Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: RIP 166 turbo и главоболията със застрахователите

  1. #1
    започва да се пристрастява Alfation's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София, Гео Милев
    Age
    33
    Posts
    40

    Unhappy RIP 166 turbo и главоболията със застрахователите

    Здравейте колеги, на 17 март след отнемане на предимство и последвал челен удар, турбо 166цата си отиде, мда тоталка . ПТП-то се случи на кръстовището на Шипченски проход и ул. Слатинска, точно пред кръговото на трамвайте към 22:00, и двете коли сме се движили по Шипченски, аз по посока зала Универсиада, а другата кола (Ford focus) прави ляв завой към Слатина. Непосредствено преди кръстовището от моята страна на трамвайните линии имаше спрени 3 трамвая един след друг и от другата страна още толкова (правели ремонт на релсите и решили там да ги зарежат), съответно няма абсолютно никаква видимост към насррещното. Движейки се в лявата лента изведнъж виждам на няма и 5м пред мен форда се изнася за ляв, при което скачам на спирачките и навивам волана надясно, но уви шибаняка явно изобщо не ме отразява и продължава... Алфата удря с лявата си част от предницата почти челно фокуса. Форда прай едни бързи 360градуса и се връща назад, а моя кораб благополучно 10-15м след удара успява да спре. Ммда чудо е че всички сме живи и здрави като се има предвид че във фокуса са били 3ма. Всички излязохме и с най-голямата си наглост виновника почва да ми крещи защо съм минал на червено...ШОК.. След 20 минути успях да им натикам в мозъците на 3-мата благоевградчани че аз съм предимство и че двамата сме на зелено. КАТ дойде написа му акт, на мен си ми върнаха всички документи и ни оставиха с две купчини жел'езо. От тук почнаха мъките със застрахователите. Милата 166ца беше грозна гледка, паднала на корем с части от картера наоколо, сгъната лява колонка със се тавана, гредите прибрани, а v6-така се скрил някъде навътре . Аз съм с пълно каско в ДЗИ, на другия гражданската му е в Лев Инс . Закарах Алфата в сервиз където да мине оценяването на щетите, въпреки че беше ясно че е тотал. След 5 дена от ДЗИ ми заявиха че оценяването е минало и са ми пратили писмо с почвече информация, като категорично отказаха да ми кажат сумата. След още 5 дена нищо.. само разправии по телефона, чак на 11-ия ден благополучно доиде писмо в което пишеше че обещетението ми за тотал е 1700лв....ОТНОВО ШОК! След дълъг скандал по телефона ми разясниха, че сумата е толкова защото на същата полица имам предишни щети на стойност 2000лв??. Това е защото миналата година октомври месец след удар беше вкарана в Рок&Рол като доверен сервиз.
    Добре, обаче в такива ситуации това правилно ли е? Нали целта на каското е да ме обещетят със стойноста на автомобила към момента на птп-то при тотал, или се бъркам? ДЗИ тотално отказва да заведе регрес към Лев Инс. Един вид ДЗИ сега си измива ръцете, дават ми няква смешна сума за да не я взема, като отказват и да се занимават с Лев Инс. Някой запознат да каже те в правото ли са си да го правят това?

    След 4 дена разговори с брокери и застрахователи се оформиха два варианта. Единият да взема парите от каското и да предява съдебен иск към другият шофьор за останалите, като си представяме един огромен период след който евентуално да видя пари. Другият вариант е да се откажа от парите по каското и да заведа щета по гражданска към Лев Инс и да се моля някога да ми изплатят тотал. Най-големия недостатък на вторият според доста хора е самата компания Лев Инс, защото не плащали...Та вече съсвсем незнам.
    Колеги, кажете си мнението как е най-правилно да постъпя, защото всички се опитват да ме цакат и май успяват.

    RIP V6 Turbo
    Alfa 166 2.0 TS
    Alfa 166 V6 TB RIP
    Alfa GT 2.0 JTS

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Искрено съжалявам за случилото се колега.

    Не съм запознат с постановките на ДЗИ, но сумата ми се струва прекалено нищожна.

    За сравнение си спомням, че на колега без каско му бяха изплатили 2700 лв от ГО и то това са 50% заради съвина. Виж този пост.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Кофти ситуация....Всички застрахователи ти взимат парите с усмивки на лице,когато си правиш каско.....от теб по голям симпатяга няма.......до момента в който отидеш,и им кажеш...пичове проблем!!!.......Почва едно надменно гледане с половин око....а ти,сядаш,и почваш да се чустваш неудобно че си отишъл при тях......

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Alfation
    ....
    При положение, че си доказано невинен с протокол от КАТ, защо изобщо ходиш при твоя застраховател - отиваш направо в ЛевИнс!!!
    А като знаеш, че имаш щети по каското, защо не си дозастраховал колата пак за същата сума?
    Сумата на каското не е бездънна яма и след всяка щета намалява - това го пише в общите условия.
    Както и да е, отиваш в ЛевИнс и действаш - със сигурност ще ти дадат 1700лв., т.е. няма много за мислене.
    Даже може да поразкрасиш колата преди да им я закараш, за да набъбне още щетата и да вземеш повече пари.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Последно като ходих да завеждам щета по ГО, ме питаха дали имам каско, защото било един вид измама ако си искам и парите по каско, ако имаш такова, а аз нямах.
    Така че отиваш в пункт на Лев Инс със всички нужни документи да ти опишат щетите и чакаш обикновено 15 до 20 дни за да ти ги преведат.
    No one 'needs' an Alfa, like no one needs a car with more than 60 hp!
    Алфа Ромео 155 1.7 8v (много реве )
    e46 328Ci (чорбаджийска кола)

  6. #6
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Alfation View Post
    ДЗИ тотално отказва да заведе регрес към Лев Инс. Един вид ДЗИ сега си измива ръцете, дават ми няква смешна сума за да не я взема, като отказват и да се занимават с Лев Инс. Някой запознат да каже те в правото ли са си да го правят това?
    Няма застрховател, който да не предяви регресен иск при такава ситуация, не ги мисли ДЗИ Може да се жалваш пред тях за размера на обезщетението, защото наистина е малко, но имай предвид, че тотал щетите се изплащат на 70% от стойността на колата, освен ако не е изгоряла, така че ако туриш едни 5-600 лева отгоре отиваш на реалната пазарна стойност на 66-ца от тези години в момента.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #7

    Default

    Всъщност, ако решиш, че не ти се занимава, вземи тези 1700лв. от ДЗИ, а после си разпродай колата на части и спечели още малко пари
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Много жалко за колата... направи ми впечатление, че не я виждам вече там където спираше, ама реших, че все си на някъде. Лоша работа.

    Относно тези 1700лв. Щом си имал стари щети по същата полица, то стойността на колата пада със същата стойност с която е отстранена тя. Т.е. стойността на колата ти при тотал е паднала с 2000лв. След всяко ПТП трябва да дозастраховаш колата за да и се върне пълната застрахователна сума.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    жалко за колата.
    Но аз мисля че зависи на каква стойност е застрахована колата. Ако е застрахована както разбирам на стойност 3000 - 4000лв то колегите са прави, че се спада от цената на ремонтите. Ако е застрахована на примерно 11 000 то дори да спаднат рмонтите ще остане прилична сума.
    Най добре някой колега юрист да си каже мнението за този казус.
    А относно продажбата на части - добър вариант да се възстанови част от сумата но отнема страшно много време , средно около 2 години. За това време не се усещат възстановените средства.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #10

    Default

    Всички застрохаватели в България са си цигани Да верно не са длъжни да са благотворителни дружества които раздават пари, но определено са любезни при подновяване на застраховката и след това се чудят как да те орежат.
    Преди 6 месеца се разправях с ДЗИ в крайна сметка след страничен удар по колата и доста щети след удара стигнахме до това застрахована за 5500, изплатиха ми 3000... колата беше осукана без много подробности, но ще ти кажа как от 1700 парите станаха 2200, после 3000.
    Значи оглед, плащат.. отивам и правя скандал и им казвам аз им давам парите те ми правят колата ОБАЧЕ КАЧЕСТВЕНО, последва превод на 500 лева... отново отивам и вече с гранциозен скандал ги попитах да минаваме към адвокати или ще си платят колкото трябва. И един шестак след като 10 мин. видя, че няма да излезна от офиса без да се разберем почна като на паазар да се пазари. Колко искам... поисках си каското той ми каза е тва не ама дай да измислим... И се почна с цифри...на 3000 му се усмихнах и казах добре хайде 3000 и да си тръгвам, че сервизи ме чакат.
    Та..... цигани са си, оценяват както си искат. Щом на мен за воден радиатор ми бяха писали едни 8 лева ; кво да ти кажа.
    Според мен обаче на дали ще вземеш още над тези 1700. Можеби не е било добре да е писана тотал а да искаш още огледи 1, 2, 3 и т.н. но разликата на дали щеше да е голяма. Разпродавай си всичко което струва и търси нещо ново. Неприятно е но се случват такива неща. НАЙ–ВАЖНОТО... ВСИЧКИ СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ.
    (Зарежи съдилищата, 1700+малко пари от части+2000 които вече си взел... е по-добре)
    еКс 156, в търсене на нова италианска хулиганка

  11. #11
    започва да се пристрастява DobriRq's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    99

    Default

    Само 1 700 за тоталка !!! Според мен са доста по-малко от реалната стойност на колата.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by DobriRq View Post
    Само 1 700 за тоталка !!! Според мен са доста по-малко от реалната стойност на колата.
    Колега, тоталката му е била 3700. Патили са първо 2000 след това 1700. това е около 70-80% предполагам от сумата по полица.... Неприятно но.....
    еКс 156, в търсене на нова италианска хулиганка

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by nelina View Post
    Колега, тоталката му е била 3700. Патили са първо 2000 след това 1700. това е около 70-80% предполагам от сумата по полица.... Неприятно но.....
    Къде прочете че са му дали 2000 след това 1700????????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Къде прочете че са му дали 2000 след това 1700????????
    Преди него.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Къде прочете че са му дали 2000 след това 1700????????
    Не са му дали 2000 а са отстранили щети на такава стойност.

    Пише го в първия пост


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •