Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Индикациа за мигачи помощ

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Ми колега като свалих релето спря да ми мига дачика за авариките поне ,а сега ще отида да сложа жичките да вида какво става .Но имам вапрос колко дебели да са жичките колко квадрата и дали да са многожични ? Да не стане някои фал , дали си имаш наидея ecotronic.Мерси за отговора предварително .
    Токът, който протича през мостчетата е малък (под 1 А. ). Тъй че дебелината на проводниците не е от значение. Ползвай каквито намериш. Не е необходимо да са повече от 1,5 кв. mm. Едножични или многожични също е без значение. Гледай да правят добър контакт в клемите на цокъла.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Добре де..обясни тогава за такива като мен комплексари,ако проблема не е бил от там,от къде е и как си го решил.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Колеги , и аз сложих прословутите мостчета на мястото на зеленото реле и стрелките ми заработиха... Но при мен има един феноменИма ли го и при вас?
    Когато дам мигач в едната посока си мига нормално едната стрелка. Когато дам в другата посока мигат и двете стрелки... Интересното е, че когато вкл аварийните и после ги изключа, в която посока дръпна тъчката в нея посока светят двете стрелки, а в другата посока само едната стрелка. Т.е. мога да си избера на ляв или десен мигач да ми сверят двете стрелки, взависимост кой първи включа след като съм спрял аварийните...
    Междудругото върху мостчетата пак нанизах зеленото реле... Това правилно ли е?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Колеги , и аз сложих прословутите мостчета на мястото на зеленото реле и стрелките ми заработиха... Но при мен има един феноменИма ли го и при вас?
    Когато дам мигач в едната посока си мига нормално едната стрелка. Когато дам в другата посока мигат и двете стрелки... Интересното е, че когато вкл аварийните и после ги изключа, в която посока дръпна тъчката в нея посока светят двете стрелки, а в другата посока само едната стрелка. Т.е. мога да си избера на ляв или десен мигач да ми сверят двете стрелки, взависимост кой първи включа след като съм спрял аварийните...
    Междудругото върху мостчетата пак нанизах зеленото реле... Това правилно ли е?
    Не е правилно. Или с релето или с мостчетата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не е правилно. Или с релето или с мостчетата.
    Благодаря за бързия отговор...Утре ще го махна...Нали няма проблем да пренощува така колата, в смисъл - да стане някое късо... ...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Благодаря за бързия отговор...Утре ще го махна...Нали няма проблем да пренощува така колата, в смисъл - да стане някое късо... ...
    Нищо няма да стане. Просто причината за "цветомузиката" е това, че си сложил едновременно и мостчетата и модулчето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо няма да стане. Просто причината за "цветомузиката" е това, че си сложил едновременно и мостчетата и модулчето.
    Вече съм с нормални стрелки
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  8. #23
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Ми това е релето дето се прецака ,но примен явно беше засегнало и авариките ,е смених го и сичко е ок.

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

    Мерси на отзовалитесе колеги
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •