Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Няколко въпросчета относно Алфа Ромео 156 2.0ТС

  1. #1
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Exclamation Няколко въпросчета относно Алфа Ромео 156 2.0ТС

    Колеги , имам проблемчета по красавицата и ми трябват съвети.
    И така, колата е за гарнитура на клапаните , марка модел за предпочитане и цена ?
    Гърнето ми ручи адски много между 2 и 3 хиляди оборота че и нагоре ... ,крайното е , някой да е взимал скоро гърне което вади хубав звук - плътен звук?
    ИИИИ третия въпрос , а именно , крушки за уредите на таблото от къде и какви пари са ?

    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСЕКИ , КОЙТО МОЖЕ ДА ДАДЕ КОМПЕТЕНТНО МНЕНИЕ !

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by shadows View Post
    Колеги , имам проблемчета по красавицата и ми трябват съвети.
    И така, колата е за гарнитура на клапаните , марка модел за предпочитане и цена ?
    Гърнето ми ручи адски много между 2 и 3 хиляди оборота че и нагоре ... ,крайното е , някой да е взимал скоро гърне което вади хубав звук - плътен звук?
    ИИИИ третия въпрос , а именно , крушки за уредите на таблото от къде и какви пари са ?

    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСЕКИ , КОЙТО МОЖЕ ДА ДАДЕ КОМПЕТЕНТНО МНЕНИЕ !
    Здравей колега,
    цената на гарнитурата на главата е около 60 лева в зависимост от марката (Guarnitauto, Ajusa). За да ти ручи гурнето между 2000 и 3000 оборота вероятно нямаш резонаторно гърне (сигурно като са ти махали катализатора са поставили обикновена тръба) и следователно трябва да се постави. Крушките за уредите на таблото са под 1 лев/бройката, има ги навсякъде, взимаш една крушка и отиваш в най-близкия магазин за резервни части. Успех!

  3. #3
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Колега , благодаря , за отговора , но резонаторно гърне имам и е здраво , имам дупка и паднал тампон на крайното и ме интересува плътен звук ( тип спортно ) ?

    От днес имам и друг проблем , не държи в ниските обороти , мотае ги от критичните 400-500 до 1200 и връща обратно до критичните и се нормализира , това само когато изключа от скорост , на място няма проблем , смених дебитомера със същия , но проблема не е в него ... вече не знам ?

    И един не чак толкова важен въпрос но да не отварям нови теми , как се реставрират предните емблеми , видях един човек във форума , но той е от Варна , а аз от София , благодаря предварително !

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by shadows View Post
    Колега , благодаря , за отговора , но резонаторно гърне имам и е здраво , имам дупка и паднал тампон на крайното и ме интересува плътен звук ( тип спортно ) ?

    От днес имам и друг проблем , не държи в ниските обороти , мотае ги от критичните 400-500 до 1200 и връща обратно до критичните и се нормализира , това само когато изключа от скорост , на място няма проблем , смених дебитомера със същия , но проблема не е в него ... вече не знам ?

    И един не чак толкова важен въпрос но да не отварям нови теми , как се реставрират предните емблеми , видях един човек във форума , но той е от Варна , а аз от София , благодаря предварително !
    Има много изписано по въпроса за клатене на оборотите на празен ход, трябва да се почисти дроселната клапа и след това да се извърши адаптация. Пробвай да смениш TPS с такъв, който е свален от коректно работещ двигател (или чисто нов TPS) и наблюдавай какво е поведението на мотора.

  5. #5
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    благодаря , колега ! Имам 1 за части , трябва да видя какво точно представлява тоя ТИПИЕС

  6. #6
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Колега като си свалиш крушка от някои от уредите от таблото, след това пак си го закачи ако мислиш да ходиш до магазина с нея т.е. не и давай контакт с разкачени уреди, че светват като коледни елхи

  7. #7
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by shadows View Post
    Колега , благодаря , за отговора , но резонаторно гърне имам и е здраво , имам дупка и паднал тампон на крайното и ме интересува плътен звук ( тип спортно ) ?

    От днес имам и друг проблем , не държи в ниските обороти , мотае ги от критичните 400-500 до 1200 и връща обратно до критичните и се нормализира , това само когато изключа от скорост , на място няма проблем , смених дебитомера със същия , но проблема не е в него ... вече не знам ?

    И един не чак толкова важен въпрос но да не отварям нови теми , как се реставрират предните емблеми , видях един човек във форума , но той е от Варна , а аз от София , благодаря предварително !
    Колегата изпраща по Е-конт, в Сливен чакам да се съберем няколко човека и ще си поръчаме от него лепенките за реставрацията.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  8. #8
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Колегата изпраща по Е-конт, в Сливен чакам да се съберем няколко човека и ще си поръчаме от него лепенките за реставрацията.
    МЕРСИ КОЛЕГИ , БЯХТЕ МИ МНОГО ПОЛЕЗНИ !!!

  9. #9
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Здравей колега,до колкото разбирам искаш да сменяш гарнитурата на капака.За предпочитане е на Виктор рейнц,цената е около 50лв.За оборотите може да има нещо общо и гарнитурата ако пуска масло в свещите и там да бърка работата.Иначе другото колегите са го написали за дросела,ТПС и ще добавя стъпковия мотор.Относно гърнето щом искаш да е с плътен звук търси нещо кръгло и с голям диаметър.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  10. #10
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Здравей колега,до колкото разбирам искаш да сменяш гарнитурата на капака.За предпочитане е на Виктор рейнц,цената е около 50лв.За оборотите може да има нещо общо и гарнитурата ако пуска масло в свещите и там да бърка работата.Иначе другото колегите са го написали за дросела,ТПС и ще добавя стъпковия мотор.Относно гърнето щом искаш да е с плътен звук търси нещо кръгло и с голям диаметър.



    Евала колега , не бях се досетил за гарнитурата ! Благодаря !

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Не клати оборотите от гарнитурата. Некоя жичка е.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Колега , коя жичка да търся , хич не съм на ти с ДВГ-тата , а имам възможност да бърикам по колата на спокойствие ?

  13. #13
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Прегледай кабелите.Свали пластмасовия капак и отдолу са бобините.Размърдай кабелите и виж дали ще се подобри.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #14
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Благодарско , колега !

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    относно клатенето провери гофрирания маркуч да не спукан и от там да пропуска въздух. Иначе има писано за пин15 че някои го режат.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •