Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Смяна на мигач и халоген - КАК?

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default Смяна на мигач и халоген - КАК?

    Колеги как се сменя мигача (левия), че моя го счупиха и днес взех нов и като гледам май е на някакви щипки, ама не съм много наясно.

    А халогена ми е на сол и е влезнал на вътре в бронята. Предполагам че е вкаран с удър, а и декоративната лайсна липсва. Предполагам че не е нещо особено, ама все пак.

    Като се сметне, че не съм от най добрият в ремонтите, дали ще мога сам да се справя или да ходя при майстор
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #2
    започва да се пристрастява rosku's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Русе
    Age
    54
    Posts
    56

    Default

    с мигача е по лесно.
    отваряш капака на двигателя,поглеждаш зад мигача и ще видиш една халка от тел/прилича като тези на гранатите ако си ходил в казармата/
    дърпаш навътре халката и мигача излиза напред,след това му изваждаш буксата и готово

    за халогена ще трябва да свалиш бронята
    АЛФА-РОМЕО 147 1.6 04г.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by rosku
    дърпаш навътре халката
    да не гръмне
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ако мигачът не е оригинален, трудно ще пасне от първия път. На моя му трябваше бая пилене и шкурене, докато си влезе на място. Халогенът от тези при фейслифта ли е или то по-старите?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Мигача е оригиналени и утре мисля да го сменям (или поне да се пробвам), халогена е от старите преди фийслифта. Свалянето на бронята направо ме стресира. Предполагам, че при смяната ще ми вземат повече пари от колкот струва самия халоген.
    Абе утре ще се занимавам с оглеждане и т.н.

    Много тъпо, ама пък красавицата си заслужава грижите
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    Мигача е оригиналени и утре мисля да го сменям (или поне да се пробвам), халогена е от старите преди фийслифта. Свалянето на бронята направо ме стресира. Предполагам, че при смяната ще ми вземат повече пари от колкот струва самия халоген.
    Абе утре ще се занимавам с оглеждане и т.н.

    Много тъпо, ама пък красавицата си заслужава грижите
    Смяната на мигача е елементарна. Не би трябвало да имаш проблем. БТВ за колко го купи тоя мигач и откъде?

    Не знам как е при не-фейслифтнатите, но при мен халогенът се сменя без да се сваля маската. То зависи колко навътре ти е влязъл тоя халоген, де.

    Иначе за това, че красавицата ти си заслужава грижите, на мен поне ми стана ясно, че е така
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Мигача беше 15 лв. от Италянеца, нов е 25 китайски и предпочетох да взема втора ръка.
    За халогена ще го гледам днес по някое време, ама май няма да се занимавам с него. Инече смятам че с крак е изритан защото просто няма как да влезе на вътре, а и е на "сол". Абе само се нервя, че за 2 глупости няма да ми направят отстъпка за каското, ама ще го преживея. А същевременно утре ще сменям дискове и накладки, което трябваше да го направя още преди нова година
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #8
    Младши алфист TRILL-KILLER's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    22

    Default

    халогена се сваля без да махаш бронята!махаш пластмасата и под нея ще видищ 2 шестограмни болта,развиваш ги и халогена излиза напред!успех

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by TRILL-KILLER
    халогена се сваля без да махаш бронята!махаш пластмасата и под нея ще видищ 2 шестограмни болта,развиваш ги и халогена излиза напред!успех
    Болтовете са шестограмни 4-ки ако са оригинални, ако не - кръстат болт. Те тва е. Има и болт за регулиране... Внимавай с пластмасата отпред

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Внимавай с пластмасата отпред
    Която после се слага много трудно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Пластмасата отпред беше на сол, така че и такова ще купувам, ама евентуално утре, че днес колата вече си има нови дискове и накладки, масло и филтри. Надявам се тази седмица да сменя и халогена и мигача и да взема и лети джанти и направо става кукла

    Аз разгледах как става, май ще се справя сам, даже и инструмент имам

    10Q на всички
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Смених си мигача - елементарно е дори за човек който си няма представа как се сменя, а и си свалих халогена. Сега ще търся нов, но май първо в понеделник при застрахователите.

    Мисля, че ще успея да си го монтирам и сам, ама засега не съм сигурен.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  13. #13

    Default Халогени

    Момчета, да ви питам едно куче ми изкочи на пътя скоро и ми счупи десен халоген на алфа 145 96г. и го смених, ама немога да си намеря никъде по автоморгите декоративната рамка за него. Ако някои може да ми даде адрес на магазин или някоя автоморга в София,където да го намеря със сигурност, ще съм ви благодарен.

    Безаварийно каране от мен

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    До колкото разбрах лайсната около халагена е 12лв нова и мисля я имат в ТИН (май там се обаждах)
    Втора ръка не си струва.

    А аз пък продължавам да си търся халоген от следващата седмица
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  15. #15

    Default

    Момчета, в събота ходих до "Италианеца" дето му викат в неговата автоморга и си намерих лайсната същия цвят дори и съм very happy, щото бях обиколил доста автоморгии нямаше, питах и за халоген и ми казаха,че за 145/146 е към 30лв, така че провери там за халоген,трябва да има, няма начин Успех

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •