Results 1 to 12 of 12

Thread: Спешно - разглобяване на бензинова помпа

  1. #1
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default Спешно - разглобяване на бензинова помпа

    Здравеите колеги,
    въпроса ми как се разглобява бензиновата помпа на Алфа 147.
    Изкарал съм помпата от резовоара,махнал сам така наречената кошница и измъкнах от там помпата която е вътре,та вапроса ми е как да разглобя черния цилиндър, този със цедката за да стигна до самата помпа?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  2. #2

    Default

    Колега, не съм много сигурен дали има точно това, което ти трябва на тебе в тази програма. " Elearn " , но имам доста работи вътре за Алфа 147, процедура по разглобяване и т.н.. Провери не е голяма. Мисля, че в замунда я има.

  3. #3
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Тц, точно това го няма.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Aми по принцип, ако е фира това, което ти искаш да отвориш, се сменя (дали с ново, дали с такова работещо втора ръка - избора е твой) и не е предвидено да бъде разглабяно...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    За една седмица ми стопи две бензинови помпи. Едната която си беше на колата, плюс втора закупена заедно с кошницата втора употреба.
    Мисълта ми беше дали да търся като резервна част самата бензинова помпа или пак втора употреба заедно с цялата кошница /за това и попитах как се разглабя, за да видя номер на помпата евентуално/?
    Незнам какво става, но топи пластмасовият корпус на помпата, толкова яко, че се залепва с черната пластмасата на кошницата. Мога и снимки да кача, ако искате.

    Чудех се дали не съм карък нещо или има друг проблем с колатА??


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Щом е стопила 2 помпи,има някакъв проблем,я си виж как зарежда колата,да не се окаже че там е проблема и със селето.

    ---------- Post added at 10:40 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Aми по принцип, ако е фира това, което ти искаш да отвориш, се сменя (дали с ново, дали с такова работещо втора ръка - избора е твой) и не е предвидено да бъде разглабяно...
    Разглобява се и още как,помпата излиза от черния резервоар с почукване,просто е набита вътре................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    13,9 е зареждането.

    Да разбирам, че трябва да се махне цедката за да излезе помпата или цедката е на едно с помпата и излизат заедно от черният корпус?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    въпроса ми как се разглобява бензиновата помпа на Алфа 147.
    Изкарал съм помпата от резовоара,махнал сам така наречената кошница и измъкнах от там помпата която е вътре
    Мури, от написаното в първия пост аз останах с впечатлението, че е извадил помпата и иска да я разглоби, а не че не знае как да стигне до нея
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Искам, по скоро незнам как да извадя помпата/алуминиевото тяло/ от черната пластмаса.

    Смисъл - извадена кошница от резервоара, извадил съм от нея черното тяло в което е самата помпа и сега незнам как да извадя помпата от самото черно тяло.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Махаш цедката и леко с почукване излиза нагоре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Чак се чудя ,ако я извадиш,какво ще я правиш? Моля,ако ти се отвори парашута,хвърли някоя снимка. Благодря!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #12
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Ще проверя ако се продава нова само помпата, дали си заслужава да се смени само тя вместо да се взима втора употреба. В момента карам друга кола и не остава време да я разглобя по горе описаният начин.

    Както и да е - дори и да вЗема заедно с кошницата помпа, ще я разглобя и ще пусна снимки.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •