Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Кабели за свещи NGK

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги, някой ползвал ли е диелектрична грес за свещи и кабели? Според някои се мажат контактните точки. Според други, трябва да се намаже керамичната част на свещта, лулите отвътре, но самите места, дето контактува със свещта и бубината, не трябва да се мажат. (което е по-логично, като се има предвид, че греста е диелектрична, т.е. изолатор.) Днеска в един магазин за авточасти ми показаха такава грес-12 лв за една миниатюрна тубичка и рекоха, че се мажела резбата на свещите, за да не запича. Но не бяха много ентусиазирани да ми я продадат, от което съда, че няма голям смисъл от тая грес. Вие какво ще кажете? Има ли смисъл, има ли ефект, как точно се ползва?
    Грес и всякакви такива мазила според мен може да ползват хората от офроуд форума (клуб Лада също)... На разните джипки които са бензинови и с делка по-може да има нещо като ефект и то ако се намокри капачката и палеца... Едно време когато е разработван Бош мУтроника главната цел доколкото аз знам е да се избегне точно делкото и всичките му недостатъци...
    Та къде ще мажеш с тая грес!? Аз предпочитам всичко високоволтово да държа сухо без каквито и било добавки и тн...

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    грес за свещи има за резби. тоест да не запичат и да се развъртат лесно. малка тубичка е 2-4лв. кабелите отвън можеш да ги мажеш с вазелин, но и от двете няма смисъл освен ако няма да газиш реки или да минаваш през софийски подлези докато вали

    ---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Грес и всякакви такива мазила според мен може да ползват хората от офроуд форума (клуб Лада също)... На разните джипки които са бензинови и с делка по-може да има нещо като ефект и то ако се намокри капачката и палеца... Едно време когато е разработван Бош мУтроника главната цел доколкото аз знам е да се избегне точно делкото и всичките му недостатъци...
    Та къде ще мажеш с тая грес!? Аз предпочитам всичко високоволтово да държа сухо без каквито и било добавки и тн...
    само че разработката е била на форд и се казва EDIS(electronic distributorless ignition system) и я ползват от 90-та година.
    точка

  3. #18
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Грес и всякакви такива мазила според мен може да ползват хората от офроуд форума (клуб Лада също)... На разните джипки които са бензинови и с делка по-може да има нещо като ефект и то ако се намокри капачката и палеца... Едно време когато е разработван Бош мУтроника главната цел доколкото аз знам е да се избегне точно делкото и всичките му недостатъци...
    Та къде ще мажеш с тая грес!? Аз предпочитам всичко високоволтово да държа сухо без каквито и било добавки и тн...
    Ам нали към някакъв перфекционизъм се стремя уж. Разбира се, далеч не ми се получава, ама поне да опитам
    Quote Originally Posted by kolev View Post
    грес за свещи има за резби. тоест да не запичат и да се развъртат лесно. малка тубичка е 2-4лв. кабелите отвън можеш да ги мажеш с вазелин, но и от двете няма смисъл освен ако няма да газиш реки или да минаваш през софийски подлези докато вали

    ---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:52 ----------



    само че разработката е била на форд и се казва EDIS(electronic distributorless ignition system) и я ползват от 90-та година.
    Благодаря ви и на двамата, май с нищо няма да мажа. Тя тая въпросната грес е 12 лв за една тубичка, малко по-голяма от палеца ми (и то на ръката, не на крака) Освен това сега като гледам, май ми извадиха грес за подгревни свещи, а не за запалителни.

  4. #19
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    За 155 ца 8 клапана според мене,трее 8 свещи голден лодж,за по 10 евро едната,и комплект свежи орегинални,или нови ,но пак орегинални кабели,и си на коня.Аз на 1.7 бях така и като мия мотора се пълнеше с вода до горе при свещите,и колата си работи като часовник,опитаите този тест и ще ви стане ясно,дали магнекор,или друга марка са добри.

    ---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

    Това е теста,сваляш капака с 4 те болта,слагаш маркуча и пълниш до горе с вода,и почваш да се возиш,ако колата ти работи перфектно,значи кабелите са добри.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #20
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    За 155 ца 8 клапана според мене,трее 8 свещи голден лодж,за по 10 евро едната,и комплект свежи орегинални,или нови ,но пак орегинални кабели,и си на коня.Аз на 1.7 бях така и като мия мотора се пълнеше с вода до горе при свещите,и колата си работи като часовник,опитаите този тест и ще ви стане ясно,дали магнекор,или друга марка са добри.

    ---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

    Това е теста,сваляш капака с 4 те болта,слагаш маркуча и пълниш до горе с вода,и почваш да се возиш,ако колата ти работи перфектно,значи кабелите са добри.
    Благодаря, ама мисля да го пропусна тоя тест. Щото след него може да ми се прииска да сипя пясък в цилиндрите да видя дали хруска между буталата и ризите. Ако не хруска, значи не са ми заминали сегмените. :P

  6. #21
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Това е теста за запалителна система ,братле,после като взех 16 ката и като я закарах да я измият ,и мотора ,едвам си доиде до в къщи на 1 цилиндър,понеже беше тотал,ма сега и на нея и мия мотора ,а колата не я гася и си работи ,перфектно,после дори не я духам с въздух ,паля и си заминавам,важно е за кабелите влагата да изолират,тогава са перфектни.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #22
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Това е теста за запалителна система ,братле,после като взех 16 ката и като я закарах да я измият ,и мотора ,едвам си доиде до в къщи на 1 цилиндър,понеже беше тотал,ма сега и на нея и мия мотора ,а колата не я гася и си работи ,перфектно,после дори не я духам с въздух ,паля и си заминавам,важно е за кабелите влагата да изолират,тогава са перфектни.
    Така е, между другото, аз като я взех мих мотора с меглио и с едно шише топла вода и в свещите имаш вода, но запали и вървя без проблем. Смених преди малко кабелите и свещите, обаче в бързината не запомних левите и десните свещи на коя бобина бяха. В момента съм ги сложил левите на предната бубина. Дали така трябва да е?

  8. #23
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Важното е да не объркаш реда на кабелите.

  9. #24

    Default

    Смазките както з арезбата на свещите така и тези диелектричните са препоръчителни и всеки който си уважава колата е добре да ги ползва. Освен ако не смятате след смяната на свещите или кабелит е да я продадете и да не ви пука вече за нея и новият собственик да се оправя оттук натам. Аз като предлагам свещи давам и като бонус смазка за резбата , която е достатъчна да се третират поне 8 броя свещи. Същото правим и с кабелите но там е диелектрична смазка. Проблем е че кабели за Алфите не се намират при доставчиците от които пазарувам NHK кабелите. Ако имам няколко номера на различни марки кабели може би ше се опитам да намеря а и снимка на самите кабели с данни за дъпжините пак ще са от полза.

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kristof_bg View Post
    Смазките както з арезбата на свещите така и тези диелектричните са препоръчителни и всеки който си уважава колата е добре да ги ползва. Освен ако не смятате след смяната на свещите или кабелит е да я продадете и да не ви пука вече за нея и новият собственик да се оправя оттук натам. Аз като предлагам свещи давам и като бонус смазка за резбата , която е достатъчна да се третират поне 8 броя свещи. Същото правим и с кабелите но там е диелектрична смазка. Проблем е че кабели за Алфите не се намират при доставчиците от които пазарувам NHK кабелите. Ако имам няколко номера на различни марки кабели може би ше се опитам да намеря а и снимка на самите кабели с данни за дъпжините пак ще са от полза.
    Ми аз си уважавам колата и нее като да несъм доста ровил по нея, пък никога несъм слагал "грес" по кабелите и свещите! Въпреки това свещите ми се развиват и завиват без никакви допълнителни екстри, единственото което всеки може да направи е просто да зачисти резбата на главата и на самата свещ! Гарантирам че ефекта ще е хем по-добър хем по-дълготраен
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ми аз си уважавам колата и нее като да несъм доста ровил по нея, пък никога несъм слагал "грес" по кабелите и свещите! Въпреки това свещите ми се развиват и завиват без никакви допълнителни екстри, единственото което всеки може да направи е просто да зачисти резбата на главата и на самата свещ! Гарантирам че ефекта ще е хем по-добър хем по-дълготраен
    Той колегата по-горе май малко смеси понятията-ставаше дума за диелектричната грес, с която се маже изолатора на свещта или маншона на кабела от вътрешната страна. А за резбата няма логика да се слага диелектрична, щото от там минава масата на самата свещ и трябва да има проводимост.

  12. #27

    Default

    Тоше,това ти ли си?
    Японска издънко.
    Аз от 5 години им разправям за теб,
    ма кой ти купува свещи в тоя форум.
    Това е Алфа!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •