Results 1 to 8 of 8

Thread: 146 амортисьори

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default 146 амортисьори

    Здравейте имам едно тропане от зад, от дясно по силно, получава се при по големи неравности (дупки или трамвайна линия). Днес реших да проверя от къде може да е, хващам единия амортисьор разклатих го на ляво на дясно да видя как са тампоните му(долните) и блъска много зверски, хванах десния от страната от която чувам повече тропането, той хлопа още по жестоко. Колата няма люлеене, и не са омаслили.
    Въпроса ми е може ли да тропат в стеблото и да не са омаслили ??

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 02:23.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Мерси, исках някой да потвърди това

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 02:26.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Щом имате сьмнения, освободете го отдолу и ще стане ясно. Но тропането може да е и от носачьт. Ако се е "отворила" задницата е много вероятно от там да се чува.
    Сигурен съм, че тропането е от амортисьор, понеже я качих на канал и хванах първо единия амортисьор, разклатих го без да го откачам и има леко почукване, хванах десния (от страна която ми тропа най-много и като го заклатя (заклатих ги за проверка в тампоните) има страхотно хлопане и блъскане в него и бях учуден, понеже винаги съм мислел, че трябва да омаслят преди да затропат ...
    Колата ми не се е разкрачила (още) но с амортисьорите не пречи профилактично и 2 ремонтни комплекта да сменя .

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Здравейте отвих от долу амортисьора той се разпъна сам до макс, натиснах го на горе не беше много трудно свива се до край без луфтове като го завъртя обаче леко ляво дясно в оста му скърца, завивам му пак долния болт и пак като го заклатя (не на горе на долу а на няво на дясно ) пак си тропа. интересно е, че държи и тропа едновременно

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 02:28.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Аз мисля че не е в амортисора проблемьт. Добре е някой който се занимава с това да се произнесе.
    Инайки предвид склонноста Ви да монтирате ремонтен комплект заден мост - аз бих започнал от там. Подчертавам обаче - едно е теория, друго практика. Аз не си вадя хлябьт с ремонт на автомобили. Тук има колеги които го правят, нека се чувстват поканени да споделят мнение.
    Когато е на крик няма луфтове в носача, не вярвам когато е стъпила на земята да мога от амортисьора да размърдам носача и все пак след 2 седмици (на заплата) ще кажа как е минало всичко

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •