Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Грешка в side driver air bag

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Цъ

    Ти даваш препоръки, които се базират на опита, който имаш с различни модели автомобили, което е добре, но никога няма 100 процентова гаранция, затова, че е вярно.

    За разлика от теб, аз давам препоръки, които се базират на елементарните закони в електротехниката (верига с последователно свързани консуматори).

    За разлика от твоя подход, моят работи винаги на 100%.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти даваш препоръки, които се базират на опита, който имаш с различни модели автомобили, което е добре, но никога няма 100 процентова гаранция, затова, че е вярно.

    За разлика от теб, аз давам препоръки, които се базират на елементарните закони в електротехниката (верига с последователно свързани консуматори).

    За разлика от твоя подход, моят работи винаги на 100%.
    Колеги,започвате някакъв безмислен спор.
    Благодаря за мненията и на двама ви.
    Ще опитам следното в тази последователност:
    1.Правя това,което ме посъветва Mury-разкрачвам малко мъжките,пръскам с контактен спрей,чистя грешката и карам.
    2.Ако се появи пак,режа,запоявам,чистя грешката и карам.
    3.Ако се появи пак отивам на вариянта на ecotronic - буксата на централата.

    Понеже виждам,че и други колеги имат такъв проблем,можем дружно да достигнем до правилното решение,за да не се пита всеки път за едно и също,нали?

  3. #33
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти даваш препоръки, които се базират на опита, който имаш с различни модели автомобили, което е добре, но никога няма 100 процентова гаранция, затова, че е вярно.

    За разлика от теб, аз давам препоръки, които се базират на елементарните закони в електротехниката (верига с последователно свързани консуматори).

    За разлика от твоя подход, моят работи винаги на 100%.
    Да бе човек,оценявам помощта ти към всички тук,аз лично се научих да се зачитам във всичко,което пишеш,но опита със 147 говори само и единствено едно,а именно проблеми в периферните букси.Вече не знам колко коли са ми минали през ръцете с тези проблеми,даже се обзалагам сам със себе си,в коя букса е проблема.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Колеги,започвате някакъв безмислен спор.
    Благодаря за мненията и на двама ви.
    Ще опитам следното в тази последователност:
    1.Правя това,което ме посъветва Mury-разкрачвам малко мъжките,пръскам с контактен спрей,чистя грешката и карам.
    2.Ако се появи пак,режа,запоявам,чистя грешката и карам.
    3.Ако се появи пак отивам на вариянта на ecotronic - буксата на централата.

    Понеже виждам,че и други колеги имат такъв проблем,можем дружно да достигнем до правилното решение,за да не се пита всеки път за едно и също,нали?

    Впредвид на всичко казано до момента, това, което си намислил е правилно, като последователност.

    Ценно ще е да ни държиш в течение за резултата.

    Успех!

    ---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да бе човек,оценявам помощта ти към всички тук,аз лично се научих да се зачитам във всичко,което пишеш,но опита със 147 говори само и единствено едно,а именно проблеми в периферните букси.Вече не знам колко коли са ми минали през ръцете с тези проблеми,даже се обзалагам сам със себе си,в коя букса е проблема.
    Аз също оценявам опита ти от практиката. Дано и в този случай да си прав.
    А и освен всичко останало, това ще означава, че Тоци Бегали си е взел поука от 166 - цата и е разположил централата на правилното място


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Впредвид на всичко казано до момента, това, което си намислил е правилно, като последователност.

    Ценно ще е да ни държиш в течение за резултата.

    Успех!

    ---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:22 ----------



    Аз също оценявам опита ти от практиката. Дано и в този случай да си прав.
    А и освен всичко останало, това ще означава, че Тоци Бегали си е взел поука от 166 - цата и е разположил централата на правилното място
    Не е,тя е на същото място,ама аз досега не съм видял 147 с течащо радиаторче на парното,по скоро в друга посока си е взел поука.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не е,тя е на същото място,ама аз досега не съм видял 147 с течащо радиаторче на парното,по скоро в друга посока си е взел поука.
    Тъй де - все някак е решил проблема. Не изключвам да е и заради това, което чете по форумите


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Здравейте,

    Позакривих малко мъжките пинчета на буксата,напръсках с контактен спрей всичко,включих отново буксата.Видимо мъжко и женско контактуват по-добре.
    След което диагностиката вече показа,че мога да изчистя грешката.Изчистих и я.Сега всичко е ОК.Да видим до кога...
    Last edited by me4o4ko; 11-03-2014 at 07:35.

  8. #38
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Под седалката.
    Най вероятния проблем е тази букса. В повечето случаи висят свободно и по мивките ги блъскат и дърпат с прахосмукачките.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #39
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    и при мен беше откачена буксата под седалката , висеше свободно и от вибрациите явно не контактуваше добре , почистих я и натегнах пиновете, както ме посъветваха тук , после я закачих пак за седалката ,вече стана 1година нямам проблем с бега
    alfa romeo 156 1.9 jtd

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •