Results 1 to 10 of 10

Thread: проблем с централното 156 2.4jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default проблем с централното 156 2.4jtd

    колеги имам доста гаден проблем с централното..прибирам се вечерта заключвам си колата всико точно на другия ден трагвам за работа натискам копчето да отключа и само изпилка алармата пробвах с ключа и ми отключи само моята врата и от тогава нямам никакво централно всички бушони са здрави акумулатор вадих и ништо не се оправя на другия ден ми спряха и предните ел стакла халогените плафоните...на вечерта стаклата се оправиха заедно с халогените и плафоните после пак отказаха а централното така и не трагна нито заключва нито отключва някой ако е имал подобен проблем ще сам му благодарен ако сподели как го е решил

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Имаше някакъв модул за централното, ел стъклата и не се сещам още какво..., намира се под жабката мисля, там също има и бушончета, можеш да ги провериш дали са здрави. Жабката се вади като махнеш пласмаските около пантите, после с кръстата отверка се отвиват, внимава се също и за кабелите на плафона и бутона за плафона които ще видиш след като издърпаш леко напред жабката.
    Най-лесно ще е ако пробваш с нов модул, има доста пръснати на части коли в раздела, можеш да се оговориш с някой колега който ти е наблизо и пред него пробваш и така...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    ми колега аз четах едни стари теми но никой не беше писал как си е решил проблема и от какво точно е бил.. а за тази платка (модул) аз сам я разглобил аще вчера чистих я но ништо тази зад жабката

  4. #4
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега пробвай да размърдаш сервизните бушони(тези от ляво на волана)
    2 на брой са,при мен така се оправи от време на време се бъгва нещо.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    всички сам ги вадил един по един да ги провере даже и тгоре има още джа реда и тях проверявах всичко здраво

  6. #6
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Развърти гайката на кабелите които влизат в вратата понякога клеясват от влага и спира да работи централното....развърташ-издърпваш и завърташ,при мен така се оправя.Пробвай на всичките врати профилактично....
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На въпросния бял модул зад жабката има 3 букси. Една от трите е с 18 пина. Премери на пин №8 дали има +12V



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    е това с меренето трябва да намеря кой да ми го измери че аз нито има с какво нито мога да го измеря но благодаря за отговорите ще потарся някои да го измери поне ще е лесно че сега карам с свалена жапка.А само да отбележа че когато свалих жапката и натиснах копчето за заключване се чуваше да цъка някоя реленце.. те са 6 на брой 4 за прозорците по две за прозорец дигане и сваляне и другите две предполагам са за зак. и отключване кагато натисна с пръста тези за прозорците работят слизат и се дигат а когато пробвам от копчетата на вратата не работят

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    момчета смених платката зад жапката всичко трагна стакла халогени плафони но централното пак не си работи чуват се как цакат реленцата но не може да заключи нито отключи

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Свържи една пробна лампа (примерно крушка от габарит) между пинове 4 и 5 от буксата (буксата трябва да е включена в модула) , която съм посочил по-горе и виж дали тя светва всеки път, когато трябва да сработи централното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •