Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Сменявам сменявам и продължава да си тропка...

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Сменявам сменявам и продължава да си тропка...

    Здавейте!
    Вече почвам да се отчайвам....
    Значи смених по предницата- носачите, биелетките, накрайници обаче...
    като карам колата по неравен път (каменист или павета) колата тропка лекичко много много дразнещо (нещо от сорта на(тък тък тък тък) през чести интервали (предполагам като се накланя настрани.
    Проблема го няма като минавам през легнали полицаи(минава толкова добре все едно в мерцедес се возиш)
    Но по каменист път или такъв с неравности е ужас направо.....
    не чука силно а просто лекичко и дразнещо тропка....

    На какво може да се дължи това ? Да не би да е кормилна рейка ?
    Уж гледахме стабилизиращата щанга, но тя изглежда доста стегната(без луфт) като я пробваме на подемника...
    Дайте някакви предложение какво още да сменявам (то и нищо не остана почти по предницата освен щанга/рейка)

    Поздрави!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    започва да се пристрастява тонито's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    54

    Default

    Колега така както го описваш при мен беше биалетка и то нова - беше дефектна,сменихме по предницата доста неща поради такова тропкане защото бяхме сигурни че не е от биалетка ,а се оказа точно там проблема по точно от „убави части“
    Вземаш лоста и проверяваш едно по едно нещата.
    Успех

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега тоя филм го гледах и аз преди година и половина. Ходих по сервизи ,стендове,сменях всякви работи и накрая се оказа втулката на рейката,там където излиза пръта на който са накрайниците. От двете страни на рейката има втулки които се поизносват с годините и се получава луфт от който идва и този звук (поне при мен).
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди да се сменя нещо, се проверява дали е износено...щом вс носачи..накрайници и биалетки са здрави...остава описаното от дон_пепоне...или втулки на стаб. Щанга.
    каквото и да сменяш за в бъдеще първо проверяваш...смени сервиза...щом един проблем не могат да открият!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Тя колата като цяло си беше за нови носачи, защото бяха заминали и си тропаше... при прегледа установихме, че 1 биелетка и 1 накрайник са заминали и тях сменихме... голямото тропане изчезна, но остана това подчукване.....
    Въпросните втулки на рейката, защото наистина ми се струва тя(като въртя рязко на ляво и дясно волана се чува чукане...) подменят ли се или трябва нова рейка/рециклиране ?

    Наистина колата вози супер, но това подчукване ме изкарва извън нерви(единствено музиката ме успокоява...)
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #6
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    Проблема ти е в маистора ....

  7. #7
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Поне при 155-цата тези втулки не се сменят,а се рециклира при стругар, за 156 не знам как е,но съм чувал че има коли на които може да се смени тази втулка. Просто за 156 да се изкажат по -запознатите.
    Иначе моят проблем го открихме случайно след многото ходене по сервизи и прегледи ,всеки каза че всичко е Ток и жица,а гаднуто потракване на леки ръбчета си остана,а аз се дразня много от такива неща. Накрая ми издаде багажа стартера ,а на V6 за да му се отвие горният болт се откача чак рейката за да се бръкне ,та като я откачихме тогава се разбра че там има луфт и смених рейката с рециклирана....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #8
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Ами и аз съм почти сигурен, че е от нея, защото като рязко въртя волана на ляво и дясно и се чува чукане....................
    Интересува ме от тука на там какво да правя има ли части за нея или трябва нова(рециклирана)?
    Яйде, че ме дразни много :/
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  9. #9
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Аз залагам на стабилизиращата щанга
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #10
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    А са де
    Явно ще трябва да я разглобявам.... А тази рейка как се сваля си нямам и представа...
    Проблема е, че в моя край няма специалисти по алфи и човек трябва да си е сам майстор =/


    А ПС: сега като разклатих колата странично установих, че чука нещо при(около гумата), но в момента съм сам и не мога хем да клатя хем да слушам........... утре ще пробвам пак
    Last edited by Spunky; 29-03-2013 at 18:33.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Ами и аз съм почти сигурен, че е от нея, защото като рязко въртя волана на ляво и дясно и се чува чукане....................
    Интересува ме от тука на там какво да правя има ли части за нея или трябва нова(рециклирана)?
    Яйде, че ме дразни много :/
    На мен ми тропаше рейката от ляво само при навит надясно волан,минавайки през неравност.Оправих си проблема с нова втулка,която си направих сам.
    Можеш и сам да провериш дали проблема е във втулките на рейката.Избиваш шарнира на външният накрайник.Сваляш скобите на маншона и го издърпваш,за да имаш видимост и достъп до пръта на рейката.Тогава разклащаш пръта с ръка във всички посоки и ще разбереш дали има луфт.....то ще се види и с просто око.За да ти е по-удобно навий волана в другата посока за да излезе пръта максимално,така ще можеш по-лесно да го размърдаш.
    Ако всичко е наред,същата процедура правиш и от другата страна.
    За 30мин. ще разбереш дали е от втулките.

    пп.Избиването на втулката е тегаво(поне при мен беше) Въпросните втулки са набити в чугунена черупка,захваната със зегерка.
    Аз си направих цялата част монолитна,от полиамид.Въпреки че от тефлон е по-добре......по-мек и мазен е......ако стигнеш до там,ще помагаме с каквото можем.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12

    Default

    Хващаш шенкела и клатиш перпендикулярно на колата......
    Даваш ляв или десен волан, слагаш си ръката на стабилката и някой ти клати силно колата странично.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи аз като я хвана за шенкела и я разклатя нищо не тропа(явно трябва някой по-як от мен да я клати...)

    Но без да се навеждам да слушам, като я клатя странично чувам щтракане.... утре ще застана под колата и ще накарам някой да ми я разклати да видя от къде точно идва чукането...

    Не съм на ясно с ръката, защо я слагам на щангата, за да видя да не би да се клати(има луфт) ?

    Иначе като рязко врътна волана наляво и после веднага надясно(малък оборот около 1/4) се чува също чукане..., но утре и него ще видя от къде е, защото така от купето не мога да го локализирам...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  14. #14

    Default

    Ще е странно стабилката да чука на място.Но да видим
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ще е странно стабилката да чука на място.Но да видим
    Най - лесно стабилката хлопа на място - просто трябва клатене......
    Ако не се чува при лашкането на шенкела, значи е стабилката или биалетките към нея......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •