Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Проблем с клапана за регулиране та налягането.

  1. #31
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    И на газаджия бях, момчетата са може би единствените които отбират от БиГас в Пловдив и казаха, че проблема не е в газовата. Аз имам съмнение в дебитомера независимо, че на газ върви. Единият от майсторите на който си карах колата преди време пак заради същият проблем беше категоричен, че е дебитомера- даже ми показа как може да го излъжи, свали винтовете на датчика и го завъртя с около 45 градуса, колата на бензин запали от ряз и вървеше идеално....но в последствие като го върнах в нормалното му състояние автомобила също вървеше. Въобще този проблем се появява периодично и рязко изчезва понякога и без нищо да е барано по двигателя. Макар дебитомера да е купуван от официалният представител на БОШ аз доверие им нямам, тъй като преди време чисто новото МПХ се оказа дефектно и се наложи да го подменят.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Диагностиката би трябвало много точно да хване неизправност по дебитомера.
    От друга страна обърни внимание на това, което казва Oem за начина по който дебитомерът влияе върху работата на газ.
    Поради това мисля, че ако имаш възможност да тестваш с друг дебитомер, ОК. Но не трябва да купуваш такъв, ако не е доказано, че причината е в него.
    По-скоро фокусирайте вниманието си върху инжекторите на този етап.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Дебитомер за проба вероятно ще намеря, но реика с дюзи май ще е по-трудно. Освен да си пусна тема и да намеря колега от Пловдив които ще се съгласи да пробвам с неговите. А може ли да ми отговорите дали инжекторите могат да работят зле освен заради запушване и поради други причини?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Трябва ти свестен диагностик. С тази кола имаш проблеми от край време. Или си прекалено недоверчив на майсторите или всички те пускат по пързалката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Дебитомер за проба вероятно ще намеря, но реика с дюзи май ще е по-трудно. Освен да си пусна тема и да намеря колега от Пловдив които ще се съгласи да пробвам с неговите. А може ли да ми отговорите дали инжекторите могат да работят зле освен заради запушване и поради други причини?
    Най-честата причина е невъзможността да пулверизират добре горивото в следствие на замърсяване.
    Такова често възниква при каране на газ.

    Официално - решението е почистване в ултразвукова вана, което не винаги дава желания резултат.

    Неофициално - прост метод за почистване, който отнема малко време и пари и дава добри резултати.
    Повече информация, тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •