Results 1 to 10 of 10

Thread: Питане за дългите светлини

  1. #1

    Default Питане за дългите светлини

    Снощи за първи път ми се наложи да карам Алфата по тъмно и забелязах нещо.Късите светлини са супер, но когато пусна дълги светят много събрани в средата и изключително много горе.Светят в короните на дърветата .. даже и над тях.Има ли начин да се настроят само дългите без да се развалят късите ?

  2. #2
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Провери дали крушките са легнали добре във фара. Възможно е да са вирнати нагоре, да не са си в леглата поне при един авер беше така.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Регулирането действа на целия рефлектор (т.е. и на къси и на дълги), не може поотделно. Както писа колегата по-горе, вероятно някоя от крушките не е влязла както трябва в гнездото си, възможно е също и кофти крушка (случвало ми се е на крушка бош да свети на майната си)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Мисля, че е възможно и ако колата е била удряна преди....Аз имам подобен проблем, а всичко останало си е добре и си правя този извод.



  5. #5
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    И мойте дълги светят в небесата, а късите са супер...а колата не е удряна никога. На какво друго може да се дължи този "феномен" ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Мисля, че е възможно и ако колата е била удряна преди....Аз имам подобен проблем, а всичко останало си е добре и си правя този извод.
    Няма таква възможност. Рефлектора за къси и дълги е един детайл от твърда пластмаса. Няма как половината да е обърната към звездите, а другата част към пътя. Колегата си го е написал .

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Регулирането действа на целия рефлектор (т.е. и на къси и на дълги), не може поотделно. Както писа колегата по-горе, вероятно някоя от крушките не е влязла както трябва в гнездото си, възможно е също и кофти крушка (случвало ми се е на крушка бош да свети на майната си)
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7

    Default

    Утре след работа ще ги погледна.Мерси за съветите.
    Аз дори сигурно скоро нямаше да разбера.Но един бакшиш в града ми присветна къси дълги и аз викам оф на дълги ли карам.Обаче не.Като пуснах дълги сигурно и от самолет ме видяха.Странното е че и двата светят на едно и също ниво горе.Но като ги погледна ще разбера най-добре.Утре ще дам повече информация.Не знам но каго ги гледам фаровете от вън на едната кръшка има нещо като пластмасово капаче и от двете страни е така.Изобщо нямам представа какво е и за какво служи.На досегашните ми коли фаровете са били други.
    Last edited by Subsense; 22-04-2013 at 21:48.

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Рефлекторите на 156 са си негодно направени по рождение. Ако искаш хубави дълги, трябва да забиеш късите в земята. А ако късите са нормално, става както при тебе. Или се примиряваш, или генералното решение е - слагаш едни лупи с ксенон и забравяш за проблема.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Истината е че всички караме с много вдигнати къси и затова дългита ни светят на гаргите. И при мене го има тоя ефект. За да са ОК дългите, късите трябва да са къси наистина. Затова съм си ги нагласил така че си ги регулирам от копчето - държа ги на1 - мога да ги дигна или сваля по желание.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Рефлекторите на 156 са си негодно направени по рождение. Ако искаш хубави дълги, трябва да забиеш късите в земята. А ако късите са нормално, става както при тебе. Или се примиряваш, или генералното решение е - слагаш едни лупи с ксенон и забравяш за проблема.
    Абсолютната истина. Ужасни къси има тази кола.

    Quote Originally Posted by TheRaDoOo View Post
    И мойте дълги светят в небесата, а късите са супер...а колата не е удряна никога. На какво друго може да се дължи този "феномен" ?
    Някой преди теб си е нагласил късите, (които заводско светят на две педи пред колата) за сметка на дългите.
    Last edited by danniel; 23-04-2013 at 12:46.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •