Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: 156 1,8ТС глъхне студена

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default 156 1,8ТС глъхне студена

    Здравейте колеги-имам следния въпрос за alfa 156 1.8 t.s. 144 h.p. 1998 г.Когато я паля сутрин тръгна да си я карам не с мръсна газ разбира се а спокойно на ниските обороти до към 4000 някъде е ужасно положението ти и даваш газ тя само киха кашля и изобщо не иска да върви стигне ли споменатите обороти няма проблем върви като звяр.И така докато не се позатопли колицата-но като и я изгася за да кажем 5 минути после същия проблем и пак се налага да я форсирам здраво докато не се отпуши.А тези дни като е топличко почти не го прави или по скоро го прави но почти не се усеща.Благодаря предварително за мненията ви и се надявам да я излекуваме с общи усилия принцесата ми.Предварително благодаря за мненията ви.

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    колега провери си дебиломера, че той по принцип е виновника за тия изпълнения
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Като му откача буксата същата история-и аз си мислех че е той виновника ама уви пик и е сменяван преди 10k.И силно се съмнявам да е той.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Кой и защо ми изтри поста!
    Явно 33-каджия не може да пише тука!
    Те за това хората се кефат на VW събора.
    Като не сте съгласни с мене ме опровергайте!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вероятно ламбда-сонда или температурен датчик, почистване и зануляване на дроселовата клапа също. Добре е да отидеш на една диагностика преди това, за да не стане "ама нали уж казахте това и това пък то излезе друго".
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Къде се намира този температурен датчик че нищо не ми говори относно дросела си е в добро състояние виж за лабда сондата нищо не знам как да я проверя или се хваща само на комп.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Датчика е на термостата, дросела може да е добре, но това не значи че е занулен. Ламбдасондата се гледа на компютър какви показания дава, доколкото се сещам е с 4 кабела, на моята и беше изгорял подгрева и беше със същите симотоми.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Значи ще се ходи на диагностика.Благодаря ви колеги.И сега отново бърз въпрос.Решил съм да рециклирам вариатора-и ми казаха поредната порция от сто и отгоре лева за зацепване на ангренажа и съм решил да го смъкна сам но ще се радвам на колеги от форума ако ми кажат някаква по разумна цена само да зацепят ремъка като по дебелите книги.Ще се радвам ако успеем да намерим решение и на този труден въпрос.Благодаря ви отново предварително.

  9. #9
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Решението е просто - изчакваш да дойде време за смяна на ангренаж, бръкваш се 15 лева за ремонтен комплект вариатор и готово.
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  10. #10
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    По-добре направи както казва колеката StanG до някъде.
    До някъде, защото не си заслужава да правиш вариатора с ремонтен компелкт, освен ако няма да "замаскирваш" проблема, ако колата е за продаване примерно
    Тея ремонтни комплекти рядко изкарват 5-6 хил км.
    Изчакай както ти каза колегата да дойде време за обслужване и слагай нов вариатор, или дай стария за рециклиране (по-малкото зло). А през това време не му мисли чак толкоз... тва, че трака, не означава, че не работи
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Лошото е че не работи като хората.Преди време ми роди хидравличната помпа и я дадох на пишман майстор и от тогава колицата не я бива шич.Работи на 3 в добрия случай на 4 цилиндъра-затова съм и мераклия да се зацепат правилно разпределителните валове и да рециклирам вариатора че със сигурност и той е заминал,че като я купих преди 3 и малко години мина само с ремонтен кит и задържа положението и малко се дразня нещо като не е вред с принцесата.

  12. #12
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Stas View Post
    Лошото е че не работи като хората.Преди време ми роди хидравличната помпа и я дадох на пишман майстор и от тогава колицата не я бива шич.Работи на 3 в добрия случай на 4 цилиндъра-затова съм и мераклия да се зацепат правилно разпределителните валове и да рециклирам вариатора че със сигурност и той е заминал,че като я купих преди 3 и малко години мина само с ремонтен кит и задържа положението и малко се дразня нещо като не е вред с принцесата.
    Щом работи на 3 цилиндъра, проблема ти е по-скоро с "тоци бегали"
    Насочи се към бобини, свещи...
    Вероятно от там ти иде и проблема с оборотите. Тва трябваше да го споменеш още в началото.

    Успех с ремонта
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Добре де ама защо го прави само като я изгаса после запаля форс извесно време и се оправя и после я карай цял ден няма да го направи номера.Ако са кабели свещи ще е постоянно с този проблем а той е само при запалване-готина аномалия нали .

  14. #14
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Stas View Post
    Добре де ама защо го прави само като я изгаса после запаля форс извесно време и се оправя и после я карай цял ден няма да го направи номера.Ако са кабели свещи ще е постоянно с този проблем а той е само при запалване-готина аномалия нали .
    Еми не знам, от последния ти пост аз разбрах, че колата работи по принцип зле, не само като е студена. Както и да е, имаш проблем от тоя тип, дето се наливат много пари в смяна на тва и онова и накрая нищо не става .
    То почти няма TS дето да не глъхне като е студен, и при всеки (успял да си реши проблема разбира се), се оказва нещо различно.

    П.С: А колата газ има ли?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Все още не-но до края на месеца ще се оборудва.Попритегнахме я малко колицата и ще чакам отново да дойде зимата и тогава пак ще се мъчим взаимно.Иначе имаше малко проблеми с една бобина и всмукателния разпределителен вал (аман от майстори разбирачи) и колицата литна.А и майстора ми каза че евентуално този мой проблем може да е от компа ама нека стане студено и ще се гледа тогава.Благодаря ви колеги за помоща .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •