Results 1 to 5 of 5

Thread: Направи си сам: боядисване на прагове

  1. #1
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default Направи си сам: боядисване на прагове

    Наскоро взех едни прагове с доста забележки и започнах да ги правя лека-полека в свободното време. Реших да споделя аматьорския си опит и се надявам темата да бъде от ползва ако и някой друг реши да се захваща с тази процедура.
    Така изглеждаха праговете, когато ги взех:

    Първо започнах с разглобяването. Свалих капачките и Junior надписите. Те са залепени, а от вътрешния край има едни скоби, които ги държат. В моя случай те бяха толкова корозирали, че при свалянето станаха на ситни парчета.
    Когато отлепвате надписа Junior от капачката много внимавайте, защото много лесно се чупят! При мен също така стана и после трудно ги нагласих при монтажа.




    След като ги свалих започнах с шкуренето. Първо минах с водна шкурка 150, а след нея и с 400:


    Наложи се да китосвам няколко пъти докато успея да залича щетите от предишния собственик:

    След кита отново минах с водна шкурка 150 и 400.
    Когато търкате кита само на сухо. Не използвайте вода, защото целия труд ще отиде на вятъра!


    След като приключих с търкането и изравних повърхността нанесох шприц кита:


    Като изсъхна шприц кита минах водно с водна шкурка 1000. Много леко без да се натиска, докато шкурката почне да се пързаля и получите гладка повърхност.

    Следващата стъпка е боята. Аз нанесох 3 слоя боя, но може и повече по лична преценка. След боята 4-5 слоя лак и накрая полирах с паста. Между всеки от етапите оставях достатъчно време, за да може хубаво да изсъхне. Накрая монтирах обратно и капачките с надписите и сложих праговете на колата.
    Материалите, които използвах са: 4 листа водна шкурка 150, 4 листа водна шкурка 400
    и два листа водна 1000, боди кит с втърдител, шприц кит на спрей, боя по каталог във флакон на спрей, лак и полир паста. Процедурата не е сложна. С малко желание и търпение може да си спестите доста бояджийски ядове. Поздрави!
    П.С. Извинявам се за качеството на снимките, от телефон са.

    А това е крайният резултат. Естествено винаги може и по-добре.


    Last edited by Gogata; 04-05-2013 at 22:44.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  2. #2
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Поздравления справил си се страхотно! Аз имам опит с маската, ако искаш може да кооперираме темата...
    Last edited by DMS; 04-05-2013 at 22:49.

  3. #3
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Страхотно си се справил Може ли да попитам за стикерите над мигачите нещо файл да качиш много ми харесат

    П.П Хмм а дали по същата процедура мога да си пръсна долната част на броните и колко ли ще ми излезе....Понеже моята си е базисен модел от 1-те края на 94-та
    Last edited by Mario_95; 05-05-2013 at 12:01.

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Mario_95 View Post
    Страхотно си се справил Може ли да попитам за стикерите над мигачите нещо файл да качиш много ми харесат

    П.П Хмм а дали по същата процедура мога да си пръсна долната част на броните и колко ли ще ми излезе....Понеже моята си е базисен модел от 1-те края на 94-та
    Може, ама е важно да го направиш като хората, за да не се обелят за нула време
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Браво колега, справил си се страхотно.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •