото одобрения, толкова и отрицания.. Накрая сам ще решиш дали да прибегнеш до тях.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •