Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Покупка на Alfa Romeo 156 1.8 144 к.с ТС

  1. #1

    Default Покупка на Alfa Romeo 156 1.8 144 к.с ТС

    Здравейте ! На път съм да си купя поредната италианска кола и се спрях на тази от заглавието.Искам да ви попитам какво са често срещаните проблеми при нея.Най-ми е важно да ви попитам за среден разход на бензин, защото много ми казват,че трябва да си я карам с цистерната за бензин отзаде.Колата е сравнително нова.На 136 000 км е и си личи че не е карана много.Колата се закупува от автокъщата на един много добър приятел.Бих искал да знам и колко струва тая проклета еко-такса и данакът.Благодаря предварително и се изивнявам ако темата ми е в грешния раздел !
    Last edited by Subsense; 29-03-2013 at 08:22.

  2. #2

    Default

    Данъка е близко до 200лв, а разхода е 11-12 бензин градско. За чести проблеми мога да ти кажа: сравнително нежно(и скъпо) окачване, дебитомер(250лв), л.сонда(130лв) капризна на масло, проблеми с имобилайзера, еърбеци и друга електроника. Ама за тея пари които се продават не може да получиш повече от друга марка. Колко годишна е колата която си харесал защото 136 000км в Европа се навъртат нормално за 3-4-5 години.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #3
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Данъка е близко до 200лв, а разхода е 11-12 бензин градско. За чести проблеми мога да ти кажа: сравнително нежно(и скъпо) окачване, дебитомер(250лв), л.сонда(130лв) капризна на масло, проблеми с имобилайзера, еърбеци и друга електроника. Ама за тея пари които се продават не може да получиш повече от друга марка. Колко годишна е колата която си харесал защото 136 000км в Европа се навъртат нормално за 3-4-5 години.
    Напълно подкрепям колегата !!! Имам доста познати ,които внасят коли.. под 300-хиляди ще е уникат да се намери... Особенно Алфа ! а 156-то вече са на годинки и е нормално да имат минимум 200-хиляди .. Може и от приятел да ти е ,но това не ти гарантира ,че колата е на Реални КМ... Все пак и той иска да си продаде стоката. А знаеш ,че в бизнеса няма приятели
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Данъка е близко до 200лв, а разхода е 11-12 бензин градско. За чести проблеми мога да ти кажа: сравнително нежно(и скъпо) окачване, дебитомер(250лв), л.сонда(130лв) капризна на масло, проблеми с имобилайзера, еърбеци и друга електроника. Ама за тея пари които се продават не може да получиш повече от друга марка. Колко годишна е колата която си харесал защото 136 000км в Европа се навъртат нормално за 3-4-5 години.
    +1
    Забрави и за скъпите и 8 свещи и кабели ....
    И честите проблеми с датчиците...но все пак много зависи и от екземпляра и начина на каране и подържане!



  5. #5
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    много бързо го отказахте

    ако човека е избрал добър екземпляр, повечето от нещата които сте написали няма да му се наложи да СЕГА или скоро да ги сменя.

    а за други като датчици, имобилайзери, еърбег или друга електроника и т.н. изобщо

    данъка зависи от града, може да е 200 ,може да е 270 (както е моя във Варна) може и да е по-малко
    Last edited by KirilSol; 29-03-2013 at 12:43.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #6
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Преди два месеца продадох мойта такава. Данъка е 150лв вече, ако е 98-99г в София. Поддръжката .......... ако е била поддържана добре до сега, предполагам няма да има проблеми, но окачването си е калпаво, особено за нашите пътища. За 2 год. освен ремонтите по въпросното окачване(рециклиране или смяна на носачи, тампони) съм сменила,или поне се сещам за свещи, дебитомер, ламбда сонда, стъпково моторче, термостат..., но да подчертая мойта я бяха карали като за последно, та не беше много в час, като я взех.
    Разход градско около 11, извънградско съм падала и под 7.
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  7. #7
    Младши алфист freespirit's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    13

    Default

    Имам същата Алфа от една седмица (1.8 ТС '98 ). Засега съм доволен. Дойде от Италия с газов инжекцион. Платих 240 лв еко такса. Данък още не съм плащал. Окачването е стегнато засега. Предишната ми кола беше 115 коня и тези 144 коня ми идват като луканка. Особено над 3000 оборота се усеща допълнителен прилив на енергия. На ниските обороти е по-мудна. Досега съм минал само 300 км в града - разход 11.5 газ. Всичко по колата си работи с изключение на централното заключване. Всички врати се закл. и веднага пак се откл.
    Last edited by freespirit; 29-03-2013 at 16:47.

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Виж на дисплея дали като затвориш всички врати и запалиш колата не остава да свети някой указател за отворена врата или капак.Микроключетат са по дръжките и ключалките, може някое да не сработва и да дава грешен сигнал за отворена врата или капак.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    Младши алфист freespirit's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    13

    Default

    Не, няма сигнал за отворена врата и лампите си угасват. Ще я водя на доктор.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '98 144hp, LPG Injection BRC

  10. #10
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    При мен бе така като ми издаде багажа едната машинка (брава), така че си провери всичките брави как са.
    Last edited by don_pepone; 30-03-2013 at 11:27.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #11

    Default

    Колата е 1998-ма година.Съдя,че не е карана хайдушката по това че ми харесва как работи мотора, окачването е много стегнато.Няма лоп, няма дроп, а интериора е почти като сега излизаща от завода.А горе долу колко парички да си приготвя за КАТ.Екотакси регистрации и т.н
    Last edited by Subsense; 29-03-2013 at 19:34.

  12. #12

    Default

    Колегите казаха какви са обичайните проблеми....
    Аз освен да ти пожелая късмет с нея.....предполагам ще я купиш щом ти харесва толкова......и да не забравиш снимките....по думите ти,заслужава да се види
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Еко-таксата 240лв мисля ,че беше .. регистрация в КАТ 100 лв (Кръгло) 200лв-Застраховка 20-30 лв - Преглед Винетка 70лв Ще ти дойде всичко към 500-600лв с плащане на всичко и да си караш количката на всякаде... освен ако не си плащаш застраховката на 3-месеца като мен и може дакажем и за винетката ако не си взимаш може да паднеш до 300-350 лв някаде ! Екотаксата е в момента безбожно скъпа според мен ! При цена от 80 лв мин.година...
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  14. #14
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    това с джамбазите може да се разбере ако не смъква от цената на мен при купуването се спазарих за еко таксата успех
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #15
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Здравейте ! На път съм да си купя поредната италианска кола и се спрях на тази от заглавието.Искам да ви попитам какво са често срещаните проблеми при нея.Най-ми е важно да ви попитам за среден разход на бензин, защото много ми казват,че трябва да си я карам с цистерната за бензин отзаде.Колата е сравнително нова.На 136 000 км е и си личи че не е карана много.Колата се закупува от автокъщата на един много добър приятел.Бих искал да знам и колко струва тая проклета еко-такса и данакът.Благодаря предварително и се изивнявам ако темата ми е в грешния раздел !
    Ми колега от Пловдив съм като я купих беше пълна морга всичко съм и сменил и в стоков вид градско гореше 9 зимата 10-12 навънка съм я бутал на 6 данъка ми е 190 за тази година носачите съм ги рециклирал,всичките свещи и кабели смених ламбда сонда и още има да се дооправя но не е вече фрапиращо беше на 160 000 по километраж преди 2 години някаде съм я купувал съединител сменях реиката,тампони стаб щанга задалжително че разтропат ли се и откачаш имаш чувството че ти пада предния мост убеден съм че забравих нещо но някои ще допълни ианче проблеми с електрониката несъм имал още
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •