Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 112

Thread: Разходомер, бордкомпютър и т.н.

  1. #91
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    колеги и аз чакам за едно такова за бензинка моята е 1.6 тс

  2. #92
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Разменям един разходомер за един Правец 8.

  3. #93

    Default

    Kолега аз се отказвам от това устройство за бензинките, явно няма да стане .

  4. #94
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Нова цена: 125лв.

  5. #95
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    45

    Default

    Колега ще дадеш ли инфо за бензинките, ще стане ли, няма ли да стане? Лично аз чакам тази екстра с нетърпение
    Поздрави !
    Alfa Romeo 156 1.8 TS

  6. #96
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by unlimitedman View Post
    Колега ще дадеш ли инфо за бензинките, ще стане ли, няма ли да стане? Лично аз чакам тази екстра с нетърпение
    Поздрави !
    колега не си само ти с бензинка които чака и аз чакам а мисля че и много други хора също чакат

  7. #97
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Ето снимки и на разходомер вграден в Алфа 156 с червен дисплей.

    Last edited by vgeorgiev; 08-03-2014 at 20:23.

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by vgeorgiev View Post
    Ето снимки и на разходомер вграден в Алфа 156 с червен дисплей.
    Всичко е прекрасно, но само ние с бензинките сме ощетени! ...



  9. #99
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by vgeorgiev View Post
    Ето снимки и на разходомер вграден в Алфа 156 с червен дисплей.

    Имам устройството от няколко месеца вече и съм много доволен
    Доста си поиграх с монтажа, но исках да изглежда фабрично и мисля че се получи
    Монтирах го м/у двете духалки, но така че те си останаха активни и даже им изрязах пластмасата на най-долния канал (която не знам по каква глупава причина заводски е затапена) и сега духат по-силно. Бутоните ги замених с микро ключета и ги монтирах както са на снимката защото прецених че там ще имам достъп само аз и няма да има възможност някой да ми рови по тях. Пред дисплея вградих кристален плексиглас и после малко кит, малко фолио и сега грам не си личи че е aftermarket приспособление!
    Моята е 156 1.9 JTD и по данни от Алфисти.бг се води "Модификация Спорт, спортни пружини Ейбах с намален клиренс, 16” алуминиеви джанти, странични прагове, червено осветяване на таблото, карбонова централна конзола (която лакирах и ефекта е поразителен), кожени волан и скоростен лост, спортни седалки". но съм заменил всички крушки по цялото осветяване на колата: копчетата за прозорците, за халогените, панела с копчетата за външната температура и включително и врътките за парното с по няколко хубави мощни червени диоди, и си монтирах диоди в огледалото за задно виждане за да ми дават приглушена червена мека светлина, и се получи много приятен ефект който прави воечатление дори и на тъпи патици които хал хабер си нямат от коли и дори си смених всички диоди на панела на CD-то защото на фона на всичко синята светлина грам не ми седеше добре и ме дразнеше
    Бих качил и снимки, но колата в момента не е в мен а и Влади виждам че вече ги е качил, но като си взема колата ще направя снимки и ще кача!
    За мен лично най-важната полза от разходомера е, че от както го сложих разхода ми падна близо с 2 литра
    Това може би е резултат от това че шофирайки го следя постоянно и така виждам кога колата има най-високо КПД с нисък разход
    Евала на Влади и всеки който си вземе такъв разходомер никак няма да сгреши!

    М/у другото, сега с него имаме един малък проект, който съм сигурен че ще допадне на доста Алфисти, но когато стане ще дадем повече инфо с цел да не го разкъсате сега че и вие искате! Само малко жокер - свързан е с километража и оборотомера
    И мисля че ще става и за безин и за дизел, така че бензинджиите да не страдат
    Last edited by ivomanev; 18-04-2014 at 03:54.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  10. #100
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default



    Здравейте,

    Направих две нови лайт версии базирани на последната.
    Версия 3.1 beta е най орязаната, следвана от 3.1 alpha.

    Функционалностите са според таблицата.
    Цени:
    3.1 бета: 75 лева
    3.1 алфа: 95 лева
    3.1 стандарт: 125 лева
    Last edited by vgeorgiev; 10-07-2014 at 12:50.

  11. #101
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега ivomanev би ли споделил как го направи червен, разбрах че си сменял светодиоди, но какви сложи, яркосветещи (прозрачни на външен вид) или обикновенни червени?
    Дали ще е възможно да се сложат RGB-светдиоди и с един контролер да се сменя цвета на какъвто си искам?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #102
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Малко да вдигнем темата...
    От вчера съм с нова придобивка, топ версията на борд-компютъра с която освен всички неща може да се трият и грешки, които за радост липсват засега.
    Ето няколко снимки, дисплея със сменен светодиод, че синьото нещо не ме кефи особенно. Изглежда че има светли петна, но всъщност не е така. Все още не съм намерил подходящи бутони, но и това ще стане.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG1477.jpg   IMAG1480.jpg   IMAG1482.jpg  
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #103
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Здравей колега,

    Много добре се е получило. Поздрави.

    Виж тук за разни бутончета: http://store.comet.bg/Catalogue/SW/S...IxMDAifQ%3D%3D

    Иначе с ето такива се предлага устройството:

  14. #104
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Те и тия бутони не са лоши, като се замисля със светодиодите вечер ще е по-приятно, само трябва да събера кураж да унищожа средната "карбонова" конзола
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #105
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Те и тия бутони не са лоши, като се замисля със светодиодите вечер ще е по-приятно, само трябва да събера кураж да унищожа средната "карбонова" конзола
    Щом вече си го направил няма защо да ти обяснявам! Иначе използвах 5мм къс прозрачен ярък диод, но се наложи да го изпиля за да стане плосък!
    Хубаво е станало при теб, но аз лично си поиграх доста и при мен седи като фабрично! Пред дисплея сложих прозрачен плексиглас, лепене, китване, фолио, но ефекта си струваше и наистина стои като фабрично! Не мога да кача снимки тук (не знам защо) но на влади (vgeorgiev) на страницата на самия продукт има снимки от моята кола и може да се види! http://razhodomer.blogspot.com/
    А за конзолата - Не я унищожавай, и гледай да ги монтираш някъде където ще имаш достъп само ти, защото всеки ще ти вика – я този бутон за какво е и ще го натиска преди да си отговорил и ще ти трие трипа!
    Моите ги сложих на таблото за регулиране на светлината на таблото! Но ще ти дам още два съвета:
    Ако можеш монтирай двата бутона малко по-далече един от друг, защото аз лично често се бъркам и си трия сам трипа
    И другото е, кабела който се включва в 7ми пин на буксата си го направи на кабелна обувка за да можеш да го изключваш в случай че закачваш колата на диагностика, защото когато е включен двата компютъра явно се карат и е много вероятно диагностиката да не ти открие колата - личен опит!
    Успех
    Last edited by ivomanev; 01-12-2014 at 17:03.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •