Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Грешка в side driver air bag

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    И при мен светеше лампата на еърбега, диагностиката показа както при автора на темата. Във ФЕС към грешката има пояснение да се извади контактния ключ, да се изчака 10минути, да се откачи акумулатора, пак да се "зачака" 10 минути и след това да се разкачи буксата която се намира в кутиика под шофьорската седалка. Капачето има един щифт от дясната старана(от страната на скорострния лост) може да е имало и от другата страна щото някой беше се борил преди мен изваждаш щифта и се отваря. Разкачих буксата и огледах внимателно кабелите, които отиват към буксата. За мой късмет и трите кабела бяха като "дялнати" на едно място и като се допрат дават на късо. Кабелите са в едно жълто гофре, което трябва да стои закопчано в кутииката на буксата, при мен се беше измъкнало и кабелите са се прискрипали. Изолирах ги един по един, после трите заедно. Свързах акумулатора, дадох на контакт лампата пак светна, пак дадох на контакт светна и угасна както другите лампи и до сега не съм имал ядове.

    ПС: Да поясня без да се засяга някой "Side driver airbag" означава страничен, от страната на шофьора т.е. в шофьорската седалка.
    Last edited by koi4a; 26-03-2013 at 14:54.
    Alfa romeo 156SW 1,9JTD facelift

  2. #17
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    аз почистих буксата на централата и една малка бяла букса която е свързана с оранжевата , тази бялата беше зацапана с нещо лепкаво като грес , сега като се оправи времето ще видя и под седалката буксата, дано там да има нещо видимо
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  3. #18

    Default

    Най-вероятно кантара на пасажера.

  4. #19
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Да използвам темата и за моят въпрос.
    Имам светеш чек на Airbag от няколко месеца.
    Проблема е локализиран и знам,че е в букста,която се намира над левият заден стоп.
    Когато напръскам с контактен спрей,след което изчистя грешката,проблема изчезва,но след известно време отново се появява.
    Решил съм да сменя буксата.Търся от къде мога да купя такава.
    Прилагам снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC02547.jpg   DSC02548.jpg   DSC02549.jpg   DSC02550.jpg  

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Просто вземи малка отвертка и закриви съвсем леко мъжките пинове на буксата,пръскаш женската и забравяш

    ---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    аз почистих буксата на централата и една малка бяла букса която е свързана с оранжевата , тази бялата беше зацапана с нещо лепкаво като грес , сега като се оправи времето ще видя и под седалката буксата, дано там да има нещо видимо
    И ти направи това с буксата под седалката,което написах по-нагоре.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Просто вземи малка отвертка и закриви съвсем леко мъжките пинове на буксата,пръскаш женската и забравяш

    ---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:18 ----------



    И ти направи това с буксата под седалката,което написах по-нагоре.
    Ще опитам това, което казваш.
    На практика буксата няма никакви замърсявания или окислявания, а постоянно ми прави такива мизерии.
    Въобще продават ли се такива букси?
    Ще пиша за резултат.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Всички връзки между ербег централата и периферията, освен през индивидуалните букси на всичко от периферията, минават и през буксата на самата централа.
    Така ако има лош контакт в буксата на централата диагностиката ще покаже проблем с определен токов кръг, но всъщност проблемът може да се дължи на лош контакт в общата букса.
    Поради тове е добре преди всичко да се почисти и тя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Всички връзки между ербег централата и периферията, освен през индивидуалните букси на всичко от периферията, минават и през буксата на самата централа.
    Така ако има лош контакт в буксата на централата диагностиката ще покаже проблем с определен токов кръг, но всъщност проблемът може да се дължи на лош контакт в общата букса.
    Поради тове е добре преди всичко да се почисти и тя.
    Точно това споделих, че проблема е локализиран в тази букса от снимките,тъй като при напръскване и изчистване на грешката,проблема изчезва за неопределено време...после пак се появява.

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Всички връзки между ербег централата и периферията, освен през индивидуалните букси на всичко от периферията, минават и през буксата на самата централа.
    Така ако има лош контакт в буксата на централата диагностиката ще покаже проблем с определен токов кръг, но всъщност проблемът може да се дължи на лош контакт в общата букса.
    Поради тове е добре преди всичко да се почисти и тя.
    147 няма проблемите на 166 с буксата на централата.При нея проблемите с в периферните букси.166 има ядове заради течащо радиаторче на парно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Точно това споделих, че проблема е локализиран в тази букса от снимките,тъй като при напръскване и изчистване на грешката,проблема изчезва за неопределено време...после пак се появява.
    Как точно е установено, че проблемът е точно в буксата от снимката?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Подкрепям колегата, че проблема е в тази букса.. понеже и аз съм със същия проблем. Но съм я оставил да свети, че ми писна да ходя при приятели да я трият грешката... Дупките са много в БГ и тя точно тогава изкача . Иначе съм пробвал с разкрачване, напръскване, почистване... но след време пак излиза... Не може ли изобщо да се махни самата букса и да се върже директно кабел с кабел... че тази букса с кабела към нея е дълга точно една педя... и от едната и от другата страна е с буска.... тъпи италянци Букси да искаш.
    Last edited by zombiran; 10-03-2014 at 12:22.

  12. #27
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как точно е установено, че проблемът е точно в буксата от снимката?
    Усатановено е с многократно извършване на една и съща манипулация(която споделих каква е по-горе)върху една и съща букса.
    И аз се чудя какво би станало,ако се премахне тази букса и се свържат тези кабелчета по някакъв друг по-надежден начин-някаква клема,със спойка или нещо друго...?

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Подкрепям колегата, че проблема е в тази букса.. понеже и аз съм със същия проблем. Но съм я оставил да свети, че ми писна да ходя при приятели да я трият грешката... Дупките са много в БГ и тя точно тогава изкача . Иначе съм пробвал с разкрачване, напръскване, почистване... но след време пак излиза... Не може ли изобщо да се махни самата букса и да се върже директно кабел с кабел... че тази букса с кабела към нея е дълга точно една педя... и от едната и от другата страна е с буска.... тъпи италянци Букси да искаш.
    Ами в крайна сметка така се решава проблема,и с тези букси за завесите и с буксите под седалките,резачките,поялника и си готов завинаги Само ако се наложи ваденето на седалката например,трябва пак да се режат и запояват после.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да се елиминира въпросната букса, като се обособи "твърда връзка" чрез запояване или лустър клема. Фабричната букса е поставена с цел по-лесната подмяна на това, което се свързва посредством нея.

    Направете това, за да се убедите, че ако грешката пак се появи, ще стигнете и до буксата на централата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Може да се елиминира въпросната букса, като се обособи "твърда връзка" чрез запояване или лустър клема. Фабричната букса е поставена с цел по-лесната подмяна на това, което се свързва посредством нея.

    Направете това, за да се убедите, че ако грешката пак се появи, ще стигнете и до буксата на централата.
    Цъ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •