Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Прагове - боя

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Средната цена на елемент е около 150лв...Да речем, че праговете ти ще ги сметнат като един елемент в най-добрия случай ще ти е 150лв всичко някой да ти ги пръсне, ако сам си ги правиш може би ще ти легне на едни 60-70лв за материалите и труда от теб...Така, че решавай колко пари си склонен да отделиш и до колко държиш на изпълнението
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Така или иначе постоянно ще са долу в л****та, и някакви дребни неща няма да се забелязват дори, смятам, че най-добре ще е аз да си ги пръсна. Някакви съвети да споделите как да го направя по-грамотно?

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Наистина е любопитно къде тонират боя и я затварят на спрей ?

  4. #19
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    По бегъл спомен, за боядисване на два прага ми взеха преди година 80 лв, като са боядисани добре и боята не се олюпи на първата автомивка.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Наистина е любопитно къде тонират боя и я затварят на спрей ?
    Преди около 6 години отидох в първото видяно магазинче на Ломско Шосе, на което пишеше - тониране на автобои...Тогава ми трябваше боица за пежо 206 да пръсна едни мунинг вежди за фаровете - забъркаха ми боята и ми я дадоха на спрейче 200мл...

    Сега не знам дали все още са там, но според мен чичко гугъл ще каже къде в наши дни ги правят тия услуги
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21

    Default

    Когато се пръска с такъв спрей не се пръска веднага върху детайла защото при натискане на бутона понякога излитат едри капки, след като нанесеш боята и минат 10 минути напръскай отгоре с прозрачен лак, ако това няма да промени цвета по някакъв начин. Единствено трябва да се внимава да не се стече, затова пръскай детайлите в хоризонтално положение, ако е възможно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Наистина е любопитно къде тонират боя и я затварят на спрей ?
    Пиротска и Константин Величков,цена на тониране и пълнене в спрей,25лв.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post


    Пиротска и Константин Величков,цена на тониране и пълнене в спрей,25лв.
    колко млл? миналата година за бяла боя 300 млл ми взеха 12 лв. странното на тази боя е, че като изсъхне може да я свалиш само с разредител
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Когато се пръска с такъв спрей не се пръска веднага върху детайла защото при натискане на бутона понякога излитат едри капки, след като нанесеш боята и минат 10 минути напръскай отгоре с прозрачен лак, ако това няма да промени цвета по някакъв начин. Единствено трябва да се внимава да не се стече, затова пръскай детайлите в хоризонтално положение, ако е възможно.
    Много благодаря за ценните съвети, колега. Избрах си къде да отида да ми направят спрея и тези дни като се заформи някой хубав слънчев ден, в който не съм зает, ще действам и ще пиша какво е станало.

  10. #25
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    боята е скъпа...А ако решиш може да си поръчаш боя в спрей и да си ги боядисаш.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Така или иначе постоянно ще са долу в л****та, и някакви дребни неща няма да се забелязват дори, смятам, че най-добре ще е аз да си ги пръсна. Някакви съвети да споделите как да го направя по-грамотно?
    Колкото и качествена боя да е в спрей ли е става на петна. спрея не е като пистолета и в края си пръска на едри капки. Освен това точно сивия свят се пръска най-трудно. Трябва да пръскаш точно под 90 градуса и много майстори по принцип дори и с качествен пистолет като чуят сиво и се изприщват.

    Боята която ще купиш вероятно е на водна основа както всички които се продават сега. Важен е после и лака да е абсолютно прозрачен тъй като той също ще промени цвета. Добрите бояджии го вземат и това предвид когато ти правят цвета.

    Ако тръгнеш сам да боядисвай с най-трудния цвят за боядисване и то със спрей ще се разочароваш тотално от резултата. Бъди сигурен в това.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Лошо..май ще ходя по бояджии да разпитвам за цени като гледам... препоръчайте някой за София?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •