Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Покупка на Alfa Romeo 156 1.8 144 к.с ТС

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Според мен може да като нищо да си на реалните километри.Аз миналата седмица си купих 147 1.6. В супер състояние(външно и вътрешно).Здрава права,мотора не се чува.Само,че КАТ си е гадно място 240лв екотакса,64лв номера,12лв документи.173лв гражданска.Всеки си има мнение,но ако те кефи си я взимай и не му мисли.Кофти, е че масово на пазара се продават дъраци.При мен падна голямо търсене.
    Поздрави и успех!
    Alfa Romeo 147 1.6 105bhp. 01'

  2. #17
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Данък 150 кинта в София, ако е минала 14 години.

    Добра кола е, но трябват грижи.

    Нещата, които ме дразнят в нея са слабото окачване, слабата маневреност и липсата на мощност в ниските обороти.

    Окачването е слабо за кола втора ръка де, ако го подмениш с добри части си дяни.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Данък 150 кинта в София, ако е минала 14 години.

    Добра кола е, но трябват грижи.

    Нещата, които ме дразнят в нея са слабото окачване, слабата маневреност и липсата на мощност в ниските обороти.

    Окачването е слабо за кола втора ръка де, ако го подмениш с добри части си дяни.
    Като чета тия коментари за данъците чак ме хваща яд, понеже в нашата "просташка" община, данъка за 114 kW е 287 лв. .... все едно карам джип...луда работа бих казал!!!



  4. #19

    Default

    Искам да ви попитам още нещо, защото имате повече наблюдение върху тези коли.Сега с покупката, еко такса и всички други неща за плащане + колата парите остават 0.Опасно ли е да я карам 1 месец без да сменя ремъци, масла и т.н ?

    П.П. Под карам нямам предви да да правя курсове от по 3000 км месец.Аз и с сегашната си Темпра не въртя повече от 100 км на месец.

  5. #20
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Искам да ви попитам още нещо, защото имате повече наблюдение върху тези коли.Сега с покупката, еко такса и всички други неща за плащане + колата парите остават 0.Опасно ли е да я карам 1 месец без да сменя ремъци, масла и т.н ?

    П.П. Под карам нямам предви да да правя курсове от по 3000 км месец.Аз и с сегашната си Темпра не въртя повече от 100 км на месец.
    Ми колега това е относително тоя ремък никои неможе да ти каже колко ще искара може да върви с него още 10 000 км може да се скъса след 50 км само ако я купуваш от човек да си приазнае кога е сменян и ако не те излъже.Попринцип е божа работа можеш да си я караш според мен но решението си е твое ако стане нещо все пак ти ще плащаш.Между другуто и аз преди темпра карах по интересна е за каране от алфата да ти кажа чесно
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    пловдив 0877680209
    Posts
    10

    Default

    здравейте колеги .преди 4 дена и аз се сдобих с една алфа 156 1.8 2001 година , та исках да попитам къде в пловдив има свестен майстор за тези коли.

  7. #22

    Default

    Днеска купих количката.Еко такса 240 лева, всичко в КАТ (номера прегледи талони и т.н) 64 лв.Гражданска отговорност 170 лева.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение0683.jpg   Изображение0681.jpg   Изображение0685.jpg  

  8. #23
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Евалата и са ако кажеш че е 1.8
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Евалата и са ако кажеш че е 1.8
    Мда 1.8 TS е. 1998 г. 144 hp

  10. #25

    Default

    Съжалявам за двойния пост ,но искам някой да ми помогне.Къде се намира казанчето за течност на чистачките ?

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Съжалявам за двойния пост ,но искам някой да ми помогне.Къде се намира казанчето за течност на чистачките ?
    Ето тук се намира дето е отбелязано, не-знам само дали се майтапиш....
    Last edited by grenlould; 09-04-2013 at 20:05.



  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Ето тук се намира дето е отбелязано, не-знам само дали се майтапиш....
    Изобщо не се бъзикам Виждам за антифриза,за хидравликата,за спирачките ама за течноста за чистачките нещо не го мернах.Или не съм се загледал както трябва ...
    Много ти благодаря за снимката !

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Изобщо не се бъзикам Виждам за антифриза,за хидравликата,за спирачките ама за течноста за чистачките нещо не го мернах.Или не съм се загледал както трябва ...
    Много ти благодаря за снимката !
    Няма проблеми колега, нали за това е форума да си помагаме и нека да е весело.
    P.S. А и да не забравя, честито за количката, със здраве да си я ползваш и да те слуша!



  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Няма проблеми колега, нали за това е форума да си помагаме и нека да е весело.
    P.S. А и да не забравя, честито за количката, със здраве да си я ползваш и да те слуша!
    Мерси ! Извинявам се,че нахалствам постоянно.Но имам въпрос свързан със маслото на колата.В момента нямам парите за смяна на ролки ремъци и смяна на масло филтри и т.н и я карам лека полека така.Долях малко масло 10W40 полу-синтетика (някакво италианско) на кутията мисля, че пишеше Pi sintetix и се чудя с кое масло вървят добре.Да съм информиран като отида за смяната му какво да взема

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Мерси ! Извинявам се,че нахалствам постоянно.Но имам въпрос свързан със маслото на колата.В момента нямам парите за смяна на ролки ремъци и смяна на масло филтри и т.н и я карам лека полека така.Долях малко масло 10W40 полу-синтетика (някакво италианско) на кутията мисля, че пишеше Pi sintetix и се чудя с кое масло вървят добре.Да съм информиран като отида за смяната му какво да взема
    Тея коли по-каталог ги дават да вървят със масло марка Selenia, модели като Selenia 20k ,Selenia Racing, Selenia Gold...Също може и друго да си избереш, като Elf, AGIP, Total въпрос на избор и пари. Аз в момента карам с Total 7000 10W40 и съм минал вече близо 2000 км и не ми е бутнала никакво масло и си работи добре колата. Ти си избираш, за Selenia си приготви едно 150-160 лв. със въздушен и маслен филтър, а за другите марки като Total, Elf, Agip и 80-90 лв. ще ти стигнат. Ти си преценяваш, каквото и да и налееш няма да го върне. Избереш ли си марка и колата ако добре приема маслото си карай вече само с нея марка, че да не ги пресичаш. Иначе реално всеки за маслото ще ти каже какво ли не, в крайна сметка ти си преценяваш.



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •