Results 1 to 15 of 15

Thread: Въпрос грешка ABS,SRS при палене комп.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default Въпрос грешка ABS,SRS при палене комп.

    Здравейте,отскоро съм собственик на марката и имам 3 питания.
    Наскоро ми се случи на 2 пъти през няколко дни паля колата алфа 147 2001 JTD за първо палене през деня и ми изрева с грешка и писукане ABS и ASR error.Карам си нормално,гася я после пак я паля грешката не я дава повече нито ме известява за нея по някакъв начин.

    Също така напоследък някак си ми прави впечатление че не е толкова пъргава,може ли да ме посъветвате как да разбера дали турбото работи.Също така забелязвам че при палене на равно нивото на маслото е на макс на датчика и пръчката.Четох с упътването че това май не е добре какво ще кажете?
    Благодаря и съжелявам, ако не съм в правилният раздел.
    Last edited by evolintend; 12-03-2013 at 00:22.

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Относно първата част на питането - скоро ще се сдобиеш с нов акумулатор...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by evolintend View Post
    Здравейте,отскоро съм собственик на марката и имам 3 питания.
    Наскоро ми се случи на 2 пъти през няколко дни паля колата алфа 147 2001 JTD за първо палене през деня и ми изрева с грешка и писукане ABS и ASR error.Карам си нормално,гася я после пак я паля грешката не я дава повече нито ме известява за нея по някакъв начин.
    Също така напоследък някак си ми прави впечатление че не е толкова пъргава,може ли да ме посъветвате как да разбера дали турбото работи.Също така забелязвам че при палене на равно нивото на маслото е на макс на датчика и пръчката.Четох с упътването че това май не е добре какво ще кажете?
    Благодаря и съжелявам, ако не съм в правилният раздел.
    По първият "проблем" - слаб ти е акумулатора. Зареди го.
    По вторият, турбината се чува как се развърта, като форсираш на место. За пъргавината, може дебитомерът да е почнал да се е*ава, но това ще се види само на диагностика. Има една проба с изключването му, но не винаги е показателна.

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Относно първата част на питането - скоро ще се сдобиеш с нов акумулатор...
    Дай му шанс да го зареди
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    49

    Default

    Замерих акумулатора с мултицет 12 волта е,мисля че е нормално 75wh.Забелязах че въпросната грешка май я вади само на влажно а и попитах и други приятелчета с същата кола и те казват че им се случва често.От какво ли може да е.
    Относно турбината днес я тествах на една отсечка бачка идеално.А за маслото досега нямам проблеми явно не съм прекалил особенно.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by evolintend View Post
    Замерих акумулатора с мултицет 12 волта е,мисля че е нормално 75wh.Забелязах че въпросната грешка май я вади само на влажно а и попитах и други приятелчета с същата кола и те казват че им се случва често.От какво ли може да е.
    Относно турбината днес я тествах на една отсечка бачка идеално.А за маслото досега нямам проблеми явно не съм прекалил особенно.
    Включи я на диагностика и виж кой датчик те базика. Най-вероятно е зацапан или с нарушена изолация.
    Маслото не е проблем.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Здравейте, колеги. Проблема е следния. След като смазах механизма на съединителя ( пластмасата в която лагеруват съединителя и спирачката) при палене, но не веднага, а да кажем след 5-10мин. каране от нищото светват ABS и VCD system failure. Изгасям колата и после при checka грешките изчезват и нито едно от двете не свети, след малко карана пак светват и после пак по същия начин изгасят. По принцип знам, че проблема се явява при слаб акумулатор. Измерих го показваше 12,45, викам айде ще го заредя. Заредих го няколко часа и го сложих, след което пак същото. Преди никога, дори и при слаб акумулатор ми се светвало само 1 път и толкова... гася, паля и повече не светва, а сега при всяко каране свети и изгася. Може ли да съм бутнал нещо отдолу докато съм смазвал механизма на съединителя? Кабели и т.н не съм вадил.. има една букса в непосредствена близост до съединителя... тя за какво е? пръсках със смазка зад нея някъде... възможно ли е да съм зацапал нещо ?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •