Results 1 to 6 of 6

Thread: Вода в цилиндрите ?! АР 1.4 ТС

  1. #1

    Default Вода в цилиндрите ?! АР 1.4 ТС

    Здравейте колеги преди 2-3 дена свалих да видя свещите и целите бяха в пресечено масло едната лула беше пълна до горе... Това което ме озадачи е че и от долната страна на свеща имаше такава майонеза а днес забелязах че в първия цилиндър от ляво на дясно има известно количество вода (не вода с масло) а чиста вода.. Имате ли някаква идея от какво ще да е това че аз почвам да си мисля за гарнитура на главата или спукана глава ...
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Здравейте колеги преди 2-3 дена свалих да видя свещите и целите бяха в пресечено масло едната лула беше пълна до горе... Това което ме озадачи е че и от долната страна на свеща имаше такава майонеза а днес забелязах че в първия цилиндър от ляво на дясно има известно количество вода (не вода с масло) а чиста вода.. Имате ли някаква идея от какво ще да е това че аз почвам да си мисля за гарнитура на главата или спукана глава ...
    Не разбрах свещите ли си отвивал или само си ги гледал отгоре?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе
    Age
    46
    Posts
    1

    Default

    Аз имах същия проблем миналата година 2см. вода в леглото на свеща.Гарнитурата ми беше чисто нова.То не бяха трещенета от аспуха то не бе чудо.На диагностика ходих и излезе че сондата е заминала а я бях сменил преди около година и никои ме можа да каже защо не варви и трещи и след смяната на нова сонда докато едно приятелче не махна кабелите и оооо чудо вода.Хайде нова свещ и чудене от какво е.Случайно от друг приятел разбрах че и той е имал същият проблем и каза че е от преминаване през по големи локви с по висока скорост.Като се замислих предната седмица бях ходил до Плевен и валеше ужасно и аз бая бързо карах.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Не разбрах свещите ли си отвивал или само си ги гледал отгоре?
    Извинявай не съм дал точно описание
    Да отвих ги всичките ги свалих и бяха буквално целите ама целите във пресечено масло ...

    ---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

    Quote Originally Posted by gugun View Post
    Аз имах същия проблем миналата година 2см. вода в леглото на свеща.Гарнитурата ми беше чисто нова.То не бяха трещенета от аспуха то не бе чудо.На диагностика ходих и излезе че сондата е заминала а я бях сменил преди около година и никои ме можа да каже защо не варви и трещи и след смяната на нова сонда докато едно приятелче не махна кабелите и оооо чудо вода.Хайде нова свещ и чудене от какво е.Случайно от друг приятел разбрах че и той е имал същият проблем и каза че е от преминаване през по големи локви с по висока скорост.Като се замислих предната седмица бях ходил до Плевен и валеше ужасно и аз бая бързо карах.
    Благодаря за отговора колега но пък как от локви вода в цилиндъра не би ли трябвало да го изхвърли с отработените газове дори и да е проникнала през всмукателните колектори ?
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    След като са били целите в прясно масло, значи гарнитурата ти на капака е заминала.
    Купуваш си една за 20-30 лв мисля беше и си я сменяш сам. Елементарно е има няколко болта за развиване на капака и така.
    * можеш да пробваш и с дозавиване на болтовете .. ако някой е отпуснат, но не прекалявай.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    След като са били целите в прясно масло, значи гарнитурата ти на капака е заминала.
    Купуваш си една за 20-30 лв мисля беше и си я сменяш сам. Елементарно е има няколко болта за развиване на капака и така.
    * можеш да пробваш и с дозавиване на болтовете .. ако някой е отпуснат, но не прекалявай.
    Не колега оказаха се сегменти сега сме на процедура разкисване със газ за горене остана само 4 -ти цилиндър да задържи компресия и сме на пътя
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •