Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Нещо генерално се счупи

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Чужда ръчица момчета. Пробвано на няколко коли и все на едно место. Ако го хвана, ще ме съдят за убийство
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Случва се, алуминиеви джанти да се саморазвият. И на мен ми се случи това нещо след като си сложих зимните джанти. След като ги затегнах повторно - няма проблеми и не са се охлабвали.
    Last edited by tonov; 15-03-2013 at 18:46.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #18
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Случва се, алуминиеви джанти да се саморазвият. И на мен ми се случи това нещо след като си сложих зимните джанти. След като ги затегнах повторно - няма проблеми и не са се охлабвали.
    В случая смятам, че е слабо вероятно сами да се развият безпричинно за една седмица и то отведнъж и 4те болта. На отиване на работа нямаше никакви вибрации, никакъв шум, а покарах доста. Ако се разхлабват сами, би трябвало да отнеме известно време, а не да се развият от натегнати докрай до почти развити за 100 метра. На 99,9% съм сигурен, че е интервенция в паркинга на Мола, понеже не е за първи път. Преди време ми изкъртиха капачето на резервоара там, а после ми откраднаха и винтилите,а ми казаха, че видео от камерите можело само с прокурорска заповед...Един бакшиш пък ми разказа, как на него някъв от охраната там му предлагал да му намери за 10 кинта огледало къвто цвят си избере за Корсата му. Видях с очите си как на един пич му бяха откраднали акумулатора пак там. Ама ще я видим тая работа. Ще говоря с шефовете ми да съдействат да ми дадат видеото и всичко ще стане ясно, понеже бях спрял точно пред камерата. Явно са решили, че съм си заебал колата там за през нощта и ще имат време да ми гепят джантите, ама не са познали.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #19
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    А на другите джанти стегнати ли са болтовете? А някакви чуканчета, трупчета, тухли или някакви приспособления за вдигане колата и тогава сваляне на джантите обърна ли внимание - около колата? Записите ще покажат на 100 процента, какво се е случило.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  5. #20
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ...мърляч, който последно е свалял колелото и не ги е дозатегнал като го е слагал...

    Това може и много лесно да стане "от самосебеси" ако примерно джантите са боядисвани и бояджията се е престарал и в дупките на болтовете да има боя - тогава и да скъсаш болта от пренатягане, пак ще се развият... При такава ситуация можеш да затегнеш и развиеш няколко пъти всеки болт за да надере и свали боята там, където конуса му допира джантата и всичко ще е 6+.

    И в коя част на паркинга точно е била колата..?
    Не е някой мърляч, защото това винаги се прави пред очите ми. Научил съм се с времето, че ако сам не се грижиш за себе си и вещите си, не можеш да очакваш някой друг да го прави вместо теб. Последно Румен сваля джантите и знам, че ги затегна, защото бях до него и ги чух с ушите си как прищракват. В останалите случаи ходя само на едно доверено място и им седя на главата през цялото време. Джантите не са боядисвани. Оригинални Спийдлайн за ТИ. Дупките са чисти, няма боя в тях. Всички други болтове са здраво затегнати на другите колела. Досега никога не съм имал подобен проблем. Гумите отпред са чисто нови и явно затова са тръгнали отпред назад. Другият вариант е да са го направили нарочно, за да спра някъде да го оправя и да ме оберат. Разказаха ми за няколко такива случая вече.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Колега, заеби го тоя паркинг, специално за нощно време можеш да спираш пред Борика. Само, че не навътре в гората, ами точно пред входа. Колегите, на които не им се плаща паркинг си държат колите от пред и охраната ни ги наглежда. имало е случаи да се види нещо и излизаме всички...смятай колко бързо изчезват всякакви боклуци. Аз мойта си я прибирам във вътрешния паркинг, но си изгубих дистанционното от бариерата и сега и мойта спи от вънка, та поне ще си гукат нощно време . Поздрави на всички!!!
    145 1.6 boxer
    146ti

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •