Results 1 to 10 of 10

Thread: Турбо на 1,9 жтд проблем

  1. #1
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default Турбо на 1,9 жтд проблем

    Здравеите имам вапрос понякога турбото ми се развихря много и на около 2500-3000 оборота светва чека и колата гасне,друг път пък няма тяга и варви като дизел без турбо.
    Даваите мнениЯ кво се случва колата е АР 147 1,9 ЖТД.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Пренадуване от запекла геометрия на турбото?

  3. #3
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by monchaka1 View Post
    Здравеите имам вапрос понякога турбото ми се развихря много и на около 2500-3000 оборота светва чека и колата гасне,друг път пък няма тяга и варви като дизел без турбо.
    Даваите мнениЯ кво се случва колата е АР 147 1,9 ЖТД.
    С мнения едва ли ще я оправиш-ами вземи отиди на една диагностика!И от развихрено турбо не гасне,ами от проблем с налягането на горивото!!!

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by monchaka1 View Post
    Здравеите имам вапрос понякога турбото ми се развихря много и на около 2500-3000 оборота светва чека и колата гасне,друг път пък няма тяга и варви като дизел без турбо.
    Даваите мнениЯ кво се случва колата е АР 147 1,9 ЖТД.
    Гасне или само забива?!

    Първо диагностика, що може и то да не е виновника.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    диагностика е правена казаха ми че е дебитомера кво се има напредвид налягането на горивото ниско или високо и понякога гасне понякога забива натискам саединителя и се оправя мислите ли цхе е от дебитомера или диагностиката е калпава
    мерси предварително

    ---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

    гледам че клапана които управлява турбото оста му веднъж е прибрана а др. път е по-излязла има ли нещо да се пръска в клапана ако е спекъл или трудно се движи. соленоида има вакум но ми се струва много слаб да засмуче клапана щото пробвах с друг маркуч да саздам вакум и е доста трудно с уста

  6. #6
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    До соленоида вакума трябва да е около -1атмосвера минимум -0,8 атмосвери!От соленоида към турбото,трябва да е -0.6атмосвери-тоест на този вакум геометрията е натоварена лоста е издърпан докрай!Ако след соленоида нямаш вакума който съм описал,то той е за ремонт или смяна!

  7. #7
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    за соленоида ок разбрах но до турбото когато геометрията е блокирала и турбото пренадува кое кара двигателя да угасне или забие ( губи мощност )
    п.п има ли го вариянта че не е сменен горивния филтър и от него да не достига гориво във високите обороти

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

    и още нещо проблема се появява само когато е мокро кора под двигателя нямам има ли вариянт когато се намокри соленоида да прави номера

  8. #8
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    някои ще си каже ли мнението

  9. #9
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    искам да благодаря на колегата RUSEV-BGR за съвета относно соленоида оказа се прав сега колата има нов соленоид и проблема с светването на чека го няма

  10. #10
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    сега соленоида е преместен с по дълъг маркуч и малко играчка с тръбичката за вакума намерих му място до кутията с бушоните страхотно се получи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •