Results 1 to 6 of 6

Thread: Вода из под жабката!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default Вода из под жабката!

    Колеги, днес се качвам в колата и като тръгнах при преминаването върху един "легнал полицай" изпод жабката направо текна като чешма за няколко секунди и спря. Течноста е вода не е антифриз, погледнах антифриза състоянието му не се е променило. Предните два дни валя много ако това има значение де. Дали е от парното или нещо друго. Парното ми е запушено май, понеже много бавно затопля а и не топли добре. Термостата ми е нов и си загрява бързо до 86 градуса.Бих бил благодарен от някаква насока, какво да правя за отстраняването на проблема.
    Поздрави!
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    имах подобен проблем с 33-ката, там се бяха запушили каналите за оттичане на водата отпред при двигателя, и когато е валяло се събира вода, мен ме заливаше при завой от отворите за въздух. прегледай дали не е запушено някъде и може да се оправи
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Колегата е прав, аз като отварях да си поправям чистачките всичко беше пълно с листа, може от това да е. Но как влязло в купето !?
    146 1.6 Boxer '96

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Дано се окаже от това, сега ще проверя. Като я взимах преди две години, точно тези канали бяха запушени и се наложи да ги чистя.
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Проблема е решен
    Беше се запушил канала за отичане на водата под корите на чистачките, и беше пълно с вода и мръсотии. Водата от нямане на къде да ходи е влизала през клапата за отваряне и затваряне на парното и изтича точно под жабката. Мерси на колегите за бързите отговори, които ми помогнаха да отстраня проблема
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Супер, добре че всичко е ОК
    146 1.6 Boxer '96

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •