Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Сменявам сменявам и продължава да си тропка...

  1. #31
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Ами утре, ще проверя тези тампони...
    Иначе днес тропането пак се появи....
    Един ден го няма един ден тропа... бе не знам =/
    С какви тампони си по носачите гумени или полиуретанови.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #32
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи, днес я откарах да я разгледаме....
    Първо се качихме с майстора да направим едно кръгче, да чуе за какво иде реч...
    Тропането почва още като потеглиш при ниска скорост(10км/ч)при неравен път и е ту отляво ту отдясно (като клокочене по скоро не тропане -тък-тък или тък тък-тък). Не е да кажеш да е само от едната страна.... Колата я сложихме пак на канала. И разклатихме странично и той, защото беше от долу каза, че стабилизиращата щанга е проблема, защото се движи(явно има луфт) и издава същия звук.
    Рейката не сме я проверявали, но майстора беше сигурен, че не е от нея, защото тя не била тропала по този начин...
    А иначе на запален двигател като въртя рязко ляво и веднага дясно има някакво тропане, но ми казаха, че е пак заради щангата...
    Хубаво де утре ще я откарам да ги сменят въпросните тампони....
    Дайте сега малко инфо как става това да им помогна малко, че доколкото знам ще им е за пръв път...
    А и да питам, ако се сваля моста за да се свали щангата(а тя сигурно се сваля защото са капсоловани оригиналните тампони - за първи път ще се сменят), може ли да се достигне до стартера и да се смени бендикса, че ми стърже като паля?
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  3. #33
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Значи, днес я откарах да я разгледаме....
    Първо се качихме с майстора да направим едно кръгче, да чуе за какво иде реч...
    Тропането почва още като потеглиш при ниска скорост(10км/ч)при неравен път и е ту отляво ту отдясно (като клокочене по скоро не тропане -тък-тък или тък тък-тък). Не е да кажеш да е само от едната страна.... Колата я сложихме пак на канала. И разклатихме странично и той, защото беше от долу каза, че стабилизиращата щанга е проблема, защото се движи(явно има луфт) и издава същия звук.
    Рейката не сме я проверявали, но майстора беше сигурен, че не е от нея, защото тя не била тропала по този начин...
    А иначе на запален двигател като въртя рязко ляво и веднага дясно има някакво тропане, но ми казаха, че е пак заради щангата...
    Хубаво де утре ще я откарам да ги сменят въпросните тампони....
    Дайте сега малко инфо как става това да им помогна малко, че доколкото знам ще им е за пръв път...
    А и да питам, ако се сваля моста за да се свали щангата(а тя сигурно се сваля защото са капсоловани оригиналните тампони - за първи път ще се сменят), може ли да се достигне до стартера и да се смени бендикса, че ми стърже като паля?
    Щом ще ходиш в сервиз хората ще се опрявят не е извънземна колата и операцията не е нещо особенно. Само да внимават после да стегнат всичко. Хубаво е да се бележи как е стоял тампона на двигателя който стои на магарето за да не го сложат после под напрежение че може да се явят леки вибрации.
    А за стартера може и от долу но стартер се сваля и от горе. По принцип рейката остава горе и може и да не е много лесно от долу.
    След тази операция е желателно да минеш стенд предница че почти няма вероятност магарето да дойде на същото място на каквото е било преди това.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #34
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Здравейте!
    Днес си взех колата от сервиза. Сменени тампони на стабилизираща щанга и оправен стартер. Е вече е друга возията. Нито лоп, нито троп.
    Колата вози перфектно и за първи път ми е кеф да се возя в нея без музиката )
    Да видим сега, колко време ще изкара.

    Като цена
    2хТампона(за алфа 147) 36лв
    четки и бендикс + ремонт на стартер 80лв
    Труд 40лв
    Общо 160лв(да пият по 1 бира момчетата)

    Направо много се радвам!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  5. #35

    Default

    Аз заложих на рейка...но важно е ,че сега всичко е точно......
    На Вальо му дължа кюфтета....4 бройки
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #36
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз заложих на рейка...но важно е ,че сега всичко е точно......
    На Вальо му дължа кюфтета....4 бройки
    Убао де, бирата ще е от мен....

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Здравейте!
    Днес си взех колата от сервиза. Сменени тампони на стабилизираща щанга и оправен стартер. Е вече е друга возията. Нито лоп, нито троп.
    Колата вози перфектно и за първи път ми е кеф да се возя в нея без музиката )
    Да видим сега, колко време ще изкара.

    Като цена
    2хТампона(за алфа 147) 36лв
    четки и бендикс + ремонт на стартер 80лв
    Труд 40лв
    Общо 160лв(да пият по 1 бира момчетата)

    Направо много се радвам!
    Да ни съм пророк, ма дано тия тампончета "оригинални" да издържат по-дълго време здрави....... че бая хора вече плакаха от тях, е има и доволни, дано щангата да не е била много износена...

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #37
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    А бе хора нещо пак не е както трябва....
    След смяна на тампоните на щангата и стартера всичко ОК. Няма троп-лоп, но сега друг проблем......
    Като паля колата и от пасажерското място се чува едно притракване като паля колата, особено първо палене(студен мотор). Чува се за 1 сек и го няма ...........
    Наподобява на вариатора като паля колата, но спира като върна ключа и после го няма... направо откачам... Всеки шум ме дразни, а този го нямше преди...
    Тия майсторите нещо, някой тампон да не са скъсали по двигателя....
    Не мога да го локализирам тоя звук от къде е точно... отвън поне не го чувам... най-силно се чува при жабката или пода долу....
    Какво да го правя сега това....
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  8. #38
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Вариатора трака отначало като я запалиш като дизел, ама хубав дизел за 2-3 секунди.После изчезва.Само заради това няма да седна да го сменям.Сложи си едно BOSE и спортен аспух и нищо няма да чуваш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #39
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Не е вариатора.... Изтракването е подобно, но не е той...(той си трака при палене от отдавна). Тракането се чува, някъде долу в краката около жабката при пасажера... Получава се явно при палене, когато има повече вибрации.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  10. #40

    Default

    Обтегач на пистовия...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сядаш вътре и един да ти клати мотора от пред. Ако го чуеш същото десен тампон на мотора
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Ще го проверя утре...
    Звука го има след смяна на тампони на стабилизираща щанга и ремонт на стартер...
    Иначе пистов ремък там и ролки не съм сменявал от както съм я купил(почти 2 години, а и преди това не се знае от кога)
    Бе не е нищо фрапантно като се замисля, май само аз си го чувам това... просто едно допълнително притракване освен това на вариатора при палене...(е малко по-различно от вариатора, все едно има хлабава част някъде, където извибрира...)
    Най се усеща на студен мотор, защото вибрациите при палене са най-големи тогава...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  13. #43
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Щом е след смяната на рейката майсторите може да не са наместили тампона (или са да оставили под напрежение) на двигателя който е под долна страна и лежи на "магарето" може и да не са го стегнали.
    Тогава може да имаш разни такива екстри. Най добре е да се отпусне долния тампон страничия горен който е над ремъците да се огледа как стоят другите тампони и да се стегнат така че да няма напрежение.
    При мен имаше едно гадно почукване което мислех че е проскърцване от тампоните на стабилизиращата щанга. Оказа се че не са стегнели лапата на тампона под двигателя на магарето и том си хлопа. Беще се изсипала резбата и му нарязвах нова резба( резбата аз си я правиь иначе свалянето беше в сервиз) Оказа се че на следващия ден като проверих дали са стегнати болтовете пак не бяха стегнати. Хем ме гладаха какво правя и много добре знаеха че трябва д асе стехнат болтовете. Понеже са на кофти място и понякога се забравят.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #44
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Вече не знам шо да я правя тая кола... тамън и се порадвах няколко седмици и пак си е*а майката =/
    Сега чука/щтрака нещо от ляво при гумата.
    Като клатя гумата(дори и да я ритна с крака) и чука/щрака нещо... има го и в движение по неравности(на легнал полицай няма нищо)....
    Вече не знам, пак трябва да я карам на майстори...
    Възможно ли е сега да е долен шарнир..., че последно майсторите ми казаха, че е тръгнал(имал луфт)
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  15. #45
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Още 1 предположение за вибрациите на студен мотор. Възможно е да е ( при мен беше това ) паднала гайка на ламарината около колекторните тръби на мотора. Като запалиш вибрира и после се уталожва, де от температурни разширения, де от по-равномерната работа на мотора. Успех!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •