Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Индикациа за мигачи помощ

  1. #1
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default Индикациа за мигачи помощ

    Колеги прецака ми се индикациата на мигачите като пусна мигач ляв или децен не ми очита че са ми пуснати на таблото а иначе си работата правилно и явно дилемата се задалбочи защото лато пусна десен мигач светва и копчето за авариките в купето не ги писка но почва да мига седно са пуснати а светлинките за мигачи неработат ,от какво може да е това и как се оправя?Вметнаха ми ,че може да е от така наречената "клюкарка"но ако е от неч може ли да се презапоива или ниакое транзисторче да се смени ?
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът не е от клюкарката а най-вероятно от теч на антифриз от радиаторчето на парното върху трите модула, които са зад ICS-а. Става въпрос за зеления.
    За решение има 2 варианта:

    1 - Сваля се зелената кутийка, отваря се и се възстановяват прекъснали разядени пътечки под клемореда (Клемореда трябва да се разпои за да се извърши това)

    2 - Слагат се 2 мостчета на буксата на зеления модул а той просто се маха.

    Обяснено е как точно се прави тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Някои друг с мнение и да пробвам като сабера 2-3 поне
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Някои друг с мнение и да пробвам като сабера 2-3 поне
    Щом горното не те задоволява:
    Второто е да я закараш в Надин.
    Не стига че пускаш абсолютно безсмислена тема която я има писана 100 пъти пък и не му стигало мнението!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    А що не закараш твоята отворко и да се ваздаржиш от тъпи коментари ,а и ако се зачетеш а ,недами говориш наизус ще видиш ,че не е същото, Комплексар !!!
    Last edited by seepo; 25-05-2013 at 07:01.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  6. #6

    Default

    Сори, че се намесвам, но Linkestis просто ти казва, че ecotronic е най- добрия в тази област. А и доколкото мога да съдя за него едва ли е комплексар.
    Last edited by lordliness; 25-05-2013 at 07:14.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Не ходи в Надин, по-добре иди на училище, че си по-неграмотен от братовчедка ми в трети клас...

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колеги, дайте да не се караме за дреболии.
    Благодаря Ви за доверието, което имате относно моите писания, но всеки може да греши.

    Тъй, че не виждам нищо лошо в това колегата да иска събере повече становища по въпроса с индикациите.

    А и има едно хубаво житейско правило, което гласи:

    "Съмнявай се във всичко, но не и в себе си"



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    ecotronic мерси колега. Просто невиждам смисла в това 2 мата господа незнам на колко са да се намесват с глупави мнения,ако няма кво да кажат да си траят, а това как пиша в 5 сутринта от телефона си мисла ,че е нормално .Моля хора които не изказват мнение по вапроста по добре да не пишат а не да се озлагат с глупави постове !!А lordliness не съм и казал ,че ecotronic е комплексар коворех за недекватните постове на колегите по горе дори незнам колко са и колеги всъщност.

    ---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 08:59 ----------

    Но благодарско на единствения които зе мнение НАИСТИНА ПО ТЕМАТА ecotronic мерси колега
    Last edited by seepo; 25-05-2013 at 12:02.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  10. #10

    Default

    Знам, че не става дума за него. Но едва ли друг ще ти даде по компетентно мнение от него.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Стига лейте нгативизъм.....лейте бира .Аз днес направих тая шитня с мигачите....и вече си имам зелени мигащи стрелкчки на таблото....Любо,ти си човека....

  12. #12
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Просто ECOTRONIC ти е дал най-лесното и просто решение на проблема.
    166 2.4JTD-00г.

  13. #13
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Ми мисла ,че е от това реле днес го разглобих и част от проблема се оправи ,а само да вметна за 2 мата колеги дето имат желание за спор ако сте толко навитаци да се карате с мен незнаино защо пишете ми на лс ще ви дам тел. да се разбереме нямате грижа хахах А утре ще пиша от какво идват ядовете защото не са само от там.
    Last edited by seepo; 26-05-2013 at 02:57.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Ми мисла ,че е от това реле днес го разглобих и част от проблема се оправи ,а само да вметна за 2 мата колеги дето имат желание за спор ако сте толко навитаци да се карате с мен незнаино защо пишете ми на лс ще ви дам тел. да се разбереме нямате грижа хахах А утре ще пиша от какво идват ядовете защото не са само от там.
    Какво имаш впредвид, като казваш, че проблемът се е оправил частично?
    Като махнеш модулчето от цокъла и сложиш двете мостчета, ако стрелките на таблото заработят, означава 100%, че проблемът е в модулчето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Ми колега като свалих релето спря да ми мига дачика за авариките поне ,а сега ще отида да сложа жичките да вида какво става .Но имам вапрос колко дебели да са жичките колко квадрата и дали да са многожични ? Да не стане някои фал , дали си имаш наидея ecotronic.Мерси за отговора предварително .
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •