Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Виене само при ускорение и вибрации на ск.лост

  1. #1

    Default Виене само при ускорение и вибрации на ск.лост

    Филма е следният.Алфата е от подписа.

    1. Последно карах колата снощи....без никакви ядове.Качвам се тая сутрин-първа вие,втора вие,трета вие......при четвърта е по-тихо.....до пета така и не стигах.
    Ако потегля плавно и след това не я натискам-няма проблем,но щом дам по-рязко газ,над 2000об. започва виенето.

    2. За скоростният лост-особено на 4-та по наклон(надолу),като отпусна педала на газта(на моторна спирачка) ,започва едно подскачане и тракане......целия се тресе.На втора и трета е по-малко.

    От както съм я взел колата,особено на 5-та скорост(в движение) при подаване на газ,лоста ми помръдва назад и при отнемане на газта се връща напред......около 10мм.Долу може да е малко,но горе на топката е толкова,като разстояние.Което помръдване след смяна на съединителя си остана.

    Съединителя е на 6000км.
    Масло в скоростите проверено и има.Скоростите влизат нормално.
    Пластмасите в скоростния лост-здрави.

    Давайте съвети,колеги,че сезона на пътешествията предстои.
    Last edited by undy; 22-05-2013 at 12:15.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Филма е следният.Алфата е от подписа.

    1. Последно карах колата снощи....без никакви ядове.Качвам се тая сутрин-първа вие,втора вие,трета вие......при четвърта е по-тихо.....до пета така и не стигах.
    Ако потегля плавно и след това не я натискам-няма проблем,но щом дам по-рязко газ,над 2000об. започва виенето.

    2. За скоростният лост-особено на 4-та по наклон(надолу),като отпусна педала на газта(на моторна спирачка) ,започва едно подскачане и тракане......целия се тресе.На втора и трета е по-малко.

    От както съм я взел колата,особено на 5-та скорост при подаване на газ,лоста ми помръдва назад и при отнемане на газта се връща напред......около 10мм.Долу може да е малко,но горе на топката е толкова,като разстояние.Което помръдване след смяна на съединителя си остана.

    Съединителя е на 6000км.
    Масло в скоростите проверено и има.Скоростите влизат нормално.
    Пластмасите в скоростния лост-здрави.

    Давайте съвети,колеги,че сезона на пътешествията предстои.
    За какво са ти съвети, сам ли ще си я разглобяваш? Остави майстора да си го установи. Иначе всякакви претенции после отпадат.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Ицо,благодаря ти.
    Искам да имам повече информация и да съм подготвен какво ще ми трябва,евентуално.
    Знам,че от разстояние е трудно да се определи,но някой ако е срещал тия двата проблема в едно,както при мен......ще ми е от полза мнението му......или предположението на колегите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Тампон на мотора или скоростната кутия,затова лоста ти мърда,а виенето може да е от усукването на мотора/кутията или нещо от сорта. Това се иказа на служебната кола(нее алфа,но в случая няма значение)- колата при подаване на газ мърдаше лоста и се усещапе вибрация при укорение и като сменихме тампона (на кутията мисля) се оправи.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5

    Default

    На пръв поглед(отгоре,без канал) видимо мотора доста подскача от към задния тампон......имам го и ще го сменя,въпреки,че е на 20к.Да се надявам,че поне вибрациите в скоростния ще спрат.
    Днес човек занимаващ се с ремонти и т.н. покара колата и ме убеждава,че виенето е от турбото.Та и него слагам в графата с въпросителните......ма си мисля,то не трябва ли да вие и на място при подаване на газ??
    Притесни ме факта,че двата проблема излязоха едновременно и то от раз.
    Last edited by undy; 22-05-2013 at 23:20.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тампон е адаш!
    Дон Пъпеш е абсолютно прав.!
    Това е като за по учебник!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тампон е адаш!
    Дон Пъпеш е абсолютно прав.!
    Това е като за по учебник!
    Тампона утре го сменявам.За него вече съм спокоен...
    Ма тва виене,което вече го оприличавам на стържене, ме тормози .....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Тампоните на двигателя страничните са ти аут, и полуоските чегъртат в моста е моето предположение
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9

    Default

    Виновника за извиващите звуци ще се окаже турбото....интересно,че няма наранено,надрано или счупени лопадки,само сажди(от къде ли).......но луфтовете са на лице.Но в какви граници трябва да са?? Аксиалния е около 0,5+мм.а радиалния повечко......има милиметър(диаметрално).....което ще рече пак 0,5мм радиално......
    Кво да го правя?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Или втора употреба и ако имаш късмет може да не излезе скъпо и да не ти създава грижи, или рециклиране, което не е евтино, защото само за баланс май вземат поне 200 лв, а за части може да те хваме поне още 300.
    Това го казвам така повърхностно, без да съм запознат много.
    П.С - Ей сега е момента да ви атакуват феновете на твин скраба.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    П.С - Ей сега е момента да ви атакуват феновете на твин скраба.
    Нека атакуват......имат една нощ на разположение......утре жив/мъртъв тая кола ще върви(дори да е за малко,ако нещо не изпрегне тотално).......

    Нека вещите казват колко е нормалния и колко допустимия луфт..........................да знам какво да продам от вкъщи
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Моя съвет относно турбината е, ако имаш възможност да я пратиш за рециклаж. Наскоро се обаждах в сервиз за турбини и отговора на въпроса колко ще струва ремонта беше от 350 до 900лв., според зависи какво и е на турбината ( колата е рено меган ). Затова те съветвам, ако можеш прави я докато вероятността за по-малък ремонт е по-голяма.
    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  13. #13

    Default

    Благодаря за съвета и информацията.
    Ако може и подробности за сервиза.
    Но на лично.
    Мерси.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Луфтове-млуфтове.........

    Я направи един клип да чуем кво и как ти вие!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #15
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Това с мърдането на скоростния лост и аз го имам от известно време, но все още не съм я карал да видя какво е, но се надявам да е само тампона за смяна. Иначе при мен има само мърдане при подаване на газ и при отпускане на газта (без виене и трептене)
    GT

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •