Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Ролки-скърцат

  1. #16
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Акумулатора пада получава се първоначална зверска зарядка товари алтернатора и ремъка приплъзва.
    Алфа 166 2.4 JTD

  2. #17

    Default

    Не е от сервото,защото преди месец сменях маркуча дето е под левия халоген,защото се скъса и ми изтече цялата течност и тогава чух как вие помпата без масло,но припискването си го имаше и преди това.

    Проблемът ми е едно към едно като на Iltcho "п.п. При мен преписква сутрин докато е студена и работи на тихи обороти. Мръдне ли стрелката - млъква. Май ще се насоча да си прегледам обтягащия механизъм и алтернатора"

  3. #18
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Не е от сервото,защото преди месец сменях маркуча дето е под левия халоген,защото се скъса и ми изтече цялата течност и тогава чух как вие помпата без масло,но припискването си го имаше и преди това.
    Затова написах, че при всяка е различно
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #19

    Default



    И те са като жените-всяка със собствени капризи.
    А каква точно работа върши алтернатора ?

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post


    И те са като жените-всяка със собствени капризи.
    А каква точно работа върши алтернатора ?
    Прави електричество
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21

    Default

    Аха,с други думи-динамо

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Аха,с други думи-динамо
    Динамото е генератор, който произвежда прав ток.
    Алтернаторът е генератор, който произвежда променлив ток, който се изправя от въртешно-вграден изправител.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    Ясно.А какви може да са последствията за двигателя,ако не е наред обтягащия механизъм,примерно ?

  9. #24

    Default

    При мен също има изскърцване при палене... Предполагам, че идва от някоя ролка на пистовия ремък. Интересно, че когато колата престои няколко дни в гаража без да се пали, при следващото палене звука изчезва.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Ясно.А какви може да са последствията за двигателя,ако не е наред обтягащия механизъм,примерно ?
    Бързо износване на пистовия ремък и на самите ролки, влошена работа на алтернатора и сервото на волана. Най-сериозен проблем вероятно ще се усети при действието на климатика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Ясно.А какви може да са последствията за двигателя,ако не е наред обтягащия механизъм,примерно ?
    Никакви, може ремъка да буксува и алтернатора да произвежда по- малко ток и да не дозарежда акумулатора достатъчно. Може да се скъса ремъка, но какво от това, на моята ще остана без хидравлика, климатроник, няма да се произвежда ток, но вдигателя ще продължи да работи още много време, ако изключа всички консуматори на ток, които не ми трябват. Нали така Еко
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При приплъзването се обуславят ненормални чести вариации в предавания въртящ момент. А това вероятно скъсява живота и на демпферната шайба.
    Накратко - трябва ремъкът да си е опънат както трябва и да не приплъзва.

    ---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Никакви, може ремъка да буксува и алтернатора да произвежда по- малко ток и да не дозарежда акумулатора достатъчно. Може да се скъса ремъка, но какво от това, на моята ще остана без хидравлика, климатроник, няма да се произвежда ток, но вдигателя ще продължи да работи още много време, ако изключа всички консуматори на ток, които не ми трябват. Нали така Еко
    Ти си скромен човек. Задоволяваш се с малко. Ток и климатик не ти трябват. В ръцете си як и хидравлика не ти е нужна.........Направо махай пистовия ремък


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Благодаря ви за отговорите,явно не е само при мен това прискръцване.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •