Results 1 to 15 of 61

Thread: TD не пали, не му стига гориво може би...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Тази сутрин ПАК не запали. Възможно ли е да са изгорели за една седмица пак тези свещи?

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    всичко е възможно. вземи ги премери с един мултицет. виж и релето или там каквото е дали им подава захранване.
    точка

  3. #3

    Default

    Знам, че е много тъп въпрос, още повече, че вече съм питал някои хора, но все пак ще го задам - как да меря с мултицета? Плюса на свещта, минуса на маса някъде и да меря дали има напрежение ли..? Ако свещта е изгоряла не трябва ли пак да има напрежение до нея..? Или да меря големина на тока (тоест дали протича ток), защото с ламерските ми знания по електротехника си разсъждавам, че ако свещта е тотал напрежение ще има но ток няма да протече..?

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    махаш кабелите на свещите. мултицета на съпротивление на най-ниския обхват /200ома трябва да е/ едната сонда някъде на корпус по блока, другата- на буксата на свещта. малко наизуст, но мисля около 16 ома съпротивление трябва да дава всяка. ако излиза безкрайност- прекъснала е.
    после връщаш кабелите. мултицета на напрежение 20 волта прав ток. едната сонда някъде по корпус, другата на буксата както е със закачен кабел. даваш контакт и трябва да видиш 10-12волта там.
    точка

  5. #5

    Default

    Мерси! Е това е обяснение като за баба ми!
    Довечера като се прибера ще измеря... Иначе съм чувал и за свещи изгорели на втория ден, а пък както се сещаш не съм сложил на тоя скрап нещо супер качествено...

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тука кой може да ти гарантира качество. иначе чувам от искра били доволни дизелджиите.
    точка

  7. #7

    Default

    Трябва да са сложили точно такива в сервиза, но цената е под 10 лева за брой, аз не очаквам чудеса за такива пари при положение, че за жетедето едната свещ гони петдесетката (читава).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •