Results 1 to 6 of 6

Thread: Лек проблем с първото запалване

  1. #1

    Default Лек проблем с първото запалване

    Алфа по принцип пали така, че чак се ядосва на стартера, няма половин секунда.
    Миналата седмица смених дебитомера с оригинален, втора ръка, който също си работи добре.
    От няколко дни, въпреки че е жега, като тръгна да я паля сутрин, гасне веднага след тази половин секунда.
    От второто запалване нататък, където и да спра - работа, магазини, не знам си какво още, няма никакви проблеми.

    Някой може ли да каже какъв е проблема?
    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Благодаря ви за изчерпателните отговори, вече като имам какъвто и да проблем, ще знам към кого да се обръщам.

  3. #3
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Темата отдавна я видях. Труден е въпроса и не мога да ти дам еднозначен отговор. Иначе и аз имам (но не винаги, което е странното) проблем с първото палене, след като колата е загряла. На студено и през зимата в студовете е на пушка. Преди време (повече от година) при подобни симптоми (но - първо палене на студено) се оказа виновна настройката на ГИ. Сега обаче не е това, защото сега ефекта се появява на топъл двигател, пък и колата от доста време не е карана на газ. За това не може да се отговори просто така. Ще я карам на диагностика, но да видим кога ... че все се каня, но не остава време. Та може-би това е единствения смислен съвет - диагностика и тогава да се мисли и да се гледа какъв е проблема.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сега видях темата!
    Колега, при боксерите това се дължи на едно шибано маркуче или на регулатора за налягането в рейката.
    Общият знаменател е непотдържането на налягането в рейката.
    при тебе може да се дължи на боклуци в бензина.
    проблема е много дразнещ.
    Пробвай първо да подадеш няколко пъти контакт за две-три секунди. Ако после пали и не гасне съм прав.
    Ако пак си прави същото-писал съм пълни глупости!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by serafim View Post
    Темата отдавна я видях. Труден е въпроса и не мога да ти дам еднозначен отговор. Иначе и аз имам (но не винаги, което е странното) проблем с първото палене, след като колата е загряла. На студено и през зимата в студовете е на пушка. Преди време (повече от година) при подобни симптоми (но - първо палене на студено) се оказа виновна настройката на ГИ. Сега обаче не е това, защото сега ефекта се появява на топъл двигател, пък и колата от доста време не е карана на газ. За това не може да се отговори просто така. Ще я карам на диагностика, но да видим кога ... че все се каня, но не остава време. Та може-би това е единствения смислен съвет - диагностика и тогава да се мисли и да се гледа какъв е проблема.
    Благодаря. Газовата беше на диагностика преди 2-3 дни. Не е от нея. Понеже "майсторът" сложи дебитомера без да откачи клемите на акумулатора, ме посъветваха други разбирачи, да спра тока на колата за една вечер, и тъй като имала комютър (който не знам къде е, признавам си), последният щял да се рестартира и да реши проблема - цялото обяснение, което ми беше дадено, като за лаик беше, че не можеш, да сменяш част в колата, без да изключваш акумулатора, което поне на мен ми се струва несериозно. Но все пак, благодаря ти, колега, че обърна внимание на темата.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сега видях темата!
    Колега, при боксерите това се дължи на едно шибано маркуче или на регулатора за налягането в рейката.
    Общият знаменател е непотдържането на налягането в рейката.
    при тебе може да се дължи на боклуци в бензина.
    проблема е много дразнещ.
    Пробвай първо да подадеш няколко пъти контакт за две-три секунди. Ако после пали и не гасне съм прав.
    Ако пак си прави същото-писал съм пълни глупости!
    Успех!
    Ще пробвам утре сутринта. Но се съмнявам това да е проблема. Вече я имам 7 месеца. Досега, няма студ, няма дъжд или жега, пали, ама чак с ядосва, че стартерът я закача. Но все пак ще пробвам. Благодаря. И между другото, много ми хареса историята за "австриеца".
    Приятна вечер.

  6. #6

    Default

    Той хубаво не е откачил клемите, а направи ли ресет на адаптивните параметри през лаптопа?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •