Results 1 to 5 of 5

Thread: Компресор климатик

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default Компресор климатик

    Здравейте, нов съм в клуба . От 4 месеца съм притежател на Алфа 159 2.4 200к.с. След като смених всички консумативи , навъртях 4000 км. без да се появят някакви проблеми , но в момента възникна следния проблем : климатроника започна да духа топъл въздух . В сервиза , в който го диагностицираха ми казаха че е блокирал компресора и че немогат да се намерят резервни части за него и че трябва да го сменям с нов и че въобще трудно се свалял , сменял и т.н. Бихте ли могли да ми помогнете със съвет , някой имал ли е подобен проблем , имате ли набюдения къде бих могъл да получа квалифицирано мнение за модела .Благодаря предварително !

  2. #2
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колега моята сега я правят точно заради същия проблем свалянето е наистина трудоемко и се разглобява доста. Най-вероятно ми е заминала бобината на компресора. Моят съвет е да разгледаш форумните сервизи и да я закараш там. Дори могат да ти намерят части втора ръка и хората си разбират от работата. Лично моята е в екстриим сервиз.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default

    Благодаря за своевременния отговор.Понеже живея в района на паметник„В.Левски„ и най близкия сервиз ми е „Александър ауто„ знаете ли дали се занимават с климатици и изобщо мнението ви за тях.

  4. #4
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колега, виж тук - http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
    това са сервизите, като директно изключи ауто италия всеки тук ще ти каже как не стават за нищо. Иначе в александър ауто не съм ходил и нямам впечатления. В останалите са разглобявали доста такива, като нашите красавици, за да са достатъчно компетентни хората.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  5. #5
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колеги, някой ако може да помотне - скъса се шлица, който държи съединителя на компресора на климатика. От сервиза, в който ходя ми намериха нов компресор на много прилична цена но все пак да питам дали някой може да помогне, за да спестя пари. В моргите естествено дават само целия компресор.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •