Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Защо ми гръмна ГИ???

  1. #1
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default Защо ми гръмна ГИ???

    Преди 500 км си сложих ГИ. И вчера като тръгнах да паля, след като колата беше стояла цял ден на място, каза БУМ и колектора отиде.Някакви предложения защо и какво да правя?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  2. #2

    Default

    все си мисля че колата ти първо пали на бензин и като загрее прехвърля на газ,ако си с газов инжекцион трябва да впръсква директно кви бум кви трясъци при палене,може да ти гърми стартера ако излиза дим от капака и гърми като пиратка и мерише на барут е от стартера има едни бакелити дето се търкат като запече.

  3. #3
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by clockmaster View Post
    Някакви предложения защо и какво да правя?
    След като е гръмнала докато палиш на бензин, начи дявол знае защо е гръмнала, а какво да правиш, ами сменяш колектора и на въже при ROBYGAS.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    все си мисля че колата ти първо пали на бензин и като загрее прехвърля на газ,ако си с газов инжекцион трябва да впръсква директно кви бум кви трясъци при палене,може да ти гърми стартера ако излиза дим от капака и гърми като пиратка и мерише на барут е от стартера има едни бакелити дето се търкат като запече.
    Никакви бакелити, бате. Аз не че разбирам много, но пластмасовия колектор, който е на двигателя, откъм купето е разцепен. По-точно изглежда като че ли се е разглобил. Точно това е странното - аз затова си сложих инжекцион, че да не гърми, а то....
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  5. #5

    Default

    Въпроса е дискутиран многократно
    Най-вероятно се касае за некоректни настройки на ГИ
    След като е на 500 км, предполагам е в гаранция, защо не я закараш където е монтирана?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тряа си монтираш и "кихалка",за да не ти цепи колектора.И си намери алуминиев.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    За да гръмне при студен старт на бензин, има нещо тотално сбъркано и обгазява колектора.
    Да не би да палиш в авариен режим (директно на газ)?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Колега я си провери рейката да не би да не затваря някой инжектор и да пуска газ в колекторите? Ако не е това провери кабели свещи и бобини ако не е и това ще мислим друго :]
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  9. #9
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да не би да палиш в авариен режим (директно на газ)?
    По нищо не личи да е в авариен режим - би трябвало да сигнализира някак си, нали?
    Днес чакам газаджията да дойде да направи оглед на местопрестъплението и после ще дам инфо.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by clockmaster View Post
    По нищо не личи да е в авариен режим - би трябвало да сигнализира някак си, нали?
    Днес чакам газаджията да дойде да направи оглед на местопрестъплението и после ще дам инфо.
    Ами то аварийния режим на повечето Г.И е даваш на контакт задържаш бутончето за смяна газ/бензин за известно време чува се как клапана отваря и си палиш директно на било то газ или метан ..
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  11. #11
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Ами то аварийния режим на повечето Г.И е даваш на контакт задържаш бутончето за смяна газ/бензин за известно време чува се как клапана отваря и си палиш директно на било то газ или метан ..
    Не, не съм превключвал принудително със сигурност. Всичко си работеше автоматично.

    ---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тряа си монтираш и "кихалка",за да не ти цепи колектора.И си намери алуминиев.
    А някой може ли да ми каже от кои др.модели колектора става за моята, че не се намират много лесно? Приемам и конкретни оферти.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  12. #12
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Днес газаджията идва на оглед. Не откри нищо нередно в газовата уредба с компа си. Провери дали не пропускат клапаните. Не. След това звъня по телефона на някой за консултация и ми каза, че най-вероятно е заради проблем с ламда-сондата.
    Възможно ли е това да е обяснението?
    Като се има предвид, че сондата ми е на около 20 хил. км...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Газовите инжекциони се слагат за да не гърми, а се слагат такива защото са способни да контролират притока на газ коректно. Дефакто, когато не е настроен правилно въпросния, гърмежите идват не много късно по ред причини косвено свързани с работата на газ на автомобила, много преди случката. Това е така поради наличието на адаптивно управление на бензиновия управляващ блок. За целта газовия инжекцион трябва да бъде настроен така, че да не обърква бензиновия при работа на газ и последващото палене на бензин да бъде коректно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    При мен изпускаше газ от маркуча за вакуума на изпарителя и от там през тройника пълнеше колектора.В комплект със стари кабели на свещите и от колектора останаха само тръбите.

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ламбда сондата започва да работи доста време след старта. Поне не веднага с паленето.
    Тоя газаджия е по-тъп и от мене.
    Аз откакто ми чопли по колата един приятел, нито старата на газ, нито новата на метан са ми гърмяли до сега!
    А преди, когато сам си ги регулирах на ухо, все трещяха.
    Хвани го тоя и да си види къде е проблема.
    Тия лаптопи са много хубаво нещо. Проблема е, че не всеки знае да ги чете!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •