Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем със задните амортисьори!!!

  1. #1

    Default Проблем със задните амортисьори!!!

    Здравейте колеги.Имам много лошо тропане в задните колела.вчера свалих амортисьорите смених им тампоните,но тропането си остана.Забелязах че горният болт на амортисьора(този които се навива през една дупка в гредата) колкото и да е е стегнат при движение нагоре -надолу шава.Има ли някакъв начин да стигна до горната планка за захващане на амортисьора и да видя в какво състояние е,защото ми се струва че проблема ми остана точно там,може би е скъсана или си е така Много ще се радвам на всякакви съвети . Благодаря ви предварително!!!: Big_bow_down: Колата е алфа 145 1.4 т.с

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Болтът мърда? Горе май няма планка, това си е носещата греда.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Целия мост се държи на 4 болта към купето и по 2 за амортисьорите. "<" <- моста е с такава форма и нямаш планки, както и че никой болт не трябва да ти шава. Провери 8-те болта и апаратите дали всичко е стегнато добре, ако пак тропа гледай периферия - гуми (на 145 задните гуми често опират) , гърнета (разтегнато тампонче и да се лашкат), тотално изпуснали амортисьори, заминали тампончета на стаб. щанга и такива щуротии... най-добре на стенд с лост под ръка, блъскане и напъване докато не изтропа.

    ПП Горния аморти болт се навива в самата греда

    Last edited by spellmaste; 24-04-2013 at 21:06.

  4. #4

    Default

    Всичко е прегледано,главини,и ремонтни комплекти от двете страни са сменени на моста.тропането идва само от горния болт на амортисьора,и се притеснявам че не знам как да стигна до там да погледна ,защо се получава така

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Болтът мърда? Горе май няма планка, това си е носещата греда.
    Имам чувството че там е скъсано нещо и цялата работа шава

    ---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    На схемата сега забелязах,че болт номер 2 се хваща в планка която е заварена на самата греда ,.....дали е възможно там да се е скъсало?

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Sprinta46 View Post
    На схемата сега забелязах,че болт номер 2 се хваща в планка която е заварена на самата греда ,.....дали е възможно там да се е скъсало?
    Ако е така, си за нов заден мост
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6

    Default

    Явно ..петък ще сваля моста да погледа за какво става на въпрос

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •