Results 1 to 11 of 11

Thread: Странен проблем дясно стъкло

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default Странен проблем дясно стъкло

    Здравейте.Наскоро се сдобих с 147 JTD 2001 година и започнаха странни проблеми.Когато изгася колата и извадя ключа дясното стъкло се спуска додолу,също така като натисна спирачката без да има ключ в колата се чува онова бипкане на копчето на стъклото.Много шантава работа.Хрумна ми че акумулатора може да сбъгясва компа ли нз и аз и го сложих да се зарежда за да проверя все пак но не ми се вярва да е от това,утре ще имам резултат.
    Какво мислите че може да е или да я карам директно на сервиз

  2. #2

    Default

    Прегледаи си бушоните или за слаба маса

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Заредих акумулатора не е от него.Друго странно забелязах стъклото се сваля при самото вадене на ключа,и затворена врата,не го прави ако съм отворил лявата врата.също така стъклото от другата страна (лявото) продължава да работи и след като съм извадил ключа.Много странна работа като цяло :х П.С Може ли да ме насочите кое точно е масата за да я погледна. Насочих се към релето но не мога да го намеря някакви идей
    Last edited by evolintend; 18-03-2013 at 14:23.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by evolintend View Post
    Заредих акумулатора не е от него.Друго странно забелязах стъклото се сваля при самото вадене на ключа,и затворена врата,не го прави ако съм отворил лявата врата.също така стъклото от другата страна (лявото) продължава да работи и след като съм извадил ключа.Много странна работа като цяло :х П.С Може ли да ме насочите кое точно е масата за да я погледна. Насочих се към релето но не мога да го намеря някакви идей
    Когато загасиш колата известно време можеш да вдигаш/сваляш стъклата до момента в който не изтече таймера или не отвориш някоя врата. Иначе за проблема провери си масите.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Може ли да ме насочите кое точно е масата на управляващата машинка моля

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    според мен ти е изгорял бушон имах подобен проблем, но аз съм с GTV и инсталацията е различна.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Може ли да ме насочите каде са бушоните?

  8. #8
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Под волана има един "капак". Зад него са.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Намерих проблема.Като размърдам гуменото оплътнение което държи кабелите на лява врата проблема се оправи.Предполагам има оголена жица,но не се наемам сам да го разглабям.Ще се води на майстор но закрепих поне временно ситуацията.Мерси на всички на насоките

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by evolintend View Post
    Здравейте.Наскоро се сдобих с 147 JTD 2001 година и започнаха странни проблеми.Когато изгася колата и извадя ключа дясното стъкло се спуска додолу,също така като натисна спирачката без да има ключ в колата се чува онова бипкане на копчето на стъклото.Много шантава работа.Хрумна ми че акумулатора може да сбъгясва компа ли нз и аз и го сложих да се зарежда за да проверя все пак но не ми се вярва да е от това,утре ще имам резултат.
    Какво мислите че може да е или да я карам директно на сервиз
    Онзи ден колега и аз имах такъв проблем, вечерта изгасям колата и не бях смъквал ни прозорци, ни нищо....а на другия ден отивам до колата и десният ми прозорец беше пуснат до дъно, супер странното.... И си мислех, дали аз не съм го спуснал по-невнимание, но като видях тази тема и ся малко се зачудих дали и при мен е станало, както при тебе....



  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Много странна работа.Тествай я при различни положения на врата.Аз така хванах моя. Аз събота ще пробвам да разглобя вратата и да огледам ситуацията.Почти съм сигурен че е от там. П.С Прегледах си бушоните и ртелетата но те са бая клеясали и ме хвана страх да ги изкорубвам.Това може ли да ми прави проблеми в бъдеще какво ще посъветвате да ги помъча или да оставя нещата така.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •