Results 1 to 15 of 15

Thread: Ремъци и ролки

  1. #1
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default Ремъци и ролки

    Здравейте искам да ви питам дали тия цени са нормални за ремъците и ролките, че нещо множко ми се виждат. Миля 4е става въпрос за оригинални части в сервизана ФИАТ в Бургас, че треа да ги сменям тия работи.

    Анг.ремък - 91,50лв. с ДДС
    Обтегач анг.ремък - 160лв. сДДС
    Обтегач анг.ремък - 77лв. с ДДС

    Ремък генератор - 54лв.с ДДС
    Обтегач ремък генератор - 107лв. с ДДС

    Ремонт общо - 100лв.с ДДС

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  2. #2

    Default

    цената е ОК за фирмения сервиз. аз лично бих ти препоръчал да сменяш ангренаж и ролки само в оторизирани сервизи за да няма инфекции после

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    софия
    Posts
    39

    Default

    и аз ше ги сменям ремъците, и ми казаха цена около 800 лв без труд за всички ремъци - общо били 5 /+5 ролки/....тука влиза дори ремък за климатика...цените били за оригинални части....и на мен ми се видя скъпо... не знам толкова ли струват или не
    '99 Alfa 145 1.9 JTD

  4. #4
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Ремъци и ролки

    Quote Originally Posted by kalvach
    Здравейте искам да ви питам дали тия цени са нормални за ремъците и ролките, че нещо множко ми се виждат. Миля 4е става въпрос за оригинални части в сервизана ФИАТ в Бургас, че треа да ги сменям тия работи.

    Анг.ремък - 91,50лв. с ДДС
    Обтегач анг.ремък - 160лв. сДДС
    Обтегач анг.ремък - 77лв. с ДДС

    Ремък генератор - 54лв.с ДДС
    Обтегач ремък генератор - 107лв. с ДДС

    Ремонт общо - 100лв.с ДДС
    хм, те цените, като за официален сервиз са добре, дори труда е подозрително евтин!
    но не видях никъде ремъка на балансиращите валове, неговите ролки, и паразитната ролка на алтернаторния ремък...

    освен това е добре да си смениш и ремонтния комплект на вариатора ...
    той струва 9-10 лв, и би трябвало да влезе в тоя труд
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Ремъци и ролки

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by kalvach
    Здравейте искам да ви питам дали тия цени са нормални за ремъците и ролките, че нещо множко ми се виждат. Миля 4е става въпрос за оригинални части в сервизана ФИАТ в Бургас, че треа да ги сменям тия работи.

    Анг.ремък - 91,50лв. с ДДС
    Обтегач анг.ремък - 160лв. сДДС
    Обтегач анг.ремък - 77лв. с ДДС

    Ремък генератор - 54лв.с ДДС
    Обтегач ремък генератор - 107лв. с ДДС

    Ремонт общо - 100лв.с ДДС
    хм, те цените, като за официален сервиз са добре, дори труда е подозрително евтин!
    но не видях никъде ремъка на балансиращите валове, неговите ролки, и паразитната ролка на алтернаторния ремък...

    освен това е добре да си смениш и ремонтния комплект на вариатора ...
    той струва 9-10 лв, и би трябвало да влезе в тоя труд
    Аз пък бих казал ако вариатора не тропа хич да не го бара иначе да го сменя с нов А бих наблегнал на водната помпа вместо на вариятора И мисля че цените са зверски, особенно на ангренажа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    ангренажа е скъп по принцип струва не повече от 60 лв и както казва Бобо задължително водна помпа те я дават да се сменя както и ролките, ей на мойта се е поразвила малко дано поне не протече.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    софия
    Posts
    39

    Default

    Ще използвам темата на колегата, щото и моя въпрос е сходен...
    Трябва да си сменя ремъците и ролките...Едната цена, която са ми дали, е от някакъв човек който нямал магазин, но внасял оригинални резервни части за всякакви марки и снабдявал магазините...Та неговата цена е около 800 лв за всички ремъци и ролки - оригинални за алфа ромео /според него/....ТиН магазина ми казаха да си приготвя около 300 за всичките, които били италиански, но не оригиналните за алфа...Александър Ауто ми дават цена около 400 за всичките, при това твърдят, че са оригинални за алфа, все едно че съм ги купил от Ауто Италия....В Ауто Италия още не съм питал...

    Ето цените на някои от нещата в Александър Ауто:
    Анг. ремък - 39 лв
    Обтегач анг. ремък - 98 лв
    Паразитна ролка анг. ремък - 49 лв

    Молбата ми е за съвет от някой, който ги е сменял...Принципно бих искал да взема там, където е най-евтино, но специално за ангренажния, който май бил най-важен, не искам да правя компромис с качеството

    Звънях и в Ауто Италия...Там цената е двойна в сравнение с Александър Ауто - и като материали, и като труд; гаранцията им е 6 месеца, а в Александър е 50 000 км...Засега всички плюсове са за Александър Ауто...
    '99 Alfa 145 1.9 JTD

  8. #8
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Ако може някой да каже какво включва пълния комплект ремъци и ролки че напрао се омотах вече с теа ремъци

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  9. #9
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by moxie

    Молбата ми е за съвет от някой, който ги е сменял...Принципно бих искал да взема там, където е най-евтино, но специално за ангренажния, който май бил най-важен, не искам да правя компромис с качеството
    Ами колега всичко е еднакво важно, ако скъсаш ремъка на балансиращите пак ще имаш големи ядове, ако пък блокира ролка положението е същото, така че сменяй всичко с качествено за да не те боли главата после
    А ато схема на мотора където се виждат ремъците и ролките

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    софия
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Ами колега всичко е еднакво важно, ако скъсаш ремъка на балансиращите пак ще имаш големи ядове, ако пък блокира ролка положението е същото, така че сменяй всичко с качествено за да не те боли главата после
    Така е... въпроса тогава е - заслужава ли си да платя двойна цена в Ауто Италия, при положение че Александър Ауто дават дори по-дълга гаранция?


    Има 1 анг. ремък с 2 ролки, 1 балансиращ с 1 ролка и 1 канален с 2 ролки - общо 8 артикула....От тях компромис може да се прави с каналния ремък и неговите ролки, останалите са важни....Това е което разбрах с питане, аз лично нищо не разбирам от двг
    '99 Alfa 145 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    Ще може ли някой да ми обясни какво значи това:
    contitech

    Synchronous drive belt replacement
    94000 km/ милес 02/12/06


    След това пише:"Следваща смяна при мили:" и е оставено под този надпис празно бяло поле.
    Всъщност трябваше да започна с това , че съм човек от женски пол и авто светът ми е малко неясен, но ми казаха , че това е някакъв ремък , но не ми е ясно дали е сменен при тези км и на тази дата или е трябвало да се смени като стогне тези км.
    Предварително благодаря ако някой ми каже как да го разбирам това!

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by smile4you
    Ще може ли някой да ми обясни какво значи това:
    contitech

    Synchronous drive belt replacement
    94000 km/ милес 02/12/06


    След това пише:"Следваща смяна при мили:" и е оставено под този надпис празно бяло поле.
    Всъщност трябваше да започна с това , че съм човек от женски пол и авто светът ми е малко неясен, но ми казаха , че това е някакъв ремък , но не ми е ясно дали е сменен при тези км и на тази дата или е трябвало да се смени като стогне тези км.
    Предварително благодаря ако някой ми каже как да го разбирам това!
    Колежке така написано може да значи и двете
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    Да , но е написано така.Какво предлагаш да направя в случая

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by smile4you
    Да , но е написано така.Какво предлагаш да направя в случая
    Ами да си смениш консумативите както се прави винаги на нова кола която незнаеш кво и се е случвало преди теб
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15

    Default

    Благадаря за мнението!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •