Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Грешка U1711

  1. #1
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default Грешка U1711

    Здравейте колеги,
    Радвам се да се присъединя към вашият форум. Прочетох доста мнения във форума за алфа 166 и научих доста неща. Като нов собственика на Алфа 166 JTDm-2006- 170hP.
    Много яка машина, наистина не знаех ,че са толкова добри преди да си я купя.
    Като всяка кола купена втора употреба , така и моята я закарах на диагностика- показателите на двигателя и всички системи за който се сещатe и бяха добри с изключение на на автоматичната скоростна кутия която изписа грешка U 1711 по CAN- която изчистих ме.След един ден каране станаха някой неточности в ел. пакета в купето и не ми се стартира климатроника, и светна чека на двигателя и колата започна да работи в авариен режим, карах я пак на компютър изчистих ме грешката и чека не светва ,но колата не работи както трябва и най- не приятното е че скоростната кутия когато е в положение на Паркинг се заключи и не иска да се отключи да мина на друга предавка и отново отчете грешка U1711. Искам да ви питам какво значи според вас тази грешка , разбира се ако ви се случвало и как може да се оправи? Благодаря предварително

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    OBD II fault code U 1711 - CAN communication with semiautomatic transmission faulty( грешка в комунекацията по CAN с полуавтоматичната трансмисия).
    Като са трили грешките е станал сакатлък.
    U1700 CAN Network (NCM - NBC)
    U1706 CAN Network (NCM - NFR)
    U1711 CAN Network (NCM - NCA)
    NCA = Automatic Geabox ECU. (Nodo Cambio Automatico)
    NCM = Engine Management ECU
    NBC = Body Computer
    NFR = ABS ECU
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    Благодаря много

  4. #4
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    a знаеш ли как се оправя това и къде може да ме посъветваш да отида

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Тъй като въпросната грешка може да се дължи на лоша комуникация между ECU то (M10) и управлението на скоростната кутия (M55), следва да се провери и почисти двупроводната връзка между тези 2 модула. Тази връзка минава през междинната букса D83
    Разположението на трите точки е видно от скицата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    Благодаря , ще проверя и ще пиша какво е станало

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Parole View Post
    Благодаря , ще проверя и ще пиша какво е станало
    Надявам се, че имаш всички кодове на компютрите, тъй като е желателно да разкачаш на изключено захранване. Ако ги нямаш, филма може да стане страшен. Иначе рестартирането на системите може да се отрази добре.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    А кодовете как се проверяваха с бутоните CLIMA And DARK натиснати заедно ли беше? Иначе код на ISC-то го има и знам

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    С комбинацията clima+dark се проверяват кодовете на ICS-а и навигацията само при някои ICS-и. Щом ги знаеш и си сигурен, че са верните, това ти е достатъчно.
    За други кодове, които да ти бъдат искани след изключване на акумулатора, не знам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    Ина че да ви пиша че живея в София и ще се радвам да се запознаем с ваш и лично, Колата в момената съм я оставил в Ловеч понеже от там съм родом при родителите на жена ми която също е от Ловеч. Ще споделя какво сте ми препоръчали на бащата на женами и ще пиша какво е направил
    За всеки случай ви давам и тел. си номер ако искате дайте ми и вашият и някои ден можем да пием Кафе и да си поговорим за Алфите-тел 0888 69 88 05-Ивайло Ангелов

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Просто следи темата за срещите на отбора. Нови попълнения винаги са добре дошли, че нещо напоследък не можем да се съберем достатъчно хора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С комбинацията clima+dark се проверяват кодовете на ICS-а и навигацията само при някои ICS-и. Щом ги знаеш и си сигурен, че са верните, това ти е достатъчно.
    За други кодове, които да ти бъдат искани след изключване на акумулатора, не знам.
    Написал съм го така обтекаемо, понеже нямам идея какво е нивото на оборудване. Единственото, което съм сигурен е, че е фейска.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    Да с нофия facelift e , има и още неточности ,например фаровете мисля, че като са слагали ксенона са вързали нещо грешно. Светят ми на къси светлини само лупите на ксенона, като вкюча дълги свети пак само ксенона, а дригите фарове до тях светят само като дърпам ръчката към мен за известяване на полицай на пътя, но това не чак толкова обезпокоително първо трябва да оправя пробелама със скороснотат кутия.Но ако знаете нещо по въпроса ще бъда благодарен

  14. #14
    Младши алфист Parole's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    22

    Default

    Здравейте колеги, туко що се чух с моите хора в Ловеч и нещта не се оправят , май пробелма е сериозен. Възможно ли е някой реле да е изгоряло?А и да ви питам възможно ли е заключването на скорстиня лост в положение паркиг да е механичен проблем. Има един бутон който се намира над една бубина и само като се натисне освобождава лоста и може да се привключва на друга предавка , но със всяко привкючване колата рита особедно на задна предавка. Извинявам се ако ви пиша неща който може да ви изглежадат лесно на найстина съм невеж относно тази кола и всяка информация ще ми е ценна

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Колега, хората не ти отговарят не защото нещата са обичайни и прости а именно, защото са по-необичайни и сложни.
    Тъй че, ако ще се опитваме заедно да решим проблема или поне да го локализираме е нужна малко повече прецизност и систематизираност в дискусията......

    В този ред на мисли, би ли пояснил какво точно се случи след като ти казах, че трябва да се провери физическото състояние на въпросната 2-проводна връзка между двата модула. Мерена ли е тази линия? Правена ли е отново диагностика? Същата грешка появява ли се отново?
    Това е комуникационна грешка. Ако проблемът не е в средата за пренос (кабела) остава да е вътрешен проблем в едното от двете устройства (или и двете).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •