Results 1 to 10 of 10

Thread: Някой пробвал ли е ....

  1. #1
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default Някой пробвал ли е ....

    Тъй като се налага да сменявам турбината и реших да попитам.Някой пробвал ли е това:http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72941 ? Може ли да ми свърши работа или трябва цялото тяло да взимам?

  2. #2

    Default

    И аз май ще съм пътник в това отношение....
    Интересно ....много хора говорят за ремонтни комплекти,но никой още не е слагал.....имало някви китайчета за 200лв. комплекта....перки-мерки,но без ос....то си няма смисъл.
    Това от линка ми се струва по-надеждно.....жалко,че само за 136.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    И аз май ще съм пътник в това отношение....
    Интересно ....много хора говорят за ремонтни комплекти,но никой още не е слагал.....имало някви китайчета за 200лв. комплекта....перки-мерки,но без ос....то си няма смисъл.
    Това от линка ми се струва по-надеждно.....жалко,че само за 136.
    Спор няма,дизелът понавървява повече,но по някое време,някой трябва да плати сметката.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    И аз май ще съм пътник в това отношение....
    Интересно ....много хора говорят за ремонтни комплекти,но никой още не е слагал.....имало някви китайчета за 200лв. комплекта....перки-мерки,но без ос....то си няма смисъл.
    Това от линка ми се струва по-надеждно.....жалко,че само за 136.
    Аз като свалих моята и лопатките бяха перфектни , но имаше луфт.Занесох я в един турбо сервиз и ми казаха , че комплектите са удачни стига да не са китайски.При мен се оказа и крива геометрия и утре като я сглобя ще видя как е след рециглажа.Също така ми казаха да си сменя клапана на ГНП-то.

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Спор няма,дизелът понавървява повече,но по някое време,някой трябва да плати сметката.
    Така е , но при изпреварване не връщам предавки , а само настъпвам газта до долу.

  5. #5

    Default

    Днес ми обадиха каква е хавата с тия ремонтни комплекти......продават целия възел-тялото събрано с перките,ос ....бе всичко,без охлювите,цялата вътрешна част...350лв.
    По-интересното беше,че човека ми каза,че първо са били китайски,но вече не са.......тва ме учуди много.
    Били идвали и ги купували и после ги продавали за рециклирани.......на това вече по-може да се вярва.
    На кой да вярваш.....всичко е


    Днес човек си купува 2 комплекта шарнири MOOG за предните носачи на форд...отваряме и вътре в единия комплект два болта М8...а в другия три болта,два М10 и тоя големия ,за самия шарнир.......кво да приказвам повече.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Аз като свалих моята и лопатките бяха перфектни , но имаше луфт.Занесох я в един турбо сервиз и ми казаха , че комплектите са удачни стига да не са китайски.При мен се оказа и крива геометрия и утре като я сглобя ще видя как е след рециглажа.Също така ми казаха да си сменя клапана на ГНП-то.
    Аз съм слагал на една Алфа такова китайче купено от колегата от обявата от форума и вече 3м. работи!
    НО при теб щом геометрията е крива и особено ако заяжда, може и да не е много добре!!!
    В нашия случай имахме няколко счупени турбини и на едната геометрията беше много запазена, другите бяха много зле.....

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Днес ми обадиха каква е хавата с тия ремонтни комплекти......продават целия възел-тялото събрано с перките,ос ....бе всичко,без охлювите,цялата вътрешна част...350лв.
    По-интересното беше,че човека ми каза,че първо са били китайски,но вече не са.......тва ме учуди много.
    Били идвали и ги купували и после ги продавали за рециклирани.......на това вече по-може да се вярва.
    На кой да вярваш.....всичко е


    Днес човек си купува 2 комплекта шарнири MOOG за предните носачи на форд...отваряме и вътре в единия комплект два болта М8...а в другия три болта,два М10 и тоя големия ,за самия шарнир.......кво да приказвам повече.....
    Твоята турбина е различна от на 136к.с. Ако става въпрос за този ремонтен комплект от обявата във форума, НЕ е за твойта кола!

    Първата снимка е на кривата геометрия.
    Другите 2 са на запазената.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SNC00019.jpg   SNC00020.jpg   SNC00022.jpg  

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Твоята турбина е различна от на 136к.с. Ако става въпрос за този ремонтен комплект от обявата във форума, НЕ е за твойта кола!
    Не ,не става дума за обявата от форума.....говорих с човек който ги продава ...тук в Монтана.....каза,че имат всякакви турбини.Но ме отказаха бързо от този вариант.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Не ,не става дума за обявата от форума.....говорих с човек който ги продава ...тук в Монтана.....каза,че имат всякакви турбини.Но ме отказаха бързо от този вариант.
    Аре прави клип, да чуем за кво става въпрос!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9

    Default

    Тя ако вие така,че да се чува на клип,до сега да е гръмнала.......а и не съм в час с тия клипове и т.н.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Днес сглобихме Ариел и разликата е голяма.Турбото докато е студено не вие като преди и то до 2000об.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •